Sleduje tě vrah!

Sliedič

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 93 min

• LaciLC

Zbytočnosť. Chabý scenár, cca. 5-percentné napätie, (pod)priemerní herci... Film tak uťahaný, až vás to postupne núti k tomu, aby ste zatvorili oči a "oddali" sa driemotám. Verte mi, že neprídete takmer o nič... Existuje pomerne veľké množstvo snímok s podobným základom, no podstatne lepšie spracovaných a zahraných. Tak, tak... Maličkosti ako vzhľad Marisy Tomei za zmienku nestoja...(8.3.2007)

• Lavran

Ukázkově rutinní thriller, který do deseti minut zcela vysublimuje z vaší paměti. James Spader je jako detektiv pronásledující svou vraždící nemesis ještě únosný, ale Keanu si se svým přiblblým tanečkem říká o pořádný výprask. U jeho postavy se navíc budete hodně divit, jak je možné, že mu všechno tak hladce projde, protože se všude dostane nikým nezpozorován, odevšad zázračně unikne, nezanechá jedinou stopu a vůbec si počíná jako duch. Na celém filmu mi také hodně vadilo, jak se Joe Charbanic (zřejmě čti Karbaník) pokouší za každou cenu o drásavou "coolovost" obrazu, takže láduje divácké zřítelnice spoustou mlhavých zpomalovaček, prostřihem do negativu nebo pohledem "lovce" se zrnem obyčejné domácí kamerky. Nic z toho ale neumí prodat, je to jenom protivné a ještě k tomu na úkor příběhu, který je - kulantně řečeno - na pytel. Alespoň, že ten Marco je snaživec za každé situace, takže jeho hudbu prostě pochválit musím! :)(27.7.2008)

• Shit

James Spader jako detektiv? Ne děkuji... Ten se na to fakt totálně nehodí, stejnětak jako Keanu Reeves na vraha. Filmu taky moc neprospěje, že skoro od začátku se ví kdo kde jak a proč zabíjí, pak už je jen otázka času jak to dopadne a jelikož to moc originální neni, tak ani konec neni moc neobvyklej(6.5.2007)

Mám pro ten film slabost ze tří důvodů. James Spider je vynikající herec, který zahraje dobře i v té největší blbosti a ani Sleduje tě vrah není výjimkou. Keanu Reeves, jakkoli se stal v případě tohohle filmu oblíbeným terčem, se se svou první (možná se pletu) čistě zápornou rolí popral na výbornou. A soundtrack je naprosto vynikající. Charbanic naivně natočil hodinu a půl dlouhý videoklip a věřil tomu, že to bude stačit na plnohodnotný film. K tomu by ale potřeboval silnější scénář a podstatně vypiplanější formu. Takhle to má čas od času slušný vizuál a stojí to především na hercích. A ti to u mě osobně vytáhli na tři hvězdičky…(23.8.2002)

Zase ten nepolapitelný geniální americký šílenec vraždící tak propracovaně, že jej nikdo nemůže nikdy chytit...?!!! :-( Reeves jasně převyšuje ostatní herce a je prostě skvostně odpudivý a šílený.(12.1.2010)

• - James Spader, který si ve filmu dopřává vietnamské nudle, ve skutečnosti vietnamská jídla nemá rád. (akisha)

• - Úvodní Griffinův (Keanu Reeves) kung-fu tanec na píseň "Dragula" od Roba Zombie je poctou Reevesovu předchozímu filmu Matrix (1999). (akisha)