Sam Dawson je laskavý, ale jeho duševní vývoj je zhruba na úrovni sedmiletého dítěte. Pracuje v kavárně a miluje písničky Beatles. Když tulačka Rebecca, která u něj krátce bydlela, porodí holčičku a uteče, stává se nečekaně otcem. Začne se o Lucy Diamond neobratně starat. Pomáhají mu přátelé, především laskavá sousedka Annie Cassellová. Dívenka roste a Sam, který se cítí být nejšťastnější na světě, ji bezmezně miluje. Zvládá všechny překážky, dokud si ho nevšimne až příliš aktivní sociální pracovnice Margaret Calgroveová. Když se chytrá Lucy přestane učit, protože nechce být chytřejší než tatínek a Sam na oslavě jejích narozenin ztropí výtržnost, tak Margaret zakročí a holčička je svěřena do ústavní péče. Sam na radu kamarádů hledá nejlepšího právníka, aby mu pomohl získat dceru zpět. (TV Nova)

najby

Jasné citové vydírání, o tom není pochyb. Ve skutečnosti bych nejspíš nadávala, jak se mohl o tu holku starat tak dlouho a úřady nezasáhly... ale stejně - takový krásný kýč jak se bohatá právnička, která nemá čas na svého syna, slituje nad postiženým chudákem, aby se mohl starat o svoji malou dcerku a nakonec dojdou ke kompromisu... ach, kdo nerad kouká na pohádky :) ()

LilDevil

A ako to skoncilo? Zverili mu ju ci ma spolocnu starostlivost ci co? Nejak mi ta pointa koncu usla. Inak mam z filmu uplne rozporuplne pocity.. ()

Paserak

Za sebe musím dát plnej kotel! Skvělý Penn na plný výkon-nechápu proč už ho dávno nemám mezi nej herci. M.Pfeiffer rovněž velmi uvěřitelná. Je to hluboký příběh, který asi bezdětní úplně neuchopí(nechci se proboha někoho dotknout). Zazní v něm plno životních pravd. Baví jak Sam učí Ritu jíst...oceňuji to jako jednu ze silných scén. Plný počet! ()

THErENDy

Musím přiznat, že tohle citové vydírání "umírajícího retardovaného, ochrnutého štěněte" jsem Hollywoodu sežral - Výkon hlavní role, kterou ztvárnil Sean Pen je naprosto přesvědčivý a Filmu přidává jednu hvězdu navíc **** ()

Rebeca35

Velký vliv má na člověka, v jakém rozpoložení film sleduje. V jiný den bych možná řešila nějaké mouchy. Ale mně prostě dneska tenhle filmík fakt sedl! Dneska se mi chce věřit, že jenom láska stačí a i člověk s takovouhle poruchou pro ni může nějaký ten mostíček přestavět. A tu bezmeznou lásku otce k dceři z filmu prostě cítím. A pro ty, kterým v hlavě koluje, jak to bude s dalšími potřebami dospívající holčičky do budoucna, tak se v závěru otevřela vrátka s "normální" maminkou v červeném. O malou Lucy tak nemusíme mít sebemenší obavy. Sean Penn byl vážně senzační, byl tak přesvědčivý, že vydržet s ním 110 minut bylo chvílemi opravdu i méně příjemné. Vyzdvihnout musím taky dabing J. Cardy. Asi ne nadarmo mu říkají retarda :). Pro mě jednoznačně předčil projevem originál a to se mi málokdy stává. Motto na závěr: Žít, bojovat a hlavně milovat celým svým srdcem, do morku kostí a bezmezně. Love forever! ()

papadropolis

Neurotická Michelle a kameraman, kterej pravděpodobně jede v těžkejch drogách.To jsou takový stěžejní pocity, který ve mě po zkouknutí zůstaly. A vlastně asi jediný. 3 hvězdičky patří v podstatě jen Seanu Pennovi a scénce s placením bot. ()

kaukola78

Bohužel jsem jsem hlavní roli Seana Penna za celý film neuvěřil a to je hlavní problém tohoto filmu.Přišlo mi to jako by chtěl vykrást a napodobovat film s nezapomenutelným Dustinem Hofmanem a Tomem Cruisem avšak prohrává na plné čáře. ()

buchannon

Tento film od "režisérky" Jessie Nelson (chlap by tohle nikdy nenatočil) se snaží citově vydírat diváka zoufale přehrávajícím Pennem ve své "přelomové" roli Sama Dow(so)na, snažícího se udržet si svou sedmiletou dceru, ale vůbec nezabrnkal na mou strunu, ba naopak. Jeho právnička byla samá námitka i v otázkách, které byly naprosto věcné, takový soudní proces byl naprosto neadekvátní. Nakonec jsem byl nucen vykouřit Spartu, abych tohle ve zdraví přežil. No, ale po zhlédnutí celého snímku bych ho hodnotil jako průměr. ()

Tunheber

Příběh se skvělým potencionálem v otřesném provedení-příšerné herecké výkony a kamera ze který jsem si chtěl hodit mašli. ()

allegria

Především herecký koncert Seana Penna. A velmi silné téma. Kdo je vnímavý, jistě objeví tu moudrost, která ve filmu - i nepřímo - několikrát zazněla a vlastně se táhne celým dějem: že nejlepší rodič je ten, kdo skutečně (nejen "navenek") své dítě miluje. Tak moc, že je v krajním případě schopen se ho i vzdát, bude-li třeba. Citlivější povahy si možná budou muset film dávkovat po částech, protože emoce jsou příliš silné - aspoň já to tak měla. Možná to bude tím, jaké jsem sama měla dětství... Ale to neznamená, že by to bylo prvoplánové citové vydírání, v tomto směru znám stovky jiných dojáků, tady mě to ani jednou během filmu nenapadlo. Naopak, je to věrohodné a pravdivé. Každopádně studenou ryze odbornou kritiku tohoto filmu neberu, protože hlavní myšlenka je tak pevná a stabilní, že ji nemohou nějaké "filmařské" nedokonalosti či dokonce nedostatky přehlušit. ()

MasterFil

Mně se to líbilo,dobrý herecký výkony-Penn je třída,pekně natočený,vcelku dojemný- i když mohlo být více a super hudba. ()

Olafa

Možná je to citové vyděračtví, ale já si ráda pobrečím. Vynikající Sean Penn a výborná Dakota Fanning se sekundující Michelle Pheiffer vás přesvědčí, že někdy opravdu all you need is love. ()

Hane

Nádherný a velice citlivě natočený film o retardovaném muži, otci, jehož mentální růst se zastavil na úrovni sedmiletého dítěte. A jeho dcera ho již vyspělostí „předběhla“. Byla by to překážka ve výchově malé Lucy? To je otázka, kterou se zabývá celý tento dvouhodinový film. V titulní roli Sean Penn, který se zhostil role zaostalého člověka opravdu na jedničku a v roli dcery neméně zdatná herečka mladičká Dakota Fanning. A nesmím zapomenout na postavu „těžce“ pracující právničky kterou ztvárnila stále krásnější Michelle Pfeiffer. Tento film mě absolutně lapil do svých spárů a nebylo z nich cesty ven. City v něm by se daly krájet po velkých kouscích. Vůbec nepůsobí kýčovitě a už vůbec mi nepřipadá jako citově vydírající. Pouze se dotýká citlivých míst každého z nás. Postižený člověk se těžce vyrovnává že je „jiný“ než ostatní a relativně zdraví lidé na straně druhé se na takto nemocné dívají skrz prsty, přehlížejí je a často se k nim chovají až odporně. A to říkám bohužel z vlastní zkušenosti. Právě my „zdraví“ bychom si měli uvědomit jak je snadné těm slabomyslnějším ublížit. A ano, tenhle film je prostě dojemný. Ale rozhodně diváka citově nevydírá! To můžeme vidět tak u argentinských telenovel ve kterých nejde o nic jiného a kdy naše tetičky při pohledu na umírající Esmeraldu vyprodukují doslova moře slz. Jmenuji se Sam je zkrátka kvalitní citlivý film se skvělým obsazením, který ve vás vyvolává lítost, snad snahu pomáhat lidem, ponaučení nebo pocit (ne)spravedlnosti a připodobňovat ho s Rainmanem nebo snad s Forrestem je holý nesmysl! Tohle je film sám za sebe! ()

Tomulka

Velmi jsem se obával toho , že film bude velmi smutný a tak jsemse na něj chystal velmi dlouho. Sean Penn vynikajícím způsobem stvárnil Sama a na tom stojí celý film. Ve skutečném světě by se ale tento snímek velmi těžce realizoval. Mám takové tušení, že Samovi sociálka odebrala dítě hned od narození. I přes občasnou nerálnosti je film velmi hezký a určitě vám ukápne slza. Nejlepší scény jsou jak Lucy ( Dakota Fanning) chodí v noci od pěstounů k Samovi a ten jí okamžitě nosí zpět :)) ()

frog

Proč hledat jen nedokonalosti filmu, nechme se jen doujmout příběhem, který může vyloudit úsměv na tváři nebo vehnat slzy do očí. ()

Welsiot

Ano, jednoduchá zápletka, jednoduchý námět, cílové útočení na city, ale při závěrečné scéně slzy v očích. Seanovi tuto roli věříte a to tak, že máte nutkání se za něj postavit a bojovat s ním. Tohle se nestává často. ()