Otrava

Předloha:

Roald Dahl (povídka)

Scénář:

Wes Anderson

Krátký film podle známé povídky od Roalda Dahla, ve kterém muž zjistí, že mu v posteli spí jedovatý had. (Netflix)

Melios

Krátkometrážny film v podstate o ničom s prvkami epického divadla. S filmami Wesa Andersona mám, takpovediac, nulovú skúsenosť, no sklamaný som určite neostal. 17 minút čistého napätia sprevádzaného krásnym vizuálnym spracovaním a zaujímavým narratingom. Za jedinú chybu považujem, extrémne rýchlo utnuté finále, ktoré obsahuje už samotná literárna predloha. Podarená jednohubka. ()

klukluka

Nejslabší díl práce na téhle povídce pro mě překvapivě odvedl Roald Dahl. Čekal jsem zajímavější pointu, nebo aspoň pointu. ()

Hanys_

Ty náměty Andersonových kraťasů jsou rozhodně zajímavé, ale stejně jako u Krysaře mi tady něco chybělo/vadilo. Ale jako herecká exhibice je to zase skvělé. 6/10 ()

Klajnik odpad!

Bezpředmětný. Cumberbatch si myslí, že mu na břiše spí had, takže kolem něj doktor a kolega 10 minut šaškujou, aby se nakonec zjistilo, že tam žádnej had nebyl... Co si z toho má divák vzít fakt nevím. Nejspíš jen to, že Wes Anderson se (po skvělém French Dispatch) úplně vyčerpal. Navíc - stejně jako v případě Podivuhodného příběhu Henryho Sugara i zde postava říká neustále do kamery to, co právě dělá nebo to, co hodlá udělat. Je to otravné a zcela zbytečné, protože divák to buď vidí anebo to vzápětí uvidí. ()

Likan7

Trochu delší než by mělo být, trochu bez pointy, leč je to ale dáno povídkou. Jinak zajímavý kraťas s několika známými herci. ()

pushover

Ve své době měla tahle Dahlova povídka asi co říct k otevřenému britskému rasizmu. Ze série Wesových zpracování zatím nejslabší i přes super obsazení. ()

OJan

Druhá Andersonem zfilmovaná povídka Roalda Dahla už není tak brilantní jako v případě Podivuhodného příběhu Henryho Sugara. Ale jen o kapku. Je to vlastně úplně to samé jako v případě již zmíněného předchozího počinu - po technické stránce jde o něco bezpříkladného. Jen kratší stopáž a ne až tak působivý příběh nadělal své. Ve výsledku to vyzní dost ploše. Jisté metaforické vyznění celého díla tam je, nicméně není už tak zajímavé jako to předtím. Přesto se však stále jedná o zdařilý a zábavný kraťas. Mimochodem Andersonův smysl pro detail, mnou vyzdvihovaný už minule je fakt něco nevídaného a je mistrně zakomponován i zde. |75%| ()

Natalia_Budz

Nevím jak hodnotit. Vizuálně je to po všech stránkách super, moc dobře se na to kouká. Možná mi dnes chybí správné psychické rozpoložení . Možná, pro přílišného vypravěče to bylo takové zmatené. Ono ne každému sedne povídka  , kterou začal Dahl psát v r. 1950. ()