Melinda Sordino je mladá dívka chodící do deváté třídy. Nyní začal nový školní rok. Je samozřejmé, že nikdo se na školu netěší, ale ona obzvláště. Všichni její přátelé se k ní totiž po té osudné noci otočili zády a dívají se na ni skrze prsty. Dokonce i její nejlepší kamarádky, s nimiž se přátelila už mnoho let. Melinda je otřesená zážitkem a snaží se na to zapomenout a žít dál, jenže nic nejde tak lehce. Vzpomíná na ten osudový den, ve kterém se to všechno stalo, a vzpomínky vyplouvají na povrch. Ve škole se s ní nikdo nebaví, Melinda se zhorší v učení. Nejstrašnější na tom však je to, že její rodiče nic netuší a myslí si, že je vše v naprostém pořádku. Chudák dívka marně hledá někde oporu. (Ssimca)

JANARYBA

Včera mě kamarád z Bratislavy popíchl, abych se už konečně na tenhle film podívala. Myslela jsem si, že tady jen pějete ódy na hezkou tvářičku a nevěděla jsem, čím by mě nějaký film ze školního prostředí (ještě k tomu americký) mohl překvapit. Ale klobouk dolů, skvělá psychologická sonda do dospívající raněné duše, herectví Kristen Stewart je opravdový zážitek a vůbec celý film neměl chybu. Směle se může řadit mezi ty nejlepší z této oblasti jako je např. Klass, BEN X a další podobné. ()

Ded@M@tes

Kristen Stewart ( co říct ) a jen kvůli ní, dělá z tohoto filmu výbornou podívanou. K hereckému výkonu není co bych řekl a navíc když jí bylo teprve okolo 14 let. Ze začátku mi film přišel docela mírný, než mi hlavě docvaklo o co jde. ( Hodnocení: 9/10 ) ()

Davies182

Ztrápený rozkošný obličejík jedné z nejkrásnějších hereček moderního Hollywoodu musí ke konci zákonitě dojmout snad každého. Co na tom, že bylo Stewartové v době natáčení filmu teprve čtrnáct let - už tenkrát to byla pěkná žába, a je jen škoda, že v dnešní době svoje herecké nasazení zahazuje kvůli snovým penězům za ultrasračky s upíry a vlkodlaky (čeká se na třetí díl)... V dramatech to Kristen náramně sekne a já se přistihnul, že lačně hltám každou, každičkou její appearance na monitoru. Hodně v tomto případě dělá hudba a velmi potešil i bohémský učitel Steve Zahn. Kolem dokola je Mluv brutálnější, vyspělejší a koukatelnější verzí neméně známé Třináctky s Evan Rachel Wood. ()

-bad-mad-wolf-

Neschopnost mluvit o vlastních traumatech je výkonná pumpa deprese, vyčleňující postiženého nezřídkakdy ze všech kamarádských a školních kolektivů. Film stojí na Kirsten Stewart, jejíž podmračené herectví se sem hodí víc, než kamkoliv jinam. Název je krásně výstižný. ()

lesumir

Zajímavé a komornější než komorné psychologické drama se zajímavou, avšak stále mladičkou Kristen Stewart, která už ve 14 letech ukázala, že dokáže i tohle sama utáhnout. Nuda to určitě není, ale ani nic převratného. ()

cheyene

Jsem opravdu na vážkách, zda dát 4* nebo 5*. Pocitově jsem někde mezi. Mluv je skvělé drama, které vypráví příběh znásilněné holky, s čímž souvisí její psychické problémy a neschopnost začlenění se do kolektivu, který ji až na pár výjimek nebere mezi sebe. Kristen Stewart již v takto útlém věku dokázala, že se narodila s obrovským hereckým talentem. Díky několika sympatickým a nesympatickým postavám, příběhu, hudbě a působivosti filmu jako celku, se přikloním k plnému počtu hvězdiček. ()

juta

Melinda prožila otřesný zážitek, se kterým se bohužel nikomu nesvěřila a všichni jí mají za práskače, čímž je úplně vyloučena z kolektivu a je terčem šikany. Snaží se se svým problémem vyrovnat sama, ale to není úplně v jejích silách. Normální příběh, který nenabízí nic úžasného, takže z toho je takový průměr. ()

misterz

Námet nie je zlý, len žiaľ nebola tu dobrá réžia a ani to nebolo rozvinuté do rozumnejšieho príbehu. V oboch smeroch to chcelo viac života, viac energie a možno aj nejaký nápad. Prakticky celý film sa tu divák borí slimačím tempom jednou smutnou udalosťou hlavnej hrdinky a dôvodmi jej konania, avšak nudne, nezáživne a odtažito, pričom za najväčšie pozitívum sa tu dá pokladať jedine slušná psychologizácia tejto postavy. Záver síce mnohé zlepšil, len škoda, že išlo iba o pár minút z celého filmu. Z toho dôvodu sa nedostavili takmer žiadne emócie ani nič iné hodné zapamätania. Škoda toho, potenciál by tu bol. Jeden z filmov, ktorý aj napriek trefnému názvu toho veľa nepovie, a na ktorý sa do pár dní poľahky zabudne. 60/100 Videné v rámci - Project 52 Films by Woman. ()

Aidan

Ne, že bych Melindě neštěstí přál - bylo by to zvrácené - ale přece jsem, snad i díky hereckému výkonu Kirsten Stewartové, byl okouzlen osobnosti, jaké z dosud možná obyčejné pubertální holky pod tíhou tajemství vyrostla. Ve škole plné uhihňaných roztleskávaček ztělestnila introvertní sílu a její bolest se přelila do umění. Nemožnost mluvit, nutnost nést břemena uvnitř může být u těch, kdo nepodlehnou chmuře, katalyzátorem obrazů, skladeb a básní. Jen doufám, že se promluvivší dívka nakonec, poté co shodila náklad, nestala zas jen "veselou středoškolačkou". Byla totiž krásná právě ve svém osamělém zápasení. ()

dr.horrible

Ešte než Kirsten pokusal Pattinson a stalo sa z nej strnulé namejkapované drevo neschopné úsmevu, bola typologicky veľmi zaujímavou mladou herečkou, ktorej kariéru sledujem už od jej prvopočiatkov. Na jednu stranu to chápem, keď sa niekto rozhodne tolerovať posmech kritiky za cenu stať sa najlepšie platenou herečkou súčasnosti; na druhú stranu mi to hrozne vadí. A v Speak hrá dobre - dosť dobre, navyše v roku 2004 neexistoval nikto, kto by sa na tú úlohu hodil viac. Taká škoda, že je len ďalšou detskou hviezdou, ktorá v dospelosti prišla o väčšinu talentu... Inak výborný pocitový teen film. 85%, v rámci žánru možno aj slabých päť hviezdičiek. Ešte to zvážim. ()

oje

Celý snímek se věnuje jednak šikaně, a druhak jejímu životu v ústraní, mimo kolektiv. A protože jde výlučně o pohled do dívčího světa, šikana je tu - oproti jiným snímkům s tímto tématem - jen v podobě menších ústrků a psychologického nátlaku. Stewart to sice úplně jednoduchý nemá, ale zároveň nedostává takovou sodovku, aby divák nestačil třeštit oči. Její deprimované přeživání každého šedého dne má díky soucitu takový líbivý nádech, a tak dám slušné hodnocení. Z příběhu samotného ale příliš nadšení necítím. Dívky Speak přivítají asi spíše. Drsnějším a autentičtějším snímkem o šikaně je estonská Zkažená mládež. Alternativa: Klass, Ondskan. ()

nascendi

Zaujímavý film z prostredia americkej strednej školy. Film zaujímavý nielen mladou herečkou, na ktorej výkone to všetko stojí a padá, ale aj postupným odkrývaním toho, čo predchádzalo situácii, zobrazovanej na začiatku filmu. Nenápadný a pravdepodobne nízkorozpočtový film sa samozrejme nevyhol niektorým, za vlasy pritiahnutým konaniam časti postáv, ale vcelku je príjemným prekvapením, ktoré nechce byť ničím viac, než je. ()

WANDRWALL

Častěji než mluv, tak lid užívá slyš mě! Mé já. A mluvit vážně je možno jen k tomu, kde cítíme, že to má ozvěnu, jinak je to jen hra. Běžný příběh mladé holky, která je šikanována třídním kolektivem. ()

Rocky62

Opět senzační snímek, který se týká nejčastěji vyskytujícího se problému na školách, nechtěl bych být na místě té dívčiny, protože mluvit o problémech, které mohou vyvolat u některých bouřlivé reakce nebo dokonce posměch, by dělalo potíže asi každému z nás, velmi zajímavý a působivý film ()

Happens

Asi budu ukamenován, ale Kristen předvádí jeden typ výrazu, který sebou nosí i ve Twilight. Nosí ho všude. Je v módě? Film je táhlý a unylý. Rozhodně bych ho propagoval do škol, je to rozhodně marketingově dobré pro neutajování takových zločinů. Nicméně film byl předvídatelný, Kristen se nenaučila jiný výraz a chvílemi jsem přemýšlel, zda film dokoukám do konce. ()

eLeR

Nie je dobré dusiť v sebe veci, ktoré vás trápia, ale nie každý dokáže hovoriť. Mne sa Speak naozaj páčilo. A ten kto tvrdí, že Kristen zabudla hrať, nemá pravdu. Hrá stále rovnako dobre, len výber filmu, sa jej nie vždy podarí. Videné v rámci Tour po Amerike 2016 ()

korbitch22

Děti sou svině,to mi víme.Pubertální zrůdičky bez špetky svědomí,to mi víme.Šikana je hnus,to mi víme.Ale hlavně Kristen je miláček a skvělá herečka,to mi přece víme!Studené drama,ukazující tvrdou realitu odstrkovaných dětí,z nefunkční rodiny,jenž obklopuje řada nešťastých událostí,které znich dělají introverty.Jen mi tu nesedí Steve Zahn jako chápavý učitel výtvarné výchovy.Jinak solidní drama,za které měla prostě Kristen mít Oscara. ()

Chrustyn

Slušné ale nijak výrazné komorní drama o zamlčené pravdě, která stěžuje život mladé studence v podání Kristen Stewart. ()

Arsenal83

Nudnejší film o tyranii by nenatočil ani mrzák Troška. S takým škandinávskym "Zlom medzi nami" sa to nielen že nedá ani porovnať, ale ja som vlastne celý film nevedel, že tam nejaká tyrania je. Vďaka aspoň za komentáre, inak by som myslel, že sledujem už tretí revival Beverly Hillsu. ()