Sam Dawson je laskavý, ale jeho duševní vývoj je zhruba na úrovni sedmiletého dítěte. Pracuje v kavárně a miluje písničky Beatles. Když tulačka Rebecca, která u něj krátce bydlela, porodí holčičku a uteče, stává se nečekaně otcem. Začne se o Lucy Diamond neobratně starat. Pomáhají mu přátelé, především laskavá sousedka Annie Cassellová. Dívenka roste a Sam, který se cítí být nejšťastnější na světě, ji bezmezně miluje. Zvládá všechny překážky, dokud si ho nevšimne až příliš aktivní sociální pracovnice Margaret Calgroveová. Když se chytrá Lucy přestane učit, protože nechce být chytřejší než tatínek a Sam na oslavě jejích narozenin ztropí výtržnost, tak Margaret zakročí a holčička je svěřena do ústavní péče. Sam na radu kamarádů hledá nejlepšího právníka, aby mu pomohl získat dceru zpět. (TV Nova)

sahe

Sean Penn hraje úžasně ale jinak kamera a její zaostřování mi nesedí atd.... Nebýt Seana byl by to jasný podprůměrný béčkový film. ()

chubaka

Dlouho, předlouho jsem přemýšlel jestli dát 3 nebo 4 hvězdy, od filmu jako je toto bych čekal, že mě přece jen vezme víc za srdce a to tady po celou dobu nějak nepřicházelo. Každopádně tu čtvrtou jsem přidal za naprosto fantastického Seana Penna. Film, jako takový, určitě za vidění stojí, i když jsem od něj čekal trochu více. ()

JohnSmith

Pominu, že je to mega nesmysl, aby autistovi s částečnou demencí nechali dceru na výchovu, jsme přeci jen ve filmu. Nemohu však pominout naprosto perfektní výkon Seana Penna. K tomu ta jeho partička kamarádů, která opravdu perlí. A Dakota? V sedmi letech prostě super herečka. Jen ta stopáž mohla být kratš. ()

Antek

Review filmů s Michelle Pfeiffer #9: Jeden z těch filmů, u kterých jsem se zařekl, že je nikdy neuvidím. V době, kdy film vznikl, mě ta premisa vůbec nezajímala a spíše na mě působila jako jednoznačný oscarový kalkul, kterým si Sean Penn chtěl vydupat zlatou sošku nebo minimálně pozornost Akademie. O dvacet let později jsem se na něj podíval kvůli Michelle Pfeiffer a musím konstatovat, že se to dá vydržet. Nicméně stále mám tytéž výhrady. Pořád je to slzopudič s opravdu bizarní zápletkou (mentálně zaostalý otec bojuje o svou dcerku), ale hollywoodské filmy byly vždycky více o nějaké fantastické realitě, než o skutečném světě, takže v určitém slova smyslu je to v pořádku. V žádném případě se nejedná o angažovaný film, v této oblasti nemá příliš co říci -- ale může fungovat jako poselství o tom, že láska je láska, bez ohledu, kdo ji vysílá nebo přijímá. Když to podpoříte cover verzemi písniček od Beatles, tak určitě taky nic nepokazíte. A Michelle Pfeiffer? V rámci své role jednoznačně lepší než sám Penn. Ten sice hraje jako o život (až zapomenete, že to hraje) a moc by si přál být dalším Dustinem Hoffmanem (aka Rain Man), ale ve finále je to až tak moc velká sázka na jistotu, že je to v podstatě otravné. Pokud chcete vidět film, u kterého se můžete dojmout a zapomenout, tak je to ideální volba. Jenom se pak zase připravte na probuzení do reálného světa, kde se mentálně zaostalých lidí stále tak trochu straníme. ()

smolicek04

ďalší z radi emocionálných filmov ktoré ma zasiahli. Na prví pohľad sa hneď naskýtne smutná scénka ktorá vyráža dych a ľudom vháňa slzy z očných dierok. Sam sa musí starať o svoju malú cérku ktorá je pri tom viac vyspelejšia a rozumnejšia ako on. Spolu všetko prekonajú. ()

horacko

Neskutocny vykon Seana Penna. Prave kvoli tomuto hereckemu vykonu som si tohto herca oblubil. Film bol krasny, plny emocii.Iste, nasli na nom aj chybicky, ale treba uznat ze film bol nametom naozaj originalny. ()

huli601

Skvelý Sean Penn, to jto neuveriteľné ako zahral Sama. Ale tak isto aj Michelle Pfeiffer je výborná. Pekný príbeh, malá Lucy je múdra ako dospelá žena to sa mi kúsok nezdalo na 7 ročné dievčatko, ale nevadí. 4* ()

standsiller

Veľmi zaujímavo vystavané charaktery, skvelo zvládnutá hlavná úloha. Závan happy endu bol zakorenený už v prvej zápletke a všetkým bola jasná záchrana, no našťastie až na pár výnimiek ( ako digitál, pri nie príliš vhodných záberoch ) sa tu nestali žiadne závažné chyby. Odhliadnuc od toho, že film som videl s nie príliš kvalitným dabingom musím celkom pozitívne hodnotiť aj scenáristickú stránku a jej prepojenie so zábermi, najmä pri raste malého dievčatka. Milý film. ()

NUbijec

Sam možná není tak skvěle zahraný jako Rain Man, ani není tak dokonalý jako Forrest ale mě se na něm něco moc libilo. Pochopil jsem, že se snaží vyvolávat co nejvíce emocí, ale i tohle podlejzání divákovi mu musím odpustit. Herecky exceluje Sean Penn a při silných momentech mu to všechno věříte. Vím že je to prvoplánový film, ale nějakým zvlástním způsobem se povedl a mě se prostě líbil. ()

Hortenzia

možno som sa nechala citovo vydierať,ale film,pri ktorom o druhej v noci nezaspím,ale namiesto toho mi stekajú slzy po tvári musí byť niečím výnimočný...v prípade tohto filmu to bol jednoznačne sean penn (no dakota fanning bola tiež skvelá ) ()

Zemi11

Láska k dítěti proti slepým soudům! Maximálně agresivní film, který si klade za cíl naprosto vyždímat city. U mě se to povedlo. Klobouk dolů! Jediná kaňka je "nedobrý" hlas Josefa Cardy. Sean Penn je prostě Sean Penn. Zlaté titulky... ()

3 AM Code

Peknej romantickej film, dobry herci. Zaroven vlastne hudebni film (ne muzikal) jako paradni pocta Beatles se spoustou velice slusnech cover verzi jejich songu od Eddieho Veddera, Aimee Man, Sarah McLachlan.. ()

dita.krizova

Forrest Gump, Rain Man a Sam jsou jiní, možná naivní, možná dětsky nezákeřní, možná jim jen chybí podlost dospělého světa. Krásný film, úžasný herecký výkon Seana Penna a nádherná otázka malé Lucy: "Tati, Bůh chtěl abys byl takový nebo to byla nehoda?" ()

sedm.1

Pro mě poměrně velké zklamání. Prakticky vše nahrávalo tomu, abych byl tímto snímkem naprosto unešen. Další z možností pro fenomenálního Sean Penna ukázat, jak neskutečným hercem je, dopředu jasně předurčená slzopudná "ždímačka" (přiznám se, rád si popláču :-) ), zároveň zakonponováno i další mé oblíbené téma soudního dramatu, prostě hodně slušné předpoklady. Ale vše bylo nakonec trochu jinak. Sean Penn sice v roli Sama skutečně exceluje, ale zároveň mě svým vystupováním, vyjadřováním a veškerou gestikulací po celou dobu tak moc vytáčel, že jsem prostě ten jeho úžasný výkon vůbec nedával. Když ještě zůstanu u herců, Michelle Pfeiffer sice pěkná, ale toť asi vše, Dianne Wiest šílená, ostatní Samovi přátelé grrrrrr, a tak z toho nakonec nejlépe vyšla roztomiloučká Dakota Fanning, zkrátka talent od malička. Zápletka mi pak přišla jednak dost utahaná a jednak ani ne moc dramatická. Celý ten příběh byl bohužel téměř zproštěn nějakých silnějších scén, emoce též příliš nefungovali, předpokládaných dojemných momentů minimum, prostě se to celé odvíjelo až moc poklidně, nedramaticky, nepoutavě. A v neposlední řadě, nevím zda-li Jmenuji se Sam bylo inspirováno skutečným příběhem, ale jednoduše mi to přišlo dost nepravděpodobné a nereálné, takhle to zkrátka nechodí. Jmenuji se Sam prostě není tím filmem, co být díky scénáři mohl, v tom filmu mě nepřesvědčilo a neoslovilo téměř nic a ikdyž měl asi ambice vysoké, u mě dost překvapivě neuspěl. ()