Jmenuji se Sam

I Am Sam

Ja som Sam

USA, 2001, 132 min

Krásné, citlivé, přirozené a jemně dojemné. Moje očekávání byla několikanásobně překonána. Opravdu nádherný a upřímný film. Dokonalé hraní, myslím, že hranice přirozenosti byla opět překonána.(12.3.2009)

• hellstruck

Na film jsem se vážně těšila a nakonec to dopadlo tak, že mi trvalo celé odpoledne jej dokoukat. Rozhodně se jedná o nadprůměrný kousek, ale přeci jen jsem podobných filmů už viděla dost a tady mě zážitek a dojetí vážně minulo. Sean Penn se mi ve své roli nelíbil a přestože to nerada přiznávám, jeho postava mi skutečně brnkala na nervy. Malá Dakota zde ještě neuměla vůbec hrát, v každém jejím výrazu jsem prostě viděla, že to hraje, že to skutečně necítí. Ale co chtít od sedmileté holčičky..Michelle Pfeiffer však byla naprosto výborná. Ale na větší hodnocení to u mně nestačí. Možná někdy jindy, v jiné náladě.....(31.10.2012)

Slovy Forresta Gumpa: Sam není moc chytrý, ale ví, co je láska. Silné emocionální drama s vynikajícím a jedinečným Seanem Pennem.(23.4.2014)

• Matty

Never go full retard! 40% Zajímavé komentáře: Faye, Carreen(10.8.2005)

Celkem prijemny, bohuzel ne moc uveritelny snimek s vynikajicim Seanem!(24.11.2003)

• - Když Dakota Fanning získala roli Lucy, byla tak šťastná, že několik hodin údajně skákala po své posteli a smála se. (zajda404)

• - Když měla Dakota Fanning natáčet smutné scény, myslela na to, jak jí umírá její rybička Flounder. (zajda404)

• - Název filmu byl inspirován postavou z knihy Dr. Seusse "Green Eggs and Ham" (Zelená vajíčka a šunka). (HappySmile)