Sleduje tě vrah!

Sliedič

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 93 min

• Lavran

Ukázkově rutinní thriller, který do deseti minut zcela vysublimuje z vaší paměti. James Spader je jako detektiv pronásledující svou vraždící nemesis ještě únosný, ale Keanu si se svým přiblblým tanečkem říká o pořádný výprask. U jeho postavy se navíc budete hodně divit, jak je možné, že mu všechno tak hladce projde, protože se všude dostane nikým nezpozorován, odevšad zázračně unikne, nezanechá jedinou stopu a vůbec si počíná jako duch. Na celém filmu mi také hodně vadilo, jak se Joe Charbanic (zřejmě čti Karbaník) pokouší za každou cenu o drásavou "coolovost" obrazu, takže láduje divácké zřítelnice spoustou mlhavých zpomalovaček, prostřihem do negativu nebo pohledem "lovce" se zrnem obyčejné domácí kamerky. Nic z toho ale neumí prodat, je to jenom protivné a ještě k tomu na úkor příběhu, který je - kulantně řečeno - na pytel. Alespoň, že ten Marco je snaživec za každé situace, takže jeho hudbu prostě pochválit musím! :)(27.7.2008)

• Davies182

Mírně podprůměrný thriller/horror sázející na herectví Reevese, jehož samotného ale ve filmu nejde příliš vidět. WTF? Hodí se tak akorát na pozdní sobotní večer, kdy v telce nic jiného nedávají a vám se nechce jít do postele.(8.1.2008)

• Gary

Je mi líto Reevese, divím se Spaderovi, plivu na scénáristu i režiséra. Film má dva klady. Ty herecké výkony, které film jen tak tak drží nad vodou a ucházející minutáž. Po shlédnutí na ten film do pěti minut zapomenete. Zkrátka vlasně ani nemá cenu se na to dívat.(31.10.2004)

Uz hádam vsetci poznajú príbeh ako "dobrovolne" sa Keanu dostal k tomuto filmíku. Ale nakoniec je to taký príjemný amatérsky film rozoberajúcu otrpanú, ale američanmi stále obľúbenú tému masového vraha. Reevesovi to na počudovanie ide a je príjemne uvoľnený (no čo iné mu zostáva, však?). Stačí si predstaviť, že to natočil sused s požičanou kamerou a dá sa to prežiť...(12.10.2005)

Zas tak hrozné to teda nebylo. Ano, do nadprůměrnosti to má ještě daleko, ale neodsuzoval bych to hned. Příběh není zas tak špatný, spíš jen ten klišovitý konec dokončí film s vysokým potenciálem, avšak horším zpracováním. James Spader se mi náhodou na roli zkrachovalého detektiva hodil a Keanu přece nemusí vždycky být klaďas. Dávám průměr, ale hodnocení je mezi 3/4*.(7.7.2008)