Beckham

• Velká Británie Beckham
Velká Británie / USA, 2023, 4 h 45 min (Minutáž: 66–77 min)

Epizody(4)

Dokumentární seriál o raketovém vzestupu Davida Beckhama, kluka z chudých poměrů, co to dotáhl až mezi světovou fotbalovou elitu. Uvidíte i zatím nezveřejněné záběry. (Netflix)

slashgibson

Pekne zostrihany zivot Beckhama, ktory sa dobre pozeral. Najlepsie bolo sledovat reakcie , napr ked Beckham nieco povie a Victoria si mysli o tom uplny opak a vidi to uplne inak. Vcelku sympaticka dvojica, o ktorej som si myslel , ze sa na nu nebude dat pozerat ale mylil som sa. ()

dammit83

Jako fanouška Manchesteru United ( v současnosti je být fandou United spíš utrpení)a Beckhama je to povinnost. Bylo fajn zase vidět slavnou "class 92". Navzdory slávě, bohatství a tomu, co dokázal je Beck's pořád skromný člověk bez hvězdných manýrů. ()

vaclavsubrt

Jsem až šokovaný, kolik a jak kvalitní materiály tvůrci měli k dispozici. Téměř 5 hodin, které utekly jako voda. Davidův příběh je neskutečný. První svého druhý, který marketing a pohled na špičkové sportovce tak jak ho známe dnes formoval 20 let zpátky. Výborný počin a na poli sportovních dokumentů za mě rozhodně jeden z nejlepších! ()

SONYAGENT

Pohádka o DB7 je tak pestrá a s tolika wow momenty. Dlouho bylo jasné, že dokument bude tím největším ve sportovní historii. Úžasný, dojemný a upřímný příběh nejlepšího fotbalisty v historii a nejvýznamnější rodině co kdy žila. ()

sashator

Tak tohle jsem necekal! Vim, jak umi Netflix sportovni dokumenty, ale stejne me to prekvapilo. Takhle komplexne a zabavne pojmout karieru a zivot, tak vyrazne sportovni osobnosti jakou David bezesporu je, nebyl lehky ukol, ale povedlo se to na jednicku. ()

Rudolf.Benes

Po pravdě,je mě úplně jedno jestli lže on nebo ona,jestli má milenku nebo třicet.. jestli  on je metrouš a ona anorektičeka. Mě úplně odrovnalo to lítání v čase,ty prostřihy na známé tváře, které jsem jako kluk obdivoval,ty usměvavé komenty pánů fotbalistů teď už s pupkem a šedivých.. kteří s odstupem času vtipně a autenticky reagují na dané situace,mnohdy takové síly že jste přímo součástí momentů kdy se psala historie. Že je to něco extra jsem poznal ve chvíli kdy moje drahá polovička pomalu ale jistě zvedala oči od tabletu kde ji ,,bavil" láv aijlend nebo nějaká podobná sračka,(a i když je hodně mladší ročník než já..) ..a o fotbale ví jen to že se to hraje s balónem..a kdybych jí řekl že na šikmé ploše ve tvaru trojúhelníku tak mě to uvěří.. Lidi ..to je špička..já jim nebo spíš jemu tak záviděl..ale tak že to až hezký není,ale na druhou stranu mu nebo spíš jim ,to strašně přeju.. Každopádně ať tak či tak, nemám prakticky dokumetu co vytknout,snad jen že by to mohlo být delší a okořeněné něčím ještě víc pikantnějším než je letící kopačka.. S pokorou sobě vlastní,se hluboce klaním a sledujícím ročníkům 70-80 přeji ať závidí taky ..náhodou je to fajn pocit.. Mám natažený kvér u hlavy a s naprostým  klidem kopu přímák ,kdy mě sleduje celá Anglie a zbytek světa a já vím že musím dát. Skóruju .. 95/100 ()

Tomas.Abi

Beckham je pojem a toto jméno zná i člověk, který se o fotbal ani špetku nezajímá. A nakonec i v tomto duchu je celá tato série. Všichni Davida chválí a dokreslují tak celý jeho brand, který si i celou kariéru pečlivě vystavuje, protože David byl vždy lišák, který ví, že fotbal je cirkus a on je jedním z klaunů v této manéži. Celá série mi připomínala tak sérii o Arnoldu Schwarzenegrovi, která pečlivě sleduje celou kariéru našeho hlavního jmenovaného, od domácích videí a fotek až po novinové titulky. Ovšem když se přejde ke kontroverzním částem, tak se tempo vyprávění pekelně zvýší, přejde se to bez větších komentářů, protože to nezapadá do naleštěné značky DB a začne se zase o něčem hezkém. Nejkrásnějším momentem je asi to, když Victoria vzpomíná, jak byli její rodiče příslušníci dělnické třídy, načež David zpoza dveří Victorii donutí říci na kameru, jakým autem jí tatínek jako příslušník dělnické třídy vozil do školy, byl to Rolls Royce, což tedy aspoň dokazuje, že David opravdu nezapomněl na to, co a kdo je v Anglii dělnickou třídou, ze které sám pochází. Jinak očekávejte spíše chválu a pochvalu Davida, který je o tolik lepším, než my ostatní, díky své píli, disciplíně a pravé noze. Ale i když je to tak hezky navoněné a vy víte, že jde jen o další pračku na peníze, tak si celé povídání o životě jednoho z nejznámějších fotbalistů planety nejspíš užijete, protože zaprvé je David fakt sympaťák i přes nějaké ty kontroverze, a za druhé je opravdu zajímavé sledovat, jak toxická a hnusná dokážou média a fotbaloví fanoušci být, když neplníte jejich očekávání. Řemeslně je vše zvládnuté skvěle, ovšem spíš než dokument je to egoistická jízda, která je vkusným budováním jednoho z moderních kultů pop kulturní osobnosti, za což nějaké ty body ztrácí, protože se určitě nejedná o upřímnou zpověď jedné zajímavé kariéry, jedné z klíčových postav moderních dějin fotbalu. 65% ()

BIG.NINE.CF

O Davidovi jako čutálistovi, jsem toho moc nevěděl, kromě toho že si za manželku vzal Victorii, takže jsem si po stránce jeho kariéry rozšířil obzory. To že je Victoria p.ča, to jsem naopak věděl moc dobře a tady jsem se v tom jenom utvrdil. Chlapec je prostě talent od přírody a je fajn sledovat jeho život v tomto né moc rozvleklém docu seriálu. ()

Bogrant

Až nečakane prízemný, informačne dostatočne obohatený, obsahovo naplnený, svižný i citlivý pohľad do vnútra osobného i profesionálneho života futbalovej ikony, ktorú som nikdy nijak zvlášť nevelebil, o to viac ma prekvapivo zaujalo i spracovanie súkromnej stránky, nehovoriac o športovej. Pravda, sem-tam sa niečo skráti, vynechá či schválne nespomína, ale ako celkový obraz a rekapitulácia to pôsobí nadmieru vydarene, navyše bez zbytočného nadúvania ega. ()

PeterVonKV

Pěkně pohled do zákulisí fotbalisty/modela Beckhama. Ve výsledku takový obyčejný kluk v neobyčejně situaci s náročnou dívkou. ()

85swat85

Velmi dobry dokument. Velmi sa mi paci jeho vykreslenie rodiny a jeho prerod z chlapca na muza. A nechutne coho su schopni "fanusikovia". Mal som chut si kupit jeho dres, aby som ho podporil :) Ale je to na nom, aby si uz konecne odpustil ()

planetta

Raz som s ním počúval rozhovor na BBC, náhodne som na to natrafil, lebo fotbal je mimo mňa, a ten rozhovor bol práve o rodine. Bol neskutočne autentický, tá jeho láska k rodine nie je žiadna póza. ()

711

Jako asi fajn dokument ale po prvním dílu mi došlo proč to vlastně sleduju? Nezajímá mě život Beckhama ani Beckhamový takže u prvního dílu končim ()

MAKUON

Tohle je jen můj subjektivní názor, ale když vidím dokument nebo seriál se štítkem "NETFLIX", tak k seriálu vždy přistupuji s velikou rezervou a krotím nadšení už dopředu. Jen u dokumentárních sérií dělám vyjímky. Potvrdilo se mi (a né jednou), že Netlfix dělá celkem kvalitní dokumentární série, především krátké série, na kterých si nechává opravdu záležet. A tato krátká dokumentární série 4 dílů je dalším důkazem, co společnost Netflix dokáže vyprodukovat. Seriál slouží, jako taková vzpomínka a ohlednutí za kariérou skvělého Davida Beckhama. Kamera, momenty z Becksovi kariéry, promluvy jeho spoluhráčů/přátel ohledně Davida, některé skandální momenty, všechno je to bravurně zpracované a poskládané dohromady. Jen éra Galacticos mi nepřišla úplně nejlépe dotáhnutá, řeší se zde hlavně bulvární věci a do fotbalového zákoutí jsme nenahlédli tak moc, jak by si fanoušek fotbalu přál. Zároveň zde mohlo býti více promluv od jiných Davidových spoluhráčů (Giggs, více Scholese, Zidane atd) a méně jeho ženy, o která bylo vždy 20 minut v každém díle. Ale to už jsou jen maličkosti a můj subjektivní pohled. Myslím, že pokud jste fanouškem fotbalu, Davida, nebo jednoho z týmů, tak si dokument velice užijete. ()

OtokPag

Příběhy CR7 a jeho rodinky mě opravdu bavily, ale  David Beckham mě doslova přikoval k telce 👍😎. Výborný počin Netflixu. Po shlédnutí několika mizerných tendenčních pořadů  je tohle hotovej balzám na oči a uši. ()

Brain32

Upřímně jsem v šoku. Ne z toho, že Netlix dělá parádní životopisné dokumenty (to už dávno vím), ale jsem v šoku z Beckhama samotného. Žil jsem totiž v domnění, že celebrity typu Beckhama jsou, respektive musí být archetypem silného, soběstačného, suverénního chlapa (alá mačo). Beckham mě vyvedl z omylu a světu ukázal, že i nesmělí, nejistý, trošku submisivní a introvertní mladík bez kamarádů to může dotáhnout v showbyznysu na tu nejvyšší metu. Victorie to tam očividně řídí a někoho takového David k sobě asi potřeboval. Měl jsem z Davida příjemný pocit, žádné namistrování a arogance. Dříve jsem fotbal miloval a United ještě více. Rozhovory s lidmi jako Sir Alex, Scholes, Neville apod. mě hřáli na srdci. Byť mám pocit, že fotbalově měl trošku smůlu a mohl to dotáhnout ještě dál (prodán proti své vůli ze svého milovaného United, lavička v Realu, na MS červená, tak trochu joke a zakopání se na vrcholu na 5 let v LA galaxy). Každopádně jeho centrovací pravačka patří k tomu nejlepšímu co se kdy dotklo balónu :). Velké dík očividně patří i na vrub jeho otce (i druhého otce v podobě Sira Alexe), kdy oba dali možnost vyniknout jeho talentu. ()