Reklama

Reklama

Červený Bedrník - Série 1 (1999) (série)


Červený bedrník (S01E01)

(epizoda)
  • Velká Británie The Scarlet Pimpernel

Obsahy(1)

Už léta bojuje sir Percy s nelítostnou a stále nenasytnější hydrou revoluce. V převleku, inkognito, nepoznán. Bez nároků na vděčnost zachráněných a světskou slávu. To ovšem neznamená, že by mu nezáleželo na dobrém jméně svém i Bedrníka, byť tyto dvě postavy zatím nikdo nespojuje. A tak není divu, že se ve chvíli, kdy je pověst obou těchto osob ohrožena, znovu po hlavě vrhá do možná největšího dobrodružství své kariéry. Neboť revoluce si žádá stále nové oběti a její přisluhovači jsou čím dál nebezpečnější ... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (41)

viperblade 

všechny recenze uživatele

Hodnoceno po zhlédnutí všech šesti epizod. Červený Bedrník je opravdu skvělý seriál. Hlavní zásluhu na tom má bezpochyby Richard E. Grant, jehož Percy je dokonalý prototyp anglického floutka, který občas vypadá, že neumí napočítat ani do pěti. Jenže stačí, když se trochu namaskuje a máme z něj hrdinu - Červeného Bedrníka! A ten mi občas přišel jako takový "James Bond francouzské revoluce". Je sice ženatý, ale jinak po něm ženy touží, on trousí jednu vtipnou poznámku za druhou a bojuje s elegancí a vždy jen proti tyranům. A když k němu přidáte skvělého protivníka Šavlouna (ehm, pardon, Chauvelina), kterého hraje Martin Show, je o zábavu postaráno. SPOILERY!!! Dá se vlastně říct, že jediné, co mě trochu zklamalo, bylo právě náhle zmizení Šavlouna (jestli si dobře pamatuju, tak snad nezemřel, ne?) a smrt Bedrníkovi ženy. Ale to druhé chápu, i když to byl docela šok. KONEC SPOILERŮ! Tento seriál můžu opravdu doporučit všem, kteří mají rádi výpravné seriály (např. pokud se vám líbil Hrabě Monte Cristo, tak Bedrník je správná volba) a anglický humor. P. S. A mimochodem, zde ještě můžeme narazit na něco, co je v dnešní době poměrně vzácné - skvělý český dabing. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Červený bedrník je šestero prostinkých šestákových dobrodružství, v nichž jistý sir Percy alias Bedrník zachraňuje před Robespierrovou zvůlí nebohé oběti francouzské revoluce. Royalistická oslava šlechtických ctností plná bitek, šermovaček přestřelek, záchran na poslední chvíli, nepravděpodobných útěků, konverzačních soubojů, cti i proradnosti, bez snahy o hlubší historický vhled, psychologické profilování postav a vlastně čehokoliv, co by seriál pozvedlo nad úroveň generického braku. Každá doba má zřejmě své maskované hrdiny. Bedrníkova doba už minula. Na diváctvo působí jediným kouzlem, hogo fogo sympaťáctvím Richarda Granta. Nabízí se srovnání s díly Dumasů, ale jejich intrikaření a splétání dějových linek má přeci jen vyšší úroveň. ()

Reklama

laepus 

všechny recenze uživatele

Ten seriál mám prostě rád. Krásná pocta všem kostýmním dobrodružným klasikám - Grant je vynikající, hláškuje suše jaksepatří, Martin RayDoyle Shaw si padoucha užívá a Liz McGovern je pořád kočka + k tomu plno skvělých anglických televizních a divadelních herců, taky českých a moravských hradů a zámků a hlavně - hlavně francouzská revoluce z úplně jiného pohledu - osvěžující a zábavné. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Další ze seriálů, který mi dlouho unikal a pořád nechápu proč. Příběhy sira Percyho Blakeneyho alias Červeného bedrníka totiž mají všechno, co má historický snímek mít. Zápletku, dobrodružství romantiku a navrch známé pražské a další české reálie. Richard E. Grant je v roli šlechtice, žijícího dvojí život, naprosto vynikající a výborný je i dabing Borise Rosnera. Opět vynikají ostrovní práce. 90% ()

Petus 

všechny recenze uživatele

Richard E. Grant jako sir Percy, navenek šlechtický floutek, potají ovšem odvážný a ušlechtilý zachránce se srdcem a hlavou na správném místě, v jednom hezkém komplexním balení na pozadí velké francouzské revoluce. Proklatě vtipné, sarkastické, lehké, šarmantní, dobrodružné, romantické a skvělé. Grant perlí, McGovern mu zdatně sekunduje a zdobí zároveň a Martin Shaw je patřičně opovrženíhodný zmetek. K tomu všemu Robespiere s úžasným bílým afrem. Co víc si na pozadí českých exteriérů a českého hudebního doprovodu přát. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (3)

  • V minisérii si zahrálo 150 komparzistů z Telče a okolí. Historické kostýmy pro ně byly dovezeny až z Londýna. (hippyman)
  • Minisérie se natáčela převážně v České republice, konkrétně v Brně, Žatci, Litomyšli, na Křivoklátu a v Praze, která byla využita pro její podobnost s Paříží 18. století. (Yardak)

Reklama

Reklama