Reklama

Reklama

Drákula roku 72´

  • Velká Británie Dracula A.D. 1972 (více)
Trailer

VOD (1)

Hrabě se vrátil – se slabostí pro mladou londýnskou krev! Pro hrstku blazeovaných světáků psychedelické éry je už Londýn malý. Ale Johnny Alucard vymyslel báječný nový způsob, jak své přátele pobavit. Jistý rituál bude naprosto skvělý, přesvědčuje je. A pokud si říkáte, odkud Johnny vlastně pochází, zkuste si jeho jméno přečíst pozpátku. V tomto "dost dobrém" (John Stanley, Creature Features) hororu studia Hammer se Dracula vydává do moderní doby a Christopher Lee si už pošesté obléká jeho kostým a hledá nové oběti. Po boku mu stojí další hororová legenda Peter Cushing jako jeho arcinemesis Van Helsing, s nezbytnou ampulí svěcené vody a pohotově připraveným ostřím. Jejich mučivý souboj si nesmíte nechat ujít. Popravdě, je naprosto skvělý. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Údajně nejhorší film v sérii o Draculovy, já bych s tím možná i souhlasil, nicméně nejvíce mě štval ten feeling 70 let. Jistě v té době to bylo asi normální ale mě doslova sraly ty hipísáci. Ale tohle nebylo pro mě to nejhorší, to nejhorší z celého filmu přišlo hned v prvních minutách. A to smrt Drakuli takhle debilní a odfláklou smrt jsem hodně dlouho neviděl a navíc jsem jí nečekal od Hammeru. Poté si film sice zlepší ale nejedná se o nic nového, Drakulu vyvolá jeho pra-pra vnuk Johny Alucard, no a tak se film rozjede aby skončil a já na něj po čase zapoměl. Je škoda že tu je plno scén tak odlfáklých a přestu tu jsou věci které byly příjemné, třeba herci kteří byly sympatičtí, jen škoda že Lee nedostal tolik prostoru a i atmosféra v pár scénách ujde a ten ceremoniál na oživení Drakuly byl fajn. ()

GigaPudding 

všechny recenze uživatele

Dracula v groovy a divokých 70. letech je nápad přinejmenším bizarní :), ale přesto se tam za zvuků funky rocknrollu tento nejslavnější upír dostal. Zas tak dobře si ale mezi těma cool sporťákama, prohlubujícíma se výstřihama, objemnýma účesama, drogama a večírkama a barevným funky oblečením neporadil. :) Je tu i trocha suchého britského humoru a spousta groovy hudby, ale to jen prohlubuje tu propast mezi scénami, co se tváří děsně vážně a strašidelně a kde to Christopher Lee očividně děsně žere, i když by tomu slušelo víc nadhledu. Sympatický je tu ale Peter Cushing jako jeden z potomků původního Van Helsinga a docela dobrá je i ta blonďatá Ilona Csáková s velkýma prsama, která hraje jeho vnučku, ale zbytek obsazení je hrozně sedmdesátkově ujetej nebo možná spíš sjetej :). Velmi zvláštní jsou třeba i úplné detaily jako velmi sofistikovaná metoda odhalování záhad, kterou předvádí Peter Cushing při rozluštění hádanky jména Johnyho Alucarda :). To bych fakt nečekala ani od univerzitního profesora a odborníka v oboru okultních věd :). Každopádně ikdyž Dracula málo tančí s prsatýma funky kočkama, málo jede v drogách a neřídí ani jednoho Jaguara, tak film docela uteče, je v tom pár dobrých herců, pár dobrých vtipů a zas taková tragédie, jak by se to mohlo na první pohled zdát, to není když se to bere s trochou toho nadhledu, ve kterém se nese první třetina filmu :). ()

Reklama

liquido26 

všechny recenze uživatele

Film, který byl opravdu velmi jemně inspirován skutečnými událostmi, patří v Draculovské sérii k těm lepším. Hodně mě bavilo zasazení celého příběhu do sedmdesátých let. Moderní hudba tomu dodávala spíše punc nějaké dobové detektivky, než hororu, ale vůbec to nevadilo. Cushing si zopakoval svou tradiční roli Van Helsinga a posléze i jeho vnuka. Nutno podotknout, že i v 60 letech má pořád na to zničit samotného hraběte Drákulu. Psychedelická pářka na začátku byla docela zábavná, ale následující rituál vzkříšení, to bylo teprve něco. Naprosto strhující scéna a asi nejlepší scéna ve filmu. Dost mě pobavila "složitá vědecká metoda", kterou Van Helsing přišel na to, že Alucard rovná se Dracula pozpátku:-) ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Měl jsem poněkud obavy, jak dopadne přenesení drakulovského filmu do současnosti. Přeci jen filmy z 50. a 60.let s Ch.Lee mají své kouzlo. Příběh lze rozdělit na tři části - kytarový večírek, obřad a lov. Kupodivu drží pohromadě, byť gotické scény - obřad, kostel, hřbitov, souboj, ale i úvod z roku 1872 - patří k tomu nejlepšímu. Psychadelická veselice hippies je vhodně doplněna hudbou M.Vickerse, která vytváří patřičně strašidelnou atmosféru. Ch.Lee ve svých upírských rolích nepředstavuje žádný umělecký koncert, ale jeho temné charisma je jedinečné - ostře řezané rysy, krvavé oči, uhrančivý pohled, pramínek krve okolo úst a vysoká postava zahalená v plášť. To P.Cushing je opravdovým Hercem, sledovat jej je radost. Každý pán má ode mne * a film 3* = 5*. Hammer mě nezklamal a zrození Draculy jsem si vyloženě užil. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Předposlední, z hammerovské série již sedmá část o nesmrtelném hraběti. Stejně jako závěrečný The Satanic Rites of Dracula (1973), i tenhle snímek se odehrává v Londýně na počátku 70. let, kde se podaří oživit legendárního Draculu v podání Christophera Lee. Po stopách mu samozřejmě jde potomek slavného Van Helsinga (opět výborný Peter Cushing), tentokrát je to navíc osobní záležitost díky Helsingovo půvabné vnučce. I když gotické hrady a lesy vystřídaly ulice velkoměsta plná hippies, pravidla hry se nemění. Osamělý hrdina se zase snaží přesvědčit detektiva, s kým mají tu čest, knížete temnot probudí poblázněný fanatik, a na upíry opět platí krucifix či svěcená voda. Jenom ta hudba odpovídá pokvětinové době, což mi do filmu nesedne, ale budiž. Každopádně jeho vzkříšení a následná likvidace jsou pořád zpracovány na slušné úrovni. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (5)

  • Tento snímek nekoresponduje s chronologií série. První film drákulovské série společnosti Hammer Dracula (1958) se odehrává v 80. letech 19. století, zatímco flashback z poslední bitvy mezi Van Helsingem a Drákulou obsažený v tomto snímku se odehrává dlouho předtím v roce 1872, nikoliv v Transylvánii, ale v Londýně. (liquido26)
  • Ve Francii a Španělsku byl tento film přejmenován na Dracula 73, neboť byl v kinech promítán až o rok později. (liquido26)
  • Skladba použitá při černé mši se jmenuje "The Black Mass: Electric Storn in Hell" z desky "Electric Storm" od skupiny White Noise. (liquido26)

Reklama

Reklama