Sam Dawson je laskavý, ale jeho duševní vývoj je zhruba na úrovni sedmiletého dítěte. Pracuje v kavárně a miluje písničky Beatles. Když tulačka Rebecca, která u něj krátce bydlela, porodí holčičku a uteče, stává se nečekaně otcem. Začne se o Lucy Diamond neobratně starat. Pomáhají mu přátelé, především laskavá sousedka Annie Cassellová. Dívenka roste a Sam, který se cítí být nejšťastnější na světě, ji bezmezně miluje. Zvládá všechny překážky, dokud si ho nevšimne až příliš aktivní sociální pracovnice Margaret Calgroveová. Když se chytrá Lucy přestane učit, protože nechce být chytřejší než tatínek a Sam na oslavě jejích narozenin ztropí výtržnost, tak Margaret zakročí a holčička je svěřena do ústavní péče. Sam na radu kamarádů hledá nejlepšího právníka, aby mu pomohl získat dceru zpět. (TV Nova)

Chamyl

Je to velmi, velmi americké a bez okolků tlačící na pilu. Přesto nechybí emoce, které se u mne rozhořely již v úvodní scéně u autobusu. Milý film, který zdatně sekunduje svým starším bratříčkům Rainmanovi i Forrestu Gampovi. Sean Penn hraje opravdu skvěle a navíc mu ve své první velké roli víc než zdatně sekunduje tehdy teprve sedmiletá Dakota Fanning, o jejímž hereckém talentu už byly (po zásluze) popsány stohy papíru. A když k tomu připočtu stále atraktivní i herecky kvalitní Michelle Pfeiffer, tak mi na konci této rovnice vychází příjemný film, u kterého se i přes jistou prvoplánovost a černobílé vidění nakonec rádi dojmete. ()

polonius

Životní role Sean Penna, který exceluje a věřím mu absolutně všechno, i když tenhle typ příběhů nemám moc v oblibě , protože mi vždycky zavání vykalkulovaným působením na divácké emoce, ale Sean dokáže přesvědčit , že tohle se skutečně může stát. Záhy si dám Rain Mana a zkusím srovnat nesrovnatelné... ()

JamesLeon

V jednu chvíli jsem se smál a za chvilku zase skoro brečel. Úžasně emotivní film, dojemný příběh a skvěle zahraný hlavní trojicí, které nelze nic vytknout, jenom chválit. K tomu ještě zahráli mí oblíbení Brouci, takže já jsem si tento film opravdu užil. ()

nicneznam

Kdo tomu dal víc jak tři hvězdy, ten potřebuje druhé zhlédnutí a hlavu zabalenou v mokrém ručníku. Sean Penn je absolutně mimo a výborná Dakota Fanning mu dává lekci uvěřitelně přirozeného herectví. Penn se na tuhle roli podle mě nehodí. Jeho výkon by vystihoval stav alkoholika, kterému soud zakáže pít. To, že chce své dceři číst pohádky a dávat jí lásku, jakožto jedinou věc, co potřebuje, to prostě ne. Problém je dále ve scénáři, který obsahuje tolik zbytečné vaty, že i tak prázdný děj nastavuje na neúnosnou délku. Pokud se snad někdo nenudil, tak je to tím, že usnul a zdál se mu hezký sen o kačerovi donaldovi. Nechytlavost děje zřejmě měla kompenzovat chytlavá hudba (hlavně se zde protěžují Beatles), ale kdepak. Kameraman zase dostal kameru se zoomem a tak to zkoušel v každém druhém záběru. Občas přidal rozklepanou ruku, která se sem ale už tuplem nehodí. Rychle přibližovat a oddalovat obličeje, ono to možná bude vypadat nějak dramaticky. Proč se musí záběr na jednu postavu rozdělit do deseti střihů o frekvenci jednoho za půl vteřiny? Celý film působí hrozně amatérsky. Trapnými emotivními výstupy se plýtvá na zbytečných místech a postavách, kdy začne hysterčit nejdřív právnička, pak náhradní matka a nakonec zase skončíme u Penna, který občas zapomene, že se tváří normálně a tak rychle otevře pusu dokořán a udělá nějaký škleb. Tohle mě pak i přes nepochybně silné a citlivé téma nechá chladným a nelze se prostě divit. ()

Faruco

Hned zkraje musím říct, že mnoho filmů mě dojme, ale u tohoto jsem ronil slzy. Potoky, řeky, moře slz. Zkrátka a dobře brečel jsem, jak želva. Něco tak čistého, nenuceného, přirozeného a krásného jsem dlouho neviděl. Ten film má prostě šťávu, vtip a všechno je to zabalené do takového nevinného obalu hozeného do drsného světa reality, arogance a zlých lidí. O to svěžejší je konec, stačily by ještě nadýchané mráčky a sněhově bílí zajíčci a mohlo by se to předepisovat, jako lék na depresi… To co mi pevně utkvělo v paměti z filmu (což se moc nestává) je věta: „Mám tě rád Lucy, mám tě rád jako v tý písničce.“ ()

Monty2729

Pro podobné filmy mám slabost. Ukazují lidi s čistou, nezkaženou duší a schopností zahrnovat ostatní tou nejupřímnější láskou. Navíc jsme zde mohli vidět výborné herecké výkony Seana Penna a jeho filmové dcery. ()

Knor

Citové vydírání, které ale zatraceně zabíralo. Sean Penn dokonalý a malá Dakota bude jednou hvězda. ()

departed

Něco na Kirk Lazarusovo "Never go full retard" asi je. Ne že by Penn zahrál špatně, ale jeho výkon mi přišel takový rozporuplný a to nejspíš kvůli oné full-retardovanosti. Ale nebylo to jen jím. Některý scény mi přišly zahraný přirozeně, věřili jste tomu, a některý zase uměle strojený, zkrátka nepřirozený. Jednou je to lehce dojemný, pak to citově vydírá, pak zase ne a takhle to pokračuje až do konce. A ještě k tomu jsem se po zhlédnutí podivil nad tím, že za celou dobu mě vytrhl ze židle vlastně jen výkon sedmileté (!) Dakoty Fanning, takže Penn s Pfeiffer asi neodvedli tak dobrou práci. ()

Margerie

Sprostá citová vydíračka s naprosto brilantními hereckými výkony. Září především Sean Penn, ale ani Michelle Pfeiffer a Dakota Fanning nezůstávají pozadu. Film ve vás vyvolá řadu rozporuplných pocitů - já sama vlastně ani po zhlédnutí nevím, na čí straně bych v procesu stála (ale obávám, se že Samova by to bohužel nebyla) - a rozhodně za váš čas stojí, a to nejen pro krásný Dakotin ksichtík a excelentního Seana, který dokáže zahrát snad cokoliv. Námět 55%, za herce celkem 70%. ()

hazdrova

I Am Sam má veľký potenciál, trochu mi to pripomína film My Name Is Khan, ale chýba tomu akési čaro, ktoré takýto film musí zanechať. 3,7* ()

Hexa

Jak říká klasik: "Never go full retard". A v tomhle filmu šel Penn úplně do retarda. Bolelo se na to koukat. ()

MrMir

Nudný film nechutně útočící na city diváka. Naprosto nic mě zde nezaujalo - ani jinak a jindy skvělý Penn. Cely film jsem se tesil na to az film skonci, kdyz skoncil, byl jsem nastvany ze jsem vydrzel cekat :o) ()

MikyS90

Rodičovská láska je stejně ta nejsilnější. Ať jsi hubený nebo tlustý, chytrý nebo hlupák, normální či postižený, stejně budeš mít to své dítě rád (bohužel existují vyjímky). Skvělý herecký výkon Sean Penna a Dakoty Fanning, bohužel film byl na můj vkus až moc dlouhý vzhledem k tomu, že se více než třetinu točil jen kvůli soudu o dceru. Kdyby byl o 30 min kratší, tak dám 5 hvězdiček, takhle to jsou jen 4. ()

Pharlap

Tenhle film jsem viděl již několikrát a prostě si spolu rozumíme :-) Navíc, když si člověk v autě připoměne, skvělý soundtrack v podání Seana Penna a Michelle Pfeiffer. Co dodat... Dojemné, romantické drama. A ještě jednou obrovská pocta za to, že došlo k předělání klasickéjch hitů od Beatles!!! ()

Dslike

Naozaj krasny pribeh, ktory ma sice chytil za srdce, ale nedojal k slzam.Beztak Sean Penn podal naozaj neuveritelny vykon, veril som mu kazde jedno slovo, kazde jedno gesto.Jeho podarena partia kamaratov vomne vyvolavala nenuteny usmev co dalo tomuto filmu velke plus.Pocity usmevne striedaly tie smutne a tak to ma byt.A pamatajte, All you need is love. ()