Americká černá komedie o chutném jídle, dobrém víně a pádných názorech vypráví o trojici vysokoškoláků, kteří se rozhodnou, že zbaví společnost těch nejútočnějších osob a osvobodí svět od hypotetických hrůz budoucnosti. Jude (Cameron Diazová), Paulie (Annabeth Gishová) a Pete (Ron Eldard) jsou liberálové, kteří o víkendech pořádají večírky, na něž zvou pečlivě vybrané, politicky kontroverzní hosty (Jason Alexander, Bill Paxton, Mark Harmon, Ron Perlman). Bez ohledu na konverzaci je jídlo vždy delikátní, příjemné a smrtící... Pozoruhodná satira režisérky Stacy Titleové dává ostrou a elegantní rotaci tématu, co je v současné americké politice napravo a co nalevo, co je v ní správné a co špatné. (oficiální text distributora)

pravo

Komédia s veľkým potenciálom, ktorý sa však nenaplnil. Myšlienka eliminácie osôb s nesprávnymi názormi je veľmi zaujímavá a v počiatočných fázach sa človek veľmi dobre baví, časom však to začína byť dosť stereotypné a predvídateľné. Ale ak tento film hodnotím z hľadiska komediálnej filmografie “božskej“ Cam, tak to patrí k tomu lepšiemu v čom ju môžeme vidieť ( podobne ladená, ale mnou vyššie hodnotená je čierna komédia 6 pohrebov a 1 svadba). ()

Harry_

Dobrý závěr, jinak natahovaná úchylnost, i když založená na zajímavém základě. Škoda, že témata a diskuse u večeře nebyla hlubší, rozvitější a méně americká. ()

rukay

Černočerná morbiďárna kde se sice šetří krví, ale vůbec ne mrtvolami. Přítomen je i lehký filosofický podtext a tak je Poslední večeře rozhodně komedii, která zasáhne širší spektrum diváků. Kdo ale čeká neutuchající řachandu, kde každý vtip oznamuje smích publika v pozadí, doporučuji mu raději přepnout na jiný kanál, pročež zde bude jenom zklamaný. Zabili byste v roce 1909 malíře jménem Adolf Hitler? 4**** ()

tranquill

Opravdu hodně černá komedie! Ten paradox... No, nebudu spoilovat :-) Rád bych ohodnotil lépe, ale moc mi neseděla režie, z filmu se dalo vytřískat sakra víc! ()

mira.l odpad!

Kurva, tohle mělo být co?!? Už zase delší dobu jsem něco tak pitomýho neviděl, z tohohle filmu mě nezaujal snad jediný záběr, pro mě nuda od začátku do konce s kvantem pitomých keců na úrovni rozpravy několika doktorů filozofie a politiků a spoustou rajčatový šťávy se zvláštní příchutí.... Docela se divím sám sobě, že jsem tu snůšku volovin dokázal poslouchat až do konce. ()

rivah

Cyklický příběh, jak kovaní liberálové zbavují světa při hostině otráveným vínem nepohodlných lidí, politických odpůrců, konzervativců, antifeministů a antigayů. Nakonec jim to nevyjde...Film černý, ale nic víc.(50%) ()

Uesbe

no, je to trochu umiernené........ neurazí, možno by malo.....ale záver sadol.....trochu to pripomínalo divadelnú hru, čo je pri takýchto témach len dobre.....pýtať sa ľudí názor na konanie postáv by bol dobrý psychotest.....a aj o tom satira je, nie? ()

BrunoA

Na to, aby to byl slušný psychologický film to bylo příliš naivni, povrchní a (především) nereálné. Na to, aby to byla solidní komedie tomu scházela nadsázka. Film si celkově hrál na něco, co rozhodně nebyl. ()

Legrond

Příjemná černá komedie s výborným začátkem a nápaditým koncem. Bohužel mi ale vcelku zklamal střed filmu, který je podle mého názoru slabý a nudný - proto za 3*. ()

J.McClane

Nˇikdy se nesmí podceňovat dobrý nápad na maloropočtvou komedii...i když je třeba provedení trochu nešikovné:) Filozofická otáka v popředí si jistě filmové prostředí zasloužila! ()

nooly

O technickém zpracování se vzhledem k rozpočtu nemá cenu bavit, ale jinak je to parádní střízlivá, intelektuální a cynická zábava. ()

warhammer

Tak to je ukázkový příklad multikulturní stupidyty. My jsme židi, cikáni, "černoši" a jsme nejlepší. Všechno co je proti nám je špatný :D :D :D Násilí je projevem primitivního chování... Ale no tak! :D To že jsou lidi naivní srabi ještě neznamená, že násilník je primitiv. Je to jen člověk, který ví, že násilí řeší vše nejrychleji a nejefektivněji. Na bolest totiž slyší každý a velice dobře. Kecy a poučná rádoby komunikace problémy neřeší v reálném světě. Je zvláštní, že tenhle film natočili zrovna v zemi, která byla získána na základě genocidy původního obyvatelstva, ale to je asi ok, že? Jediný rozdíl je jen v tom, že někdo na to má a někdo ne. Kdo na to má problém vždy vyřeší. Ten kdo na to nemá jen žvaní a díky svojí slabosti a zbabělosti dělá ze silného jedince primitiva. Hold co naplat... na nic jiného se nezmůže :) Hlavní je přece označit za primitiva každého na koho nemá nebo koho se bojí. No já teda nevim kdo je ve finále větší primitiv. :) Je to paráda. Divím se, že se nezačali po hlášce o teplouších ještě zastávat práv pedofilů, zoofilů a nekrofilů. Tam tohle přehnaně humání svinstvo totiž směřuje. Za chvilku totiž nebudou tyhle zvěrstva brány ani jako nemoc. Jen je každý jiný, že? Do prdele s multikulturním humanismem a rádoby morálníma hodnotama! S ukazováčkem v křeči na myši dávám 2* za tuhle židoafroamerickou homopřehlídku multikulti chytráků... samozřejmě jen kvůli příjemnému konci. :) ()

Pitryx odpad!

Spousta filozofických traktátů, to je celý film. Sice jsem nepřejížděl, ale na tomto pofiderním snímku prostě nemá co zaujmout. Další z volovin, která by šla odehrát v divadle a nemuselo se to natáčet. Lituji ztraceného času. 201310068405/8823 ()

subic

Po Masce další film s Cameron Diaz, dále očekávání, co ukáže Annabeth Gish, celá první polovina je fajn až do doby, než dorazí na večeři Ron "Hellboy" Perlman, který to tak nějak celé uzemní. 70% ()

Cannabis

tato černá komedie mne velice překvapila, ale k dokonalosti přece jen něco málo chybí... takže dávám dost dobré 4 hvězdičky **** ()

megajalec

Príjemná konverzačka, ktorá otvára celkom zaujímavé a podnetné filozofické otázky. Škoda, že to začína byť stereotypné a po čase nudí. Zakončenie však sadlo. Chcelo by to viac komédie, viac napätia, proste zo všetkého trochu viac. Ale námet fajn. Ozaj, vy by ste toho Hitlera zabili? Ja by som ho tiež najprv skúsil odhovoriť ()

dannyfe

Vůbec mne to nenadchlo, nic komedialního tam nebylo a scénéř dost ubohý. Námět je to supr ,ale provedení? Určitě by se to dalo natočit o sto procent lépe. ()

TesterX

Změňte svůj názor nebo zemřete! Snímek naplněný zajímavými diskuzemi, scénářem přitaženým za vlasy, ale celkově to stojí za vidění. ()