Will Ferrell (Mládí v trapu, Elf) hraje Rona Burgundyho, jednoho z nejlepších televizních hlasatelů zpráv v San Diegu v roce 1970. Ron je přesvědčený, že ženy mohou hlásit maximálně zprávy o módních přehlídkách a možná ještě o nejnovějších kulinářských receptech. Jenže Ronův nový kolega v hlasatelně už nebude muž, ale inteligentní mladá žena (Christina Applegate), která je i krásná, i chytrá, i ambiciózní! Když se tyto dvě výrazné televizní osobnosti setkají před kamerou, vypukne hotová válka! (oficiální text distributora)

JAn

Gonna find my baby, gonna hold her tight, gonna grab some afternoon delight. My motto's always been; when it's right, it's right. Why wait until the middle of a cold dark night. When everything's a little clearer in the light of day. And you know the night is always gonna be there any way. ()

petero

Will Ferrell ako Ron Burgundy, obľúbený hlásateľ hlavného spravodajstva ktorý prečíta hocičo z čítačky a jeho tým spravodajcov (najznámejší Steve Carell) sa musia pripraviť na príchod novej ctižiadostivej hlásateľky v podaní Christini Applegate. Hlavné spravodajstvo je tvorené veľmi schopnými komikmi ako sú ešte tí dvaja z „40 Years Old Wirgin“ (Carell a jeho kamoš, čo mu požičal svoju zbierku porna) a ten jeden z „Thank You For Smoking“ (hovorca pre zbrojársky priemysel). I keď všetci sa správajú ako s IQ 48 je to veľmi slušná komédia. Niektoré vtipy síce vyznievajú do prázdna no pár situácií je tu ozaj na popukanie, hlavne keď dôjde na konfrontácie Ferrell vs. Applegate. ()

Xmilden

Ve své době, kdy jsem ještě nebyl připraven na zvláštnost Willa Ferrella mě tato komedie hluboce zklamala. Musím tohle tvrzení vzít zpět. Potenciál Willa je opravdu využitý a celý jeho tým ve složení Rudd, Carrell a Koechner, podává nadpozemské výkony. Skvěle jsem se bavil. Nejvíce asi když motorkář Jack Black nakopl psa a když to pak znovu ukazovali v titulcích jako nepovedenou scénu. 65% ()

lesumir

Christina Applegate mi je silne neprijemna, nemuzu ji vystat od dob Bundovych, ale tady jako by to ani nebyla ona, hrala dobre, ale hlavni hevzdou byl bezpochyby Will Farrell, takovehle role on opravdu umi. Tenhle film ma svuj laciny humor, ktery je prave zajimavy, nasmal jsem se vice nez dost ale nekdy to bylo prehnane a nudne. Takze 65% ()

Gimp

Sice je trochu smutné, že když dnes chcete dělat nekorektní komedii, musí to být retro ale i tak je to kurevsky dobrá, správně laciná zábava. ()

Fiftis

Ferrella som si vyložene obľúbil. Aj tu je skvelý, rovnako ako Christina Applegate a ponúkne nenáročnému divákovi veselé chvíľky. Hlásateľ je veľmi osobitá komédia a to či sa Vám bude páčiť záleží na Vašom vzťahu k Willovi Ferrellovi. Niektoré scény sú trošku prehnané a nevtipné ale inak je to podarená komédia, u ktorej som sa neraz zasmial. Je to klasika, záplava gagov bez najmenšieho záujmu na kvalite, čím uletenejšie tým lepšie. Ale tých vydarených je tu tiež veľa, pouličné bitka spravodajských gangov hovorí za všetko. Daj filmu je síce celkom jednoduchý, ale je to tak narvané vtipmi, že už to snáď viac nešlo a pár scén som ešte dlho rozdýchával. Samozrejme všetkému vévodí Ferrell, ale aj ostatní stojí za povšimnutie. Celkovo tento film srší vtipom a nápadmi. Atmosféru 70. rokov sa podarilo navodiť dokonale. Kostýmy sú presné, rovnako ako interiéry a všadeprítomné fúzy. ()

lamps

Těžko najít film, v němž jsou chlapi za větší hovada. A ještě těžší najít snímek, ve kterém by mě to hovadství a totálně neseriózní feministický podtón tak bavily. Zprávař je o Willu Ferrellovi, jenž tu předvádí asi svůj nejpřestřelenější a nejvtipnější výkon - a víc ani vědět nepotřebujete. Občas trochu trapné a dramaturgicky nesladěné, ale zatraceně zábavné a narvané nápady a cameo rolemi, které vás srazí do kolen (vede Ben Stiller ve svém Vybíjená módu). Být skutečné zprávy takhle odvázané, tak se na ně i dívám. ()

Jacinda

Já nevím proč tak ječíme!!!!! Docela dobrá komedie a některé hlášky jsou dokonalé, je ale důležité chytnout dobrý dabing. V jednom totiž úplně chybí titulky k "rozhovoru" mezi psem a medvědem :-( . A je to škoda, protože to bylo fakt dobrý :-D ()

Pepinec

I naprostá hříčka přírody a zhmotněná absurdita může pobavit. Příkladem jsem třeba já, no a pak taky Zprávař. ()

KlárkaS

Boy, that escalated quickly. Frat pack výborný (hlavně Steve Carrel a celá scéna s bitvou anchormanů), jen škoda, že na mě ten typ humoru, kde se hystericky vykřikují naprosto náhodný slova, moc neplatí. ()

JohnnyD

Hmmm. Od komédie, kde sa hlavný hrdina volá Ron Burgundy som čakal trochu viac. Na tomto filme mi vadila jedna vec. Po geniálnom Zoolanderovi som čakal ďalšiu absurdnú komédiu, v ktorej sa smejem každú chvíľu. Bohužiaľ dostal som miestami nudnú a aj trápnu komédiu. Neviem, ale vtip ako "prepáčte, ale mám masívnu erekciu" mi príde ako ukradnutý z nového "hitu" Rob Debil Schneider (to že som slovo Debil nedal do úvodzoviek nie je preklep). Pravdaže je tu mnoho inteligentného humoru (hra na flaute, záver, moja obĺúbená scéna - rozhovor moderátorov v štúdiu počas bežiacich záverečných titulkoch), ale tie stupídne blbosti to ničia. Škoda, mohla to byť pecka. Ak by sa toho ujal Ben Stiller asi by to aj bola. Každopádne Ferrel je vo svojej role úžasný a tento film vám odporúčam, ale nezbavím sa dojmu, že to mohlo byť oveľa lepšie ... ()

Boogeyman

Několik scén je nazapomenutelných (hromadná bitva zpravodajských týmů), ale jinak trošku zklamání. Neskutečné obsazení mělo být vytěženo lépe. ()

sheen

Will Ferrell boduje, strhává pozornost diváka totálně na svou stranu, jeho výkon je obdivuhodný. Celkově je to hodně povedená komedie, kterou jsem si hned oblíbil, jedna z mých nej komedií ."Říka se moderátor ne moderátorkyně":)) ()

Deimos

VHS/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +občas to je vtipné, najde se tu dobrá herecká sestava, přičtěte k tomu několik malích rolí pro další známé herce (Wilson, Black, Stiller), v závěru to graduje -ovšem sposuta vtipů a narážek je průměrných, po herecké stránce radeji nic neočekávejte, ani hudba není moc výrazná/// Bohužel jen mírně nadprůměrná komedie, která občas pobaví a občas ne. Protože jsem však od ní moc neočekávál, tak tento průměr příjímám. Film, který mírně pobaví a neurazí./// Celekem 55%/// ()

misterz

Ako celok ma to síce nenadchlo tak ako napr. Ľadovo ostrí alebo Benga v záloze s Willom Ferrellom v hlavnej úlohe, no hlášok a rôznych bláznivých scén hraničiacich až s absurdným humorom tu bolo i tak dosť. Príjemná a nenáročná zábava, ktorá ma ani chvíľu nenudila. Lepší priemer. 65/100 ()

HAL

Ujde to... což je vzhledem k mé nelásce k Willu Ferrellovi vlastně docela úspěch (já jeho osobu a hlavně jeho gagy vážně nemám rád... kromě jeho civilní role ve skvělém Stranger Than Fiction). Většinu filmu balancuje na hraně zábavnosti, lehce se vkrádající nudy a mírné trapnosti, ale nikdy naštěstí nepřepadne úplně na temnou stranu síly. Scény s odkopnutím psa a bitkou zprávařů jsou ovšem geniální, wtz. 7/10 ()

Javert

Komedie Willa Ferrella mám opravdu hodně rád a nebyl jsem zklamán ani u tohoto kousku. To se opravdu musí vidět. Bitva hlasatelů 10/10, roličky Vince Vaughna nebo Tima Robbinse jakbysmet. Zprávař je opravdu zajímavé povolání! ()

kingik

Že neznáte Rona Burgundyho? V tom případě se seznamte s nejlepším televizním zprávařem v San Diegu sedmdesátých let razícím názor, že žena do televize nepatří. Jenže pak se bude muset nějak s tím smířit, protože do jeho vysílání nasadí atraktivní zprávařku. Film je to ve své podstatě určený spíše pro americké publikum, protože to přece jen bude lépe obeznámeno s poměry v zákulisí televizních zpráv, než našinec. Jenže našinec není cizinec a tomu se zase bude líbit možná konfrontace bez servítek podpořená dobrým výběrem herců. Ferrell je neuvěřitelně nesympatický a zanechává za sebou množství narážek na americkou televizní politiku, která nezasvěcenému snadno unikne. A právě tady je to co film pohřbívá pro českého diváka. Neznalý divák se totiž nemusí u tohoto filmu v takovém případě bavit, ale hlavně nudit. Je třeba to brát tak, že není to komedie plná gagů pro českého diváka, ale komedie plná známých herců jejichž výstupy by eventuálně našince pobavit mohly. Kdo by chtěl víc, musel by pilně nastudovat americké televizní poměry v sedmdesátých letech, ale právě o tom silně pochybuji, že by to někdo zkoušel. Tyhle zprávy rozhodně nejsou tak podbízivě otravné jako ty co známe z našich televizních kanálů. Jsou podávány vcelku vtipnou formou. 60% ()

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (více)

Han, Leia a Luke jsou zpátky

Han, Leia a Luke jsou zpátky

08.03.2013

A s původními představiteli. Spekulovalo se o tom už od ohlášení Star Wars: Epizody VII, jejíž premiéra je stanovena na léto 2015. Mark Hamill a Harrison Ford přiznali, že mluvili s Georgem Lucasem o… (více)

Zprávy opět hlásí Ron Burgundy

Zprávy opět hlásí Ron Burgundy

03.04.2012

Zprávař se u nás nikdy nedostal do kin. Ostatně, šlo o čistě americký hit – z 90 milionů dolarů, které utržil, bylo 85 z kin ve Státech. Kult, který se kolem něj postupně rozbujel, ale zasáhl… (více)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (více)