Starověká Čína. Ani Velká zeď nedokázala zadržet hordy bojovných Hunů, kteří napadli mírumilovnou Říši středu. Moudrý a mezi lidem oblíbený císař proto vyhlašuje mobilizaci - jeden muž z každé rodiny musí vstoupit do armády, která má v rozhodující bitvě odrazit vojska dobyvatelů. Mezitím se v jedné zapadlé vesničce připravuje poněkud rozjívená dívka Mulan na své první setkání se svatební dohazovačkou. Nejsvatějším úkolem každé mladé ženy jsou totiž vdavky a oddaná služba manželovi. Jedině v této roli přinese Mulan své rodině radost a úctu celé vesnice. Naneštěstí Mulan je na tuctovou nevěstu trochu divoká a tak její setkání s dohazovačkou dopadne zcela katastrofálně. Tuhle holku si nikdo nikdy nevezme! A k dovršení rodinného neštěstí přijíždí do vesničky císařští verbíři. Starý otec Mulan bude muset nastoupit do armády, protože v rodině není žádný jiný muž. Ještě téže noci se Mulan rozhodne. Aby zachránila otce, ostříhá si vlasy, převlékne se za chlapce a narukuje. V nastávajících nebezpečných dobrodružstvích naštěstí nebude sama. S pomocí duchů rodinných předků a rodinného draka strážného zachrání Mulan Čínu před krvelačnými hordami divokých Hunů a pro sebe a svou rodinu získá úctu celé země. (oficiální text distributora)

danecek24

56. Zlatý Glóbus za rok 1998 - nominace (2) - Nejlepší hudba - Jerry Goldsmith, Nejlepší filmová píseň - "Reflection" - Hudba Matthew Wilder, text David Zippel ()

Pajky3

Tak trochu jiná Disneyovka. Ač mě asijské příběhy zas až tolik nebaví, tak Mulan mě do děje vtáhla a bavila mě. Hlavní zásluhu na tom má samozřejmě dvojice dráček a cvrček. ()

Juto

Film Legenda o Mulan vzal jednoduchú zápletku, vložil ju do starodávnej Číny a jeho sledovanie bolo veľmi farebné a zábavné. Bolo to ľahké a „Disney“ to spravilo tak aby si to dostatočné mohli deti vychutnať, a zároveň ešte stále dostatočne rodičia užiť. 8/10 ()

mortak

Simone de Beauvoir v knize Deuxieme Sexe přesně vystihla budoucí tragédii ženy. Zatímco mužská role zůstává v moderní době vcelku beze změny, žena k té své příbírá další a další - žena bojovnice, žena vědkyně, žena sexuální dračice... A tak tu máme super-girl Mulan vysoustruženou přesně dle časopisů typu Cosmopolitan či Bravo - zůstává základem rodiny, ale bez nejmenších problémů se transformuje do dalších rolí. Ne že by Mulan byla špatná disneyovka, dráček je ukecaný tak akorát, cvrček je roztomilý, písničky muzikálově propracované, jenže tento obraz superženy vnucovaný přes ženské časopisy a filmy ničí a rozbíjí tisíce vztahů po celém světě, protože je to ideál lživý a nedosažitelný. Mulan je prostě jen prodlouženou rukou ženských magazínů. ()

Ketchi

Je to dobrý, ale taková Pocahontas je mnohem lepší, už jen co se kvality songů týče. Dost dobře nerozumím tomu, jak může být mezi těmihle dvěma filmy tak propastný rozdíl v hodnocení. 3-4* ()

StanislachKo

Typický Disney ako ho mám radi! Skvelé animácie, chytľavé hudby, sympatické postavy (padoušskí Húni paradoxne o niečo viac ako zbytok) a nemalé plus tvorcom za snahu vyvolať v divákoch (asi primárne v deťoch) trochu záujem aj o inú kultúru ako je im vlastná. A ázijskú kultúru ja ľúbim! Tu vidím popri zábave aj nemalé opodstatnenie edukačné, čo v časoch bez internetu bolo na nezaplatenie. A som presvedčený, že eddie murphy si tu ako šibnutý dráčik vystaval svoje neskoršie obsadenie v Shrekovi! :) ()

otík

Výborný animák, který ve své době přinesl výborný příběh s humorem, parádní Goldsmithovou hudbou a typickou animací té doby. Ani dnes to nevypadá špatně, navíc skvělý dabing je devízou dobré práce té doby, kdy dabing byl mistrovskou prací. I dnes se na to rád podívám. ()

UhLee

(6/10). Disney dělal takovéto pohádky a bylo to dobře, protože jako animák to funguje mnohem lépe než hraný film. Nechápu, že to Disney baví dělat další a další remaky svých starých filmů. Film toho moc nenabídne kromě naprosto úžasného dráčka, ale i tak se jedná o průměrnou zábavu. ()

Lachtaan

Vlastně jsem u Mulan neměl nikterak vysoká očekávání, přeci jen jsem většinu vyšperkovaných Disneyho animáků nejvíce ocenil před lety jako malé dítě. Animovanou výpravu do válkou zmítané Číny jsme ale jako děcka vynechaly a dostal jsem se k ní až kvůli její příchozí předělávce do hrané podoby. Té se trochu oprávněně poměrně bojím, avšak její předchůdce je nádherným rodinným filmem s veškerými aspekty, které dokážou stvořit nezapomenutelný zážitek. ()

anli

Nadherna,okouzlujici a perfektne natocena Disneyovka.Bezesporu jedna z nejlepsich.Perfektni atmosfera,skvele zmapovana asijska kultura,zadne prehnane a ukricene barvy a skvela hudba Jerryho Goldsmitha.Jedna velka nadhera!!!!Jako vzdy u Disneyovek i precizne nadabovana-Pavel Kriz mluvici maleho dracka je absolutne k sezrani!!!Jasnych a cistych 100%. ()

uiu

Jedna z mála Disneyovek, která není určena jen pro malé publikum, ale ve stejné míře i dospělým. Krásná legenda o statečné dívce, která se v přestrojení za muže vydá do armády namísto nemocného a starého otce. ()

BoncheR

Veľmi pekný príbeh o dievčati ktoré chcelo byť mužom...:D trochu poeticky povedané ale zhruba celý film je o tomto.../76%/ ()

pytlik...

Po návštěvě malých neteří, u kterých se to jen hemžilo všelijakými růžovými jednorožci, růžovými koňmi, růžovými koňmi s křídly a růžovými koňmi bez křídel, zato barevně blikajícími (zajímavý, v Brehmovi žádný takový ani vzdáleně podobný tvor není) musím zvolat pánbů nastokrát zaplať každému filmu, který dá holčičkám trochu aktivnější hrdinku, která se jen neválí a jen pasivně nečeká, kdy si pro ni přijde nějaký ten princ. A že Mulan byla aktivní pořádně. Závěrečný souboj na mě působil nerealisticky, nadbytečně... protože každého správného Huna by klepla pepka už v okamžiku, kdy by zjistil, že jeho armádu porazila žena. ()

MikyAff

Další Disneyovka, která nezklamala. Příjemné zpestření sobotního poledne. Animace velice hezká, to samé děj. Příběh nenásilný, člověk se u toho může krásně uvolnit a zaposlouchat se. Hodně jsem se i nasmála. Samozřejmě dráček vede. ()

Aven

Konečně se objevila Disneyovka, která dala vzpomenout na staré časy a je kvalitativně na stejné úrovni s Alladinem a Lvím králem. Všem doporučuji. ()

Slider

Podľa mňa najlepšia Disneyovka (áno videl som aj Levieho kráľa :-) Krásna animácia, veľmi vtipné a zábavné a osviežené vynikajúcou hudbou. Ako malý som to videl miliónkrát a kľudne si to hocikedy kuknem aj dnes. ()

Mulan sehnala záporáka

Mulan sehnala záporáka

27.07.2018

V chystané hrané adaptaci disneyovské pohádky Legenda o Mulan si postavu záporáka Khana zahraje Jason Scott Lee (Dračí život Bruce Lee, Tygr a drak: Meč osudu). Film už nějakou dobu chystá režisérka… (více)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

Princ Krasoň dostane vlastní film

Princ Krasoň dostane vlastní film

08.07.2015

Minulost i budoucnost patří disneyovským princeznám. Došlo na ně v Popelce i v Čarovném lese, v Krásce a zvířeti nebo v Mulan pak brzy uvidíme další. Mezi filmy o odvážných dívkách ale u Disneyho… (více)

Smršť koncertů filmové hudby se blíží

Smršť koncertů filmové hudby se blíží

25.09.2013

Dobrá zpráva pro všechny příznivce filmové hudby: Pražský filmový orchestr připravuje pro letošní podzim velikou sérii koncertů v celé republice, dvakrát zavítá i do Bratislavy. Orchestr, zaměřený… (více)