Zachraňte Willyho!

• USA Free Willy (více)

Dvanáctiletý Jesse dostává poslední šanci od sociálního pracovníka Mercera. Musí konečně začít spořádaně žít u nových pěstounů Glena a Annie Greenwoodových. Pokud ne, čeká ho za jeho kousky tvrdý postih. Jesse musí také vyčistit chodby v delfináriu, které se svým kamarádem posprejoval při útěku před policií. Tam se seznamuje s údržbářem Randolphem, cvičitelkou Rae a kosatkou jménem Willy. Jesse si všimne, že kosatka reaguje na foukací harmoniku. V noci se tedy tajně vrátí do delfinária, aby si tuto teorii potvrdil. Stane se mu ale nehoda a Willy Jesse zachrání před utonutím. Protože se chlapci v delfináriu líbilo a jeho práce končí, zařídí Randolph, aby tu mohl dál pomáhat. Chlapec se s kosatkou sbližuje a vzniká mezi nimi zvláštní pouto. Majitel delfinária se chce Willyho zbavit, protože nevydělává žádné peníze. To se ale Jessovi nelíbí a rozhodne se kosatku zachránit. (TV Nova)

Salus

Rodinný doják o zvířátkách, kde z neznámého důvodu je obligátní pejsek vyměněn bůhvíproč zrovna za kosatku. Svět se zbláznil. Nesnáším filmy o zvířátkách. ()

TesterX

Jelikoz jsem tento snimek videl nekolikrat v detskych letech, musim hodnotit vysoko, pac jsem si prvne i pobrecel. Ted uz by to bylo na tri *, ale prijemny dojak to je s Richterovou zivotni roli. ()

wir2k

Tak tohle je ukázkový rodinný snímek přátelství malého chlapce a verlyby, co na to říct snad jen "skoč Willy!" ()

cypher

Film vcelku parádní na zkouknutí v telce, ale závěr úžasnej, až mi z něj nejedenkrát naskočila husí kůže! I'll Never Let You Part, For You're Always In My Heart! ()

Xpat

Nemám rád tyto filmy. Třičtvrtě doby je depresivní, že byste si nejradši brali prášky místo herců a poslední tři minuty jsou největší happy endem na světě. Nehledě na vydíravosti takových filmů. ()

Vault_13

Willy je nádherná kosatka uvězněná v příliš těsné nádrži Tichomořského severozápadního vodního parku. Zachraňte Willyho! ()

Tuty

Klasika na videokazetách, jak já si tehdy vydupal originálku na základce. To byl hit. Musím ale říci, že je to kvalitní rodinná podívaná a i po letech neztrácí kouzlo. ()

Jig

Tento film som videl po prvý raz ako 4 ročný a veľa som si z neho napamätal. No našťastie mi padol do rúk a konečne som zistil, aké skvelé dielo to je. Fantastický herecký výkon J.J. Richtera (Jessie) a veľryby Keiko spolu krásne zladil film až do samej bodky. Takisto aj hudba Basila Poleudorisa krásne sformovala film a VOALÁ vznikol emotívny a krásny film. Všetko by bolo dokonalé, keby neboli pokračovania filmu, ktoré so sebou mierne sitahli aj tento diel. ()

Johnner

Obludný snímek plný nechutností v podobě rozmazleného oslizlého fracka, neprůbojných nevlastních rodičů a hromady klišé (přátelský pseudoindián, nafoukaný podnikatel), jemuž nepomohou ani krásné záběry na kosatky. Díky za scénu Willyho skákajícího přes molo. V Simpsonových ho zparodovali takovým stylem, že tím vylepšili i samotnou předlohu. Nezaaslouženě. ()

Trevize

Viděl jsem ho snad desetkrát. Moje citová záležitost, bulel jsem jak ženská. Nádherný příběh chlapce s foukací harmonikou a kosatky... co víc si přát ()

gymnophiona

Najkrutejší z morských lovcov ako domáci mazel, tak isto mohli dať do úlohy Willyho kľudne žraloka bieleho. Je to hnus, ružový sliz mi tiekol z uší. Na druhú stranu občas vyzeral Willy celkom chutne a nabádal ma ochutnať pravú japonskú kuchyňu s velrybím mäsom... ()