Jmenuji se Sam

I Am Sam

Ja som Sam

USA, 2001, 132 min

Herecky zahráno na jedničku, příběh je pěkný a osloví. ( Hodnocení: 7/10 )(21.2.2013)

Tohle je nádhera, vždycky mne fascinuje, když frajeři, jakým je v tomto případě Sean Penn, dokáží zahrát mentálně postižené chudáky, položit se do takové role a nezvažovat, jestli si tím náhodou nezadají.(21.10.2014)

Jen úžasný Sean Penn dělaáí z tohodle filmu nadprůměr. Bez něho by zbyla jen sentimentální americká hovadina dlouhá jak lovisice.(14.11.2003)

Od začátku mě bylo jasný, že film se bude velmi vehementně domáhat mých slziček. Nicméně a ač bych se vůbec nebránil je nakonec vůbec nedostal. Přemýšlel jsem, proč taková předloha na mě nezbrala a dospěl jsem k názoru, že na vině jsou dva faktory. Jedním z nich je, že film nedávala, žádná luxusnější stanice typu HBO nebo Cinemaxu, ale klasickej kanál pro socky Nova Cinema, čili reklam bylo jak našich peněz na Kalouskově učtu a to fakt na emocích nepřidá, ale především mě přišlo spousty situací naprosto nevěrohodných, například jak Sam zvládal výchovu miminka, proboha vždyť to není prdel ani pro dva svépravný a finančně zabezpečený rodiče, natož pro chudýho nekojícího retarda a tak dále, a tak dále. Nicméně fajn, přistoupil jsem že ve filmu jde především o něco jiného a v tu chvíli už to šlo na trošku vyšší level, především díky vyníkajícím hereckým výkonům. Malá Dakota zahrála moc dobře a přirozeně, Michelle opakovaně potvrzuje že ač je přenádherná do filmů nechodí dělat jen okrasu a i když má ve filmech za partnery ty nejlepší mužský protějšky (Al Pacino Clooney, Sean Penn ) rozhodně v nich nehraje druhé housle no a Sean Penn, to je prostě borec, umí dát každé postavě jedinečný a neopakvatelný styl a kdyby si herecký talent moh stoupat na váhu, tak ten Seanův by jí strhnul.(27.4.2012)

Výkon Seana Penna je obdivuhodný, ale bohužel je to opět až moc americké!(25.8.2002)