sud

Bůhví po kolikáté provařené téma o blížící se zkáze Zeměkoule a její udatné záchraně. Herecké výkony jsou tragické, pouze Tchéky Karyo odvádí svůj standart, ale nedostává mnoho prostoru. Hudba úplně blbá o úrovni triků se nebudu radši nijak rozepisovat. Kdyby v něm bylo více originality a trochu lepší herci (vždyť Hillary Swank zazářila v "Million Dolar Baby", ale to co tady předvedla?!), mohlo z toho být koukatelné, třeba i jednohubkové béčko. Takhle z toho vznikl paskvil a já se zase nechal pořádně napálit od TV Nova, když toto dílo prezentovala jako Megafilm. ()

Aluska88

I když je zpracování tohoto katastrofického námětu nejspíš zcela nesmyslné, mně se velmi líbilo a jako zamyšlení nad budoucností je to vlastně docela podnětné. Co kdyby se jednou skutečně naše jádro zastavilo? Herecké osazenstvo je skvěle vybráno. Nejvíce mě upoutali Aaron Eckhart, Stanley Tucci a Hilary Swank. Také mě zaujal nezvyklý zjev DJ Quallse, který byl příjemným hereckým osvěžením od dokonale vypadajících známých tváří a jako vychytralý hacker "Krysa" Finch byl skvělý. Děj, stejně jako jejich futuristické "plavidlo" Vergilius, běží obrovskou rychlostí kupředu, ke svému cíli, roztočit jádro a (zase) zachránit lidstvo před koncem světa. Jádro je pro mě dynamická, efektní podívaná se sympatickými charaktery, poutavými a chytře působícími vědeckými rozhovory, vydařenými dialogy a napěchována vtipnými hláškami. "Jak to spravíme?" - "To nejde." - "Tohle slovo není v mém slovníku." - "Tak si ho tam přidejte, protože to vážně nejde.", "Co by to stálo, dokončit ji za tři měsíce?" - (následuje nevěřícný smích) "Asi padesát miliard dolarů." - "Můžu vypsat šek?" ()

Rex Mundi

Toto je príšerne klišovitá a americky vlastenecká (laserom) pripálená kaša, ale vďaka zopár dobrým nápadom a niekoľkým vtipným miestam to celkom ujde a priznám sa, že som s Jadrom dvakrát spáchala "guilty pleasure". Tvorcovia sa aspoň snažili. V tejto kategórii filmov za pretrpenie určite stojí nervózne fajčiaci Stanley Tucci, "total kchúl" hláškujúci DJ Qualls a scéna s robotníkom pri núdzovom pristátí raketoplánu :-) Vhodný film na zimné večery, kedy televízie dávajú jeden katastrofický film za druhým. Jadro sa onedlho určite zaradí do ich repertoáru. ()

SeBig

Sice jsou efekty strašně béčkový, ale takhle nápaditý katastrofický film zvládl jen Emmerich a Armaggedon je moc romantickej. Je strašná škoda, že těhlech filmů je tak málo a spíš vznikají sračkoidní Asylum hovna, kde se řeší jen píčoviny a čumim na omalovánky místo pořádný zábavy jako je tato. Má to nápad, atmosféru, sympatickou hereckou skupinu, která se řítí do podzemí zachránit planetu. Strašně podhodnocený a nedoceněný. Jako malej jsem to žral a teď jsem si to rád po dlouhý době zopakoval a někdy v budoucnu určitě kouknu znovu. I přes ty celkem blbé efekty (na tu dobu se mi to stejně nezdá tak hrozný) mi to přijde strašně nadčasový.. stejně jako Emmerichovo Day after Tommorow, který mi taky přijde hrozně nedoceněný. Je to fakt opravdu velká škoda, že takových filmů není víc. Miluju tento žánr. Aaron strašnej sympaťak, Hilary nemusím, ale tady mi nevadila, Tucci a ostatní vpohodě, hudba není tak epic jako v Emmerichových filmech, ale i tak je to v mých očích hodně epic podívaná. Nezapomenutelná scéna, když se San Franciský most rozteče jak čokoláda:) ()

Phobia

Devět ministrů kultury z deseti doporučuje před sledováním "Jádra" vyjmout mozek a nechat ho 126 minut odpočívat ve formaldehydu. V případě neuposlechnutí hrozí vážné poškození zmíněného orgánu vlivem nadměrného množství peachovin ve scénáři. Hrozná falusovina, jakou nezachrání ani Hillary Swank, ale jako nenáročný relax k pobavení a zasmání to ujde. Pro hloupější děti dost možná i napínavá záležitost. 39% ()

• V původním scénáři měl v úvodu filmu přistát raketoplán Endeavour na Mezinárodním letišti v Los Angeles. Z důvodu bezpečnostních opatření po 11. září 2001 nebylo filmového štábu dovolen vstup do areálu letiště. Scénář tedy byl přepsán a místo toho raketoplán nouzově přistál v řece Los Angeles. (Shakaar)
  • Dosud nejhlubší lidskou rukou vytvořená šachta, zmíněná ve filmu, doopravdy existuje. Je hluboká sedm kilometrů. Jedná se o ruský projekt. (WolfR)
  • V České republice film v kinech navštívilo celkem 22 870 diváků. (hrumsrt)

Časové pásmo bylo změněno