Jmenuji se Sam

I Am Sam

Ja som Sam

USA, 2001, 132 min

Výbornému hereckému výkonu S.Penna výborne nahrávala vtedy ešte nie veľmi známa Dakota Fanning.Film dokáže miestami pekne zabrnkať na divákove city,ale hlavne vás donutí zamyslieť sa či mentálne zaostalý otec je schopný postarať sa o dcéru, ktorá ako 6 ročná je mentálne na jeho úrovni.Odpovedať si musí každý sám.Slabšie štyri hviezdičky.70%.(16.3.2009)

Slovy Forresta Gumpa: Sam není moc chytrý, ale ví, co je láska. Silné emocionální drama s vynikajícím a jedinečným Seanem Pennem.(23.4.2014)

Jakou naději má milující otec a jeho dcera pokud neodpovídají společenské představě ideální rodiny? Nádherné, dojemné, strhující drama, možná nereálné, přesto nezapomenutelné. A to nejen díky vynikajícím hereckým výkonům Seana Penna, Michele Pfeiffer a malé Dakoty, ale především příběhem a řadou scén, které mě střídavě bavily, dojímaly a dostávaly do kolen. Dojímá, okouzluje a rozvíjí nešifrované a možná pro někoho příliš přímočaré úvahy nejen o rodině, lásce, rodičovství, ale také zažitém despektu společnosti k retardovaným, a to nejen ve scénách, kdy proti sobě staví prosťáčka Sama a jeho úspěšnou obhájkyni.(6.12.2010)

Jen úžasný Sean Penn dělaáí z tohodle filmu nadprůměr. Bez něho by zbyla jen sentimentální americká hovadina dlouhá jak lovisice.(14.11.2003)

Oscar 1 nominace: Herec HR - Sean Penn(19.3.2004)