HateBreeder

No, pokud to srovnam s jinymi katastrofickymi filmy, tak je to dost podprumer - je to znacne neuveritelne - i kdyz se jedna o sci-fi, ale dejme tomu, herci nehrali spatne no nemeli prostor se predvest, takze po herecke strance to hodnotit nechci, ale dej, ten dej, nic zajimaveho - cely film byl predvidatelny, uplne vsechno, clovek ho ani nemusel videt, stacilo ho poslouchat a mohl si domyslet, co se na obrazovce zrovna odehrava. Ale originalni prvek vidim v tom, ze zatimco se vetsina "zachrancu sveta" vybira v raketoplanu nahoru do vesmiru, zde si nasi zachranci doluji cestu az k zemskemu jadru. Cert vi proc mi nesedel fakt, ze si jen tak brouzdali lavou a jejich masine se nic nestalo. Ale zase to nebyl zas tak spatny film a masovemu divakovi nabidl to co chtel videt. A Hillary Swank byla za palubni deskou tak sexy. ()

JayZak

Tak takovouhle ptákovinu jsem už dlouho neviděl.. Když POMINU veškeré nesmysly, které se v tomhle filmu objeví, film jako takový je i tak hodně špatný, plný neuvěřitelných klišé.. Herci, které "normálně" považuji za dobré, tu hrají jak postižení (Eckhart, Swanková, Tucci), což jim stěžuje i mizerný scénář.. Fuj. ()

Anderton

Je to síce už 9 rokov, čo tento film vzhliadol svetlo sveta, ale aj na svoju dobu to bol film, ktorý sa podľa mňa v kinách ocitol omylom. Béčkové triky, námet ako z 50-tych rokov a prehrávajúci alebo nevýrazní herci. Nakoniec tá naivita je to, čo vás tu môže najviac zaujať a prečo sa uchylujem k trom hviezdam. Škoda, že tento námet nebol natočený pred 50-timi rokmi, mohla byť z toho klasika. ()

eraserhead666

To je tak přitroublé, až je to milé. Jeden z mála podobných k nemyšlení vyzývajících filmů, kde je to pompézní (tedy triky a tak) tak trapné, že se raději koncentrujete na postavy a herce. A v tomhle případě, i když s nimi scénář cvičí jak s nemotornými dětmi, to je docela pozitivní stránka. protože herecký výběr je docela fajn (můj stále oblíbenější - ještě pár záseků a vdere se mi do hereckého toptenu - DJ Qualls). Tradiční průser je přepálená stopáž. Ale na to už si začínám docela zvykat, i když nerad. ()

Rocky62

Jsem si vědom nekvalit tohoto blockbustru, nicméně po prvním skvělém dojmu nemám nějak velké nutkání je hledat. Z mého hlediska tato jednohubka nepostrádá nápaditost, vlastní kvalitní herecký ansámbl, který má bravurně propracovanou psychologii postav, z nichž někteří mají poměrně dobré hlášky a hlavně mu nechybí spád a určité napětí...i když tyhle vlastnosti nejsou možná zas tak neobvyklé v rámci tohoto žánru. Vím, že the Core nemá nejmenší šanci stát se v této oblasti nějakým revolučním snímkem, ale zkrátka jsem se dobře bavil, toť vše. ()

• Fiktivní látka "Unobtainium" byla vymyšlena už před filmem a vyskytuje se v několika sci-fi. (WolfR)
  • V původním scénáři měl v úvodu filmu přistát raketoplán Endeavour na Mezinárodním letišti v Los Angeles. Z důvodu bezpečnostních opatření po 11. září 2001 nebylo filmového štábu dovolen vstup do areálu letiště. Scénář tedy byl přepsán a místo toho raketoplán nouzově přistál v řece Los Angeles. (Shakaar)
  • Hned na začátku se obchodník dívá na své náramkové hodinky, které mají ovšem zcela špatně nastaveny ručičky – minutová ukazuje „půl“, ale hodinová přesně celou (deset hodin). (HonzaR.)