Poutavé drama o workoholickém muži a jeho rozpadajícím se manželství. Standardně výborný Newman, řada skvělých herců, dobře vystavěný příběh a vůbec vše co by měl film mít. Bohužel poněkud přepálená stopáž a pár slabších míst, mi nedovoluje filmu udělit plný počet.(4.11.2012)

Příběh plný lásky, nevěry, peněz, obchodů a cesty za úspěchem za tónů hudby velkého filmového skladatele Elmera Bernsteina. Vyzdvihovat herecké výkony ústředních postav není třeba, protože Paul Newman snad nikdy nezahrál svoji roli hůř než výborně a Joanne Woodward se předvádí také v příjemném světle. Mile však překvapuje (pro mě dosud neznámá) Ina Balin v roli Natálie. Snímek Marka Robsona je sice značně dlouhý, avšak ani okamžik jsem se nenudil, jelikož se na obrazovce stále dělo něco, co poutalo moji pozornost. Atmosféra z filmu hezky dýše a každá z pasáží, z nichž se tento počin skládá, ji má něčím příjemnou či nepříjemnou, zkrátka vždy specifickou. Od Alfredovy návštěvy uhelných dolů v Coloradu se pak pro mě snímek stal ještě mnohem víc lákavější a oči jsem již z obrazovky opravdu nespustil. Nemohu hodnotit jinak, než plnou sazbou hvězdiček.(22.1.2012)

Paul Newmanem tažené drama o věčném sváru mezi rodinou a kariérou, mezi opavrdovostí a prázdnou formou, mezi láskou a pohodlnou spokojeností. Chvílemi je na filmu znát už časový odstup, zejména ve vypjatých scénách, kdy sklouzává do dnes již těžko přijímané didaktičnosti a téměř patosu. Jen proto tomuto dramatu rozvinutému na úctyhodné a jinak zcela zvládnuté ploše nepřidávám pátou hvězdu.(13.2.2011)

Působivé drama o rodinných vztazích, o lásce a v neposlední řadě o kariéře, z kterého vyzařuje jakési podmanivé kouzlo poutavosti. Hudba možná některé pasáže dramatizuje více, než je zdrávo, ale i tak jsem tento snímek neviděl naposled. Podobné filmy: Kočka na rozpálené plechové střeše, Dlouhé horké léto.(22.3.2011)

Typické šesťdesiate roky. Relativizovanie tradičných hodnôt. Veľmi príjemne, veľmi ľudsky, navonok veľmi sympaticky, láskavo....Život nie je jednoduchý. Tvorcovia tu dávajú iba dve alternatívy - láska alebo kariéra (či bohatstvo). Na tretiu úmyselne zabudli: morálne zásady. Nemôžeme robiť v mene lásky všetko....(16.12.2012)