Zachraňte Willyho!

• USA Free Willy (více)

Dvanáctiletý Jesse dostává poslední šanci od sociálního pracovníka Mercera. Musí konečně začít spořádaně žít u nových pěstounů Glena a Annie Greenwoodových. Pokud ne, čeká ho za jeho kousky tvrdý postih. Jesse musí také vyčistit chodby v delfináriu, které se svým kamarádem posprejoval při útěku před policií. Tam se seznamuje s údržbářem Randolphem, cvičitelkou Rae a kosatkou jménem Willy. Jesse si všimne, že kosatka reaguje na foukací harmoniku. V noci se tedy tajně vrátí do delfinária, aby si tuto teorii potvrdil. Stane se mu ale nehoda a Willy Jesse zachrání před utonutím. Protože se chlapci v delfináriu líbilo a jeho práce končí, zařídí Randolph, aby tu mohl dál pomáhat. Chlapec se s kosatkou sbližuje a vzniká mezi nimi zvláštní pouto. Majitel delfinária se chce Willyho zbavit, protože nevydělává žádné peníze. To se ale Jessovi nelíbí a rozhodne se kosatku zachránit. (TV Nova)

majec4

Srdcovka z detstva. Boli casy kedy som ten film poznal repliku za replikou. Dalsie casti uz nie su take zaujimave, ale toto ma dusu. :) ()

Lukoye

Už jenom kvůli Lori Petty, která je v tomhle snímku, v roli cvičitelky kosatek a ostatních oblud, naprosto překrásná. Můžu připojit krásnou krajinu severozápadního pobřeží USA a jelikož scenář a režie rozhodně nejsou špatné dá mi to příjemný zážitek. Teda zcela nenáročný, ale potěšující. ()

Luqi

Aj my sme na to boli v kine zo základnej školy. Vtedy by som bez váhania dal 5 hviezdičiek. Teraz, po takmer 15 rokoch, ako dospelý hodnotím aj tak za 4. Lebo toto je určite jeden z tých najlepších rodinných filmov, čo nám tu zanechali 90. roky. I keď je to niekedy až prehnane dojemné, ale režisérsky solídne spracované s dobrou hudbou i nereckými výkonmi (Richter, Schellenberg, Atkinson a Madsen). ()

Mallyyy

Willy to je kus mého dětství. Velice často jsem se na to díval. Teď na to taky mrknu. Prostě pěkný rodinný filmeček. ()

Druury

kolikrát jsem ten film viděl ? asi 100x! moc VHSek jsme doma neměli a tak to bylo něco jako povinnej nedělní program na odpoledne. ()

Aurus

Jediný důvod proč jsem se kouknul na tenhle extra nudný film je to protože zde hraje moje oblíbená herečka Danielle Haris. Ale když je ve filmu tak na 5 minut a potom je začnou honit Poldové tak se Danielle Haris vypaří eště z dalšíma 2 kluky. A už je dokonce filmu nevidíme. No co bych tomu mohl ještě říct.... PŘÍBĚH 30% HUDBA 5% HLAVNÍ POSTAVA 2% OSTATNÍ POSTAVY 10% Tento film je tak nudný až jsem u toho málem usnul. Film už nepotřebuji vidět nikdy z nova 2/10 ()

mls

Keď už pre nič iné tak aspoň pre tú samotnú rybu a záverečnú scénu, pri ktorej skoro celé kino slzilo sa tie tri hviezdicky musia dať. ()

Elin

Filmy se zvířaty o zvířatech můžu, ale bez patosu. Tady je ho tolik, že se z toho jednomu udělá špatně. V průběhu filmu jsem znechuceně obrátil oči v sloup asi tak dvěstěšedesátdevětkrát. Dal bych jednu hvězdičku, ale bez tohoto filmu by nevznikla jedna z mých oblíbených scén v Simpsonových o tom, jak to Willy nedokázal. ()

gombarix

Příšerný doják, 40 % je maximum, na jaké je mé cynické srdce ochotno se podvolit... podívejte se radši na Simpsny :p ()

HyneX

Klasika, která si zaslouží akorát těch 60%. Nikdy ale nezapomenu jak se v seriálu Simpsonovi díval Homer na televizi a zrovna tam dávali alternativní konec "Zachraňte Willyho" Bylo to asi takhle: "Skoč, Willy, skoč, dokážeš to!!" "Ach ne, Willy to nedokázal a rozdrtil našeho malého chlapečka..." ()

DHDV

Já si pamatuju časy, kdy tento film bodoval na VHS a televizní stanice film vysílaly v hlavním vysílacím čase. Takže dávám čestné 3 hvězdy za vzpomínky a za klasické rodinné drama, kde skákající Willy na svobodu jednu dobu udával módu potisku „černých triček na tržnici v Ratíškovicích“! ()

panvasik

Tento film mám rád. Vím, že jsem ho jako malý sledoval,.když hrál v televizi,.ale postupem času, jsem zapomněl na to, že film existuje a nedávno jsem se rozhodl, že je načase dát si maraton všech filmů, protože jedničku jsem si pamatoval matně a ostatní díly, byly pro mě velkou neznámou. Tentokrát jsem se neohlížel na hodnocení a jel jak zaběhnuté hodinky.  A musím říct, že jednička ve mě teď zpětně zanechala lepší pocit z toho filmu, než před těmi 10-ti lety a já si to fakt užil. Někdy je potřeba, aby si člověk od těch akčních a zběsilých blockbusteru dal pohov a zkoukl i něco klidnějšího. 75% ()