Devětatřicetiletá zpěvačka Deloris zpívá v baru herny Nevada Club v Renu. Je milenkou majitele podniku, překupníka drog Vinceho LaRoccy. Jednoho dne se stane svědkyní vraždy. Hledá pomoc u policie a detektiv Souther ji jako korunní svědkyni v chystaném procesu s Vincem ukryje v karmelitském klášteře. Deloris zpočátku odmítne, ale když zjistí, že mafián na ni vypsal odměnu, svolí. Přísná matka představená souhlasí jen na naléhání biskupa a představí ji ostatním sestrám jako sestru Mary Clarence z kláštera v Renu. Od svého nástupu má však Deloris problémy nejen s matkou představenou, ale také s řeholním životem jeptišek. Nakonec ji matka představená přidělí k pěveckému sboru. Deloris se s vervou pustí do práce a za několik dní se objeví první výsledky. Sbor poprvé nezpívá falešně. Jak se úroveň sboru zlepšuje, přichází do kostela stále více lidí. A když Deloris přesvědčí ostatní, aby se věnovaly práci mimo klášter, jeho sláva roste. Přiláká však pozornost médií. Netrvá dlouho a Deloris se mihne na televizní obrazovce. Zanedlouho jí Vince se svými zabijáky vypátrá a unese zpět do Rena. Jeptišky to tak nenechají a vydají se jí na pomoc. (TV Nova)

Lukmignon

Tohle mě prostě baví, víc od hudební komedie nečekám. Originální námět, dobrá hudba a skvělý výkon hlavní představitelky. v daném žánru film, který si zaslouží top hodnocení. ()

santa331

Námět filmu je jednoduchý- zpěvačku v nočním klubu chce zabít její milenec a vrah, proto se ji rozhodne policista ukrýt v klášteře. Kdybych si měl o filmu nejdřív někde přečíst asi bych se na tento film nepodíval. Když jsem však viděl tento film v čele s Goldbergovou a Smithovou (mojí oblíbenou herečkou) žasnul jsem, jak mě to bavilo. Přitom je to docela lidová komedie- ovšem postavená na skvělých písních. ()

Pe4Ce22

Nemůžu si pomoct, ale tenhle jednoduchý film s naprosto naivním příběhem mě jaksi chytnul za srdce. Jo jasně, je to klišé ....?? .. i když možná i není? ...ten příběh, ta atmosféra, ta pouliční nálada ... každopádně zpěcv je skvělý, příběh průměr, ale tak nějak to prostě padně do sebe. Nestydfím se za těch 5 hvězd .. ()

Zrzavakocka

tady ani nevědí co je sex ................není tu nic než plno bělošek v černejch hadrech .............absolutně ne to nikdy nepřipustím ..... zde není co dodat snad jen že dabing byl velice dobře vybrán ()

vlcekmirek

Úvodní zápletku filmu s barovou zpěvačkou, ukrývající se při svém útěku v klášteře si scénáristi asi vypůjčili z o 9 let staršího filmu Pedra Almodóvara Černá roucha, ale využili komediální talent Whoopi Goldberg a natočili vcelku vtipnou komedii protkanou chytlavými písničkami. Ale tu dvojku si už mohli odpustit. Nastavovaná kaše nikdy nechutná jako originál. ()

PRASÁK

Dost vydařená komedie s Whoopi Goldberg jako barovou zpěvačkou Deloris Von Cartier v hlavní roli. Na svědomí ji má americkej režisér Emile Ardolino, kterej natočil několik TV-filmů a TV-seriálů, jako i celovečerní filmy jako: Hříšný tanec, Je naděje, Tři muži a mladá dáma nebo Louskáček. Ale „Sestra v akci,” která se dočkala i pokračování, je humorným pokusem spojit dva zdánlivě neslučitelný světy, svět zločinu a svět jeptišek. A vcelku tahle kombinace vychází... ()

Prepperka

Za mne jednoznačně plný počet. Je to moje srdcovka už léta. Úžasná hudba, námět, jeho ztvárnění, hloubka (ano uznávám, hlavně pro věřící), kamera, střih, vtip.... no co to tu budu vyjmenovávat, prostě úžasné vše. Komedie pro celou rodinu, která je zároveň ale i poučením. Nemůžu nezmínit skvělou Whoopi. Všichni v tom filmu hrají výborně, ale Whoopi je prostě tak výrazná, svá a úžasná, že ostatním nedala moc šancí zazářit. Udělejte si popcorn, uvařte čaj, pohodlně se usaďte, zmáčkněte play a nechte se bezstarostně bavit. :) ()

VideneFilmy

Hoci sa nejedná o žiadne filmárske umenie, účelom bolo pobaviť, čo sa podarilo. Whoopi Goldberg naplno ukazuje svoj komediálny talent, Maggie Smith využíva svoje výrazové herectvo stvárnené najmä očami, Kathy Najimy si plnými dúškami užíva rozkošnú "bacuľku" a zvyšok ansámblu predvádza priemerné alebo v prípade najmä vedľajších postáv podpriemerné herectvo na čele s výraznou a zaujímavo zaranžovanou hudbou aj pre neveriaceho diváka. Za najväčšie slabiny komédie považujem strihové chyby (počas bežného sledovania ich môžeme zbadať niekoľko) a zopár scén, kde sa Deloris zoznamuje so životom v kláštore spôsobom, ktorý je pre diváka zdĺhavý a nezáživný. Hoci mám osobne k filmu kladný vzťah už od detstva, z objektívneho hľadiska sa jedná iba o priemernú komédiu. ()

FlyingGentle

Tenkrát jsem tuhle legendární komedii s Whoopi Goldbergovou úplně minul, ale včera na ni konečně došlo a hrozně jsme se s manželkou nasmáli. Je to sice i krimi, ale ta komediální zápletka a úžasná Whoopi prostě tahnou celý film. Skvělý scénář na svou dobu pobaví i po letech, včetně vynikajících písní. Těším se na dvojku a tadyto hodnocení musím vylepšit :-) ()

Dark_Hark

Pamätám si, ako som tento film po prvý krát videl v telke a musím povedať: vykričal som si hlasívky od smiechu ! Musím uznať, že takú dobrú komédiu som tak dávno nevidel. Na tomto filme sa mi páčilo naozaj všetko ! Dávam nič iné než 5* ()

RecenzentXX

Whoopi Goldberg. Moje oblíbená herečka,  zase v dobrým filmu.  Nevšímejte si že tento film má pouze 69%, prostě to má dobrý příběh, děj a všechno.  Opravdu DOPORUČUJI!! ()

Korpy22

Úžasná, vtipná komedie se silným příběhem a posláním.  Úžasná Whoopi Goldberg si zde jede svou a postupně se změní z popové zpěvačky, která kašle na svět v poctivou řádovou sestru. Je zde nádherný vývoj hlavní postavy, který je ještě k tomu protkán skvělými sborovými skladbami a člověka nechává v dobré náladě. ()

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (více)