V newyorkském přístavu někdo zabije turisty a k případu jsou přiděleni detektivové Nick a Walter. Starosta pošle svou asistentku Rachel, aby dohlížela na vyšetřování. Pak něco napadne vlečnou loď a Nick s Walterem začnou tušit, že vrahem není člověk. Když konečně objeví vraždící chobotnici, při souboji s ní Walter zahyne a Nick musí požádat o pomoc Rachel. Policie ale zatkne údajného pachatele a jenom Nick ví, že skutečný vrah je pořád na svobodě. S pomocí speciálního potápěčského týmu se mu podaří najít úkryt osmichapadlového zabijáka a nebezpečný lov na netvora začíná. Tomu se ale daří unikat a navíc pronikne do tunelu, ve kterém je autobus s Rachel a dětmi... (oficiální text distributora)

Pitryx odpad!

Veliká konina. Dějově stále dokolečka totéž a totéž. Obehrané klišé, triky ve tmě a nic moc, takže i opticky vepsí. Film jsem drobet přejížděl, neb jsem již dopředu věděl, co bude následovat. Celkově hodnotím jako hluboce podprůměrný snímek, nezasluhující pozornosti, u kterého jsem se jen nudil. Nova0404098774/8859 ()

Ajay odpad!

A zase ta chobotnice!! Má to význam??!! Kvůli těmto filmům bych snad zavedl hodnocení do mínusivých položek, na to se prostě koukat nedá ... ()

KacHnAop odpad!

Film o chobotnici, která spíš než chobotnice vypadá jako nepovedená papírova skládačka. Všechny scény jsou směšné a velice nudné. Fakt hrůza! ()

Trinculo odpad!

Smutně kouká, žluté očičko má ... plíží se tmou a škrtí lidi. Copak to je ? Je to chobotnice pane !. Prosím ? ()

Švédy odpad!

Proč jsou všechny rádoby americký filmy kde hlavní roli hraje přerostlá/ý chobotnice/had/krokodýl/pavouk/ryba/komár/záchodový prkýnko naprostý hovadiny??? ()

EuPhOrY. odpad!

Chobotnice na soše svobody.. Lidi bojte se !!! Neuvěřitelná blbost, i čelisti které jsou bezmála o 30 let starší mají lepší vyzuální efekty :-D ()

weetya odpad!

Tak tady už musím dát odpad. Na co měla ta chobotnice přísavky, které nepřisávaly? Zajímalo by mě, kde dělali nábor herců, nejspíše před nějakou moskevskou samoobsluhou. ()

Alien2007

Tu jednu hvězdičku za tu nostalgii, jak jsme to kdysi sledovali na lyžáku, líbilo se nám to a dělali jsme si z toho legraci ještě hooodně hooodně dlouho.. ()

freddy_k

Původně tři hvězdičky, ale kvůli neobjektivnímu hodnocení ostatních uživatelů přidávám jednu navrch. K shlédnutí OCTOPUS II. mě přinutil předchozí díl, který byl opravdu špatný. Řekl jsem si, že dvojka nemůže být taková kravina a taky, že ne. Dokonce bych si troufl říct, že co se týče horrorů s přerostlými hlavonožci, patří tenhle rozhodně mezi ty nejlepší. Jak po dějové, tak i herecké stránce nemám filmu co vytknout. Pár chybiček se sice najde, ale není to nic, z čeho by si měli fanoušci tohoto žánru dělat těžkou hlavu. ()