• Chrustyn
  ****

  Poutavé drama o workoholickém muži a jeho rozpadajícím se manželství. Standardně výborný Newman, řada skvělých herců, dobře vystavěný příběh a vůbec vše co by měl film mít. Bohužel poněkud přepálená stopáž a pár slabších míst, mi nedovoluje filmu udělit plný počet.(4.11.2012)

 • cheyene
  *****

  Příběh plný lásky, nevěry, peněz, obchodů a cesty za úspěchem za tónů hudby velkého filmového skladatele Elmera Bernsteina. Vyzdvihovat herecké výkony ústředních postav není třeba, protože Paul Newman snad nikdy nezahrál svoji roli hůř než výborně a Joanne Woodward se předvádí také v příjemném světle. Mile však překvapuje (pro mě dosud neznámá) Ina Balin v roli Natálie. Snímek Marka Robsona je sice značně dlouhý, avšak ani okamžik jsem se nenudil, jelikož se na obrazovce stále dělo něco, co poutalo moji pozornost. Atmosféra z filmu hezky dýše a každá z pasáží, z nichž se tento počin skládá, ji má něčím příjemnou či nepříjemnou, zkrátka vždy specifickou. Od Alfredovy návštěvy uhelných dolů v Coloradu se pak pro mě snímek stal ještě mnohem víc lákavější a oči jsem již z obrazovky opravdu nespustil. Nemohu hodnotit jinak, než plnou sazbou hvězdiček.(22.1.2012)

 • Aky
  ****

  Paul Newmanem tažené drama o věčném sváru mezi rodinou a kariérou, mezi opavrdovostí a prázdnou formou, mezi láskou a pohodlnou spokojeností. Chvílemi je na filmu znát už časový odstup, zejména ve vypjatých scénách, kdy sklouzává do dnes již těžko přijímané didaktičnosti a téměř patosu. Jen proto tomuto dramatu rozvinutému na úctyhodné a jinak zcela zvládnuté ploše nepřidávám pátou hvězdu.(13.2.2011)

 • Rocky62
  ****

  Působivé drama o rodinných vztazích, o lásce a v neposlední řadě o kariéře, z kterého vyzařuje jakési podmanivé kouzlo poutavosti. Hudba možná některé pasáže dramatizuje více, než je zdrávo, ale i tak jsem tento snímek neviděl naposled. Podobné filmy: Kočka na rozpálené plechové střeše, Dlouhé horké léto.(22.3.2011)

 • Hedka
  ***

  Typické šesťdesiate roky. Relativizovanie tradičných hodnôt. Veľmi príjemne, veľmi ľudsky, navonok veľmi sympaticky, láskavo....Život nie je jednoduchý. Tvorcovia tu dávajú iba dve alternatívy - láska alebo kariéra (či bohatstvo). Na tretiu úmyselne zabudli: morálne zásady. Nemôžeme robiť v mene lásky všetko....(16.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace