Sam Dawson je laskavý, ale jeho duševní vývoj je zhruba na úrovni sedmiletého dítěte. Pracuje v kavárně a miluje písničky Beatles. Když tulačka Rebecca, která u něj krátce bydlela, porodí holčičku a uteče, stává se nečekaně otcem. Začne se o Lucy Diamond neobratně starat. Pomáhají mu přátelé, především laskavá sousedka Annie Cassellová. Dívenka roste a Sam, který se cítí být nejšťastnější na světě, ji bezmezně miluje. Zvládá všechny překážky, dokud si ho nevšimne až příliš aktivní sociální pracovnice Margaret Calgroveová. Když se chytrá Lucy přestane učit, protože nechce být chytřejší než tatínek a Sam na oslavě jejích narozenin ztropí výtržnost, tak Margaret zakročí a holčička je svěřena do ústavní péče. Sam na radu kamarádů hledá nejlepšího právníka, aby mu pomohl získat dceru zpět. (TV Nova)

DoubleJo

Mam pocit, ze tomuto filmu nemozem dat menej ako 5*. Namet velmi zaujimavy, herecke vykony excelentne a pritom na mna vobec neposobil patetickym dojmom. Boli tam silne sceny, kde sa aj mne zovrelo hrdlo no vobec to neposobilo ako emocionalne vydieranie z strany rezisera. Skratka mily naozaj silny film. A Dakota ked bola mala bola strasne roztomila. All you need is love....90%. ()

jafuska

tento film jsem už jednou viděla a přesto se k němu ráda vracím, fajn, délka filmu zbytečně dlouhá, ale rozhodně to není nějaké citové vydírání na diváka, fajn, v realitě by tento případ neobstál a malá Lucy by byla hned umístěna do ústavu, ale i tak je na tomto filmu něco co diváka chytí za srdce, nejspíš malá divenka, která nadevše miluje svého tatínka, i když je postižený, a v tom je to kouzlo, a snad i nějaký odkaz na společnost, na lidi, ale bohužel Sean Penn mě moc nepřesvědčil, nemám moc ráda tohoto herce, spíš již zmíněná Lucy ta mě více chytla za srdce, ale vše je nějak propojené a vznikl dojemný film o spravedlnosti a boji o své dítě. ()

J.Cobra

Není to vhodný film na sobotní večer. Kdo by taky chtěl v sobotu večer koukat smutnýma očima na srdcervoucí příběh otce a dcery, kterým osud až tak nepřeje. Držel jsem se, ale pár slz jsem stejně upustil. Sean Penn byl tak vynikající, že se mi až nechce věřit, že je skutečně "normální". Dakota byla také skvělá, takovou holčičku by chtěl asi kde kdo. K tomu všemu ještě Michelle Pfeiffer... prostě super film. Ale jak říkám, ne na sobotní večer ;o) ()

67891234

Sean Penn dokázal, že je to pan herec. Měl jsem ho zapsaného spíše jako herce drsných chlapáckých rolí. Přiznám se, že mě to dojalo až k slzám a to se mi často nestává. Naposledy to bylo u Zelené míle. :-) Nejsem úplným příznivcem takových dojáků, kde je vlastně všechno vsazeno jen na dramatičnost, ale jednou za čas, když se to podaří, tak to stojí za to. Což podle mě v tomto případě platí. Tento film není v ničem převratný, ale dostal mě a podle mě stojí za zhlédnutí. 87,5% :D ()

dzberry

Dementně nadabovaný Penn (i vzhledem k postavě přes míru, monotónně, prostě dementně...). Každou další minutou mi byl (i přes jeho výborný herecký výkon!) protivnější než Strýček Jedlička. Celkově vyděračské, přehnané. Jednou, dvakrát nicméně zhlédnout lze, v případě další naléhavé potřeby bych uvažoval o vyhledání odborné pomoci... ()

kloaf

Sean Penn je hvězda filmu, nejen proto, že je zkrátka hlavní hrdina... Ale také proto, jak báječně celý film dokázal zahrát a jak dokázal ukázat Sama. Ale ani jiní herci a herečky nebyli o nic horší ba naopak, film je plný báječných hereckých výkonů. Jsem naprosto nadšená a na film se mohu dívat několikrát a vždy mě dojme. Je to film o lásce, a to opravdové. ()

Daryl.Dixon

Před časem jsem zaslechl v nějakém kinoboxu o tomto filmu, jen mi uniklo to podstatné, to jest název filmu a obsazení. Pak jsem se poměrně dlouho snažil zjistit, o jaký film se jednalo, protože mě zaujal příběh, který se ve filmu odehrává. Je to asi tři roky zpět, kdy jsem zjistil název filmu a svého dlouhodobého hledání rozhodně nelituji, protože jde o opravdu skvělý film a výborným obsazením, kde exceluje po boku výrazného Sean Penna tehdy sedmiletá Dakota Fanning. ()

Guran

Film hodně vyzdvihuje Sean Penn, který podává hodně kvalitní výkon, který však postupem času omrzí. Pak už vás jeho mentální porucha přestane bavit. Možná je to ale daný tím, že film postrádá větší kvalitu. Má spoustu hrubek ve scénáři, který pouze okopíroval několik filmů na podobné téma, jako Forest Gump. Film se snaží hrát na emoce a chvíli sem u to i daří, pak ale emocionální scény střídají klišé a Seanovi ani nefandíte. Vytvořil jsem si až příliš slabé pouto. Spíše mi bylo líto postavy Dokaty Fanning. Kamera také místy pokulhává. Těchto záporů je až moc a tak musím dát méně než tři hvězdy. ()

george82

Pěkné drama a pěkné střetávání se několika světů. Mohlo to být trochu hlubší a drsnější, aby mě to položilo, ale Penn je skvělej...bohužel na tanec jsou potřeba minimálně dva. ()

marek29

Hodně poutavý film o psychické poruše, boji o vlastní dceru a náhledu na to, jak společnost svými soudy a rozsudky škodí/pomáhá. Doporučení! Dosti emotivní a silná podívaná. ()

subic

Sean Penn tehdy ještě válel, tady jako mentálně zaostalý otec malé holčičky, která je stejně nakonec svěřena do svěřenecké péče. Ale co tím filmem chtěl básník říci? 5/10 ()

MirkaP

Nevěrohodný cajdák. To nebohé dítě by nepřežilo první měsíc života se svým otcem, pokud by se do toho někdo aktivně nevložil. Rady na dálku od dámy, která odmítá opustit vlastní byt, by to prodloužily max. na 6 týdnů. A dál - to s tím dítětem vůbec nechodil k lékaři? Že ten by si ničeho nevšiml a neudělal nějaké kroky směrem k americkému OSPOD? Dobrá, nechodil. A co do školky, dítě chodilo do školky? atd atd. Vystreslá advokátka v podání M.Pfeiffer napravena kontaktem s idiotem ... atd atd. Prostě nevěrohodný cajdák. ()

RafaKrakal

Už dlouho mě žádný film nechytnul za srdce jako I am Sam. Má vše co od filmu očekávám, ryzí emoce, kvalitní scénář, absolutně splendidní herecké výkony (nepochopím, že Sean Penn za roli Sama nedostal Oskara) a velmi uspokojivý závěr. Ačkoliv tento typ "rodinných" filmů spíše nevyhledávám, I am Sam mě očaroval a já nemohu než udělit nejvyšší hodnocení. ()

gotham

Tak především je třeba upozornit na opravdu vynikajícího Seana Penna! Film má trošku trhliny v příběhu, který je velmi čitelný a sentimentální, zároveň si však zachovává svou kvalitu a vezme člověka u srdce. Kromě Penna podávají vynikající výkony také osvědčená Michelle Pfeiffer a roztomilá Dakota Fanning. A ještě jedna výtka - opravdu hrozný dabing Josefa Cardy, koukněte na to v originále! 70% ()

plaasaa

Ať si říká kdo chce, co chce já tenhle film rozhodně nepovažuji za jeden z těch cílených, které hrajou na city od začátku až do konce. Sean Penn a malá Dakota Fanning předvádí neuvěřitelný výkon. Sean navíc ukézal že umí hrát i jiné role než drsňáky a zato má u mě velké plus. Nedával bych Sama do jedné škatulky třeba s Forestem. Oba jsou totiž úplně jiní. jediné co Samovi škodí je snad kamera která příliš nezaujme. Jinak ale skvělý film a pro mě 4 hvězdy. ()