Sleduje tě vrah!

Sliedič

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 93 min

• Karlos80

Jen řadová detektivka typického zástupce "serial killer thrillers" s chatrným scénářem, špatnou režií a také s mnoha nejasnostmi..Film je sice plný profláklých flasbacků, různých zpomalovaček i rušivých elementů a rychlých střihů. Aby se v tom člověk vyznal!:-) Ale to není všechno, samotný nenapínavý a rychlý konec mě tak trochu zklamal..Čekal jsem to trochu zajímavější...Jamesu Spaderovi jsem jeho nervově labilní celkem nadprůměrnou roli věřil, naopak Keen Reevesi mi jako ten chladnokrevný psychopatický zabiják moc neseděl..A to i přesto, že byl až neuvěřitelně sebevědomý, vlezlý, řekl bych až drzý..Podle mého se jedná o zbytečný na půl plynu rozdělaný film, tak trochu malý kamaráčoft (Charbanic a Reeves) s nulovým výsledkem, bez jiskry a takové té potřebné razance..Za pár let si na tento snímek opravdu sotva kdo vzpomene (jestli vůbec), protože se jednoduše v té smršti tuny jiných lepších thrillerů úplně ztratí..2* kamera a James Spader.(13.7.2008)

• Lavran

Ukázkově rutinní thriller, který do deseti minut zcela vysublimuje z vaší paměti. James Spader je jako detektiv pronásledující svou vraždící nemesis ještě únosný, ale Keanu si se svým přiblblým tanečkem říká o pořádný výprask. U jeho postavy se navíc budete hodně divit, jak je možné, že mu všechno tak hladce projde, protože se všude dostane nikým nezpozorován, odevšad zázračně unikne, nezanechá jedinou stopu a vůbec si počíná jako duch. Na celém filmu mi také hodně vadilo, jak se Joe Charbanic (zřejmě čti Karbaník) pokouší za každou cenu o drásavou "coolovost" obrazu, takže láduje divácké zřítelnice spoustou mlhavých zpomalovaček, prostřihem do negativu nebo pohledem "lovce" se zrnem obyčejné domácí kamerky. Nic z toho ale neumí prodat, je to jenom protivné a ještě k tomu na úkor příběhu, který je - kulantně řečeno - na pytel. Alespoň, že ten Marco je snaživec za každé situace, takže jeho hudbu prostě pochválit musím! :)(27.7.2008)

• Shit

James Spader jako detektiv? Ne děkuji... Ten se na to fakt totálně nehodí, stejnětak jako Keanu Reeves na vraha. Filmu taky moc neprospěje, že skoro od začátku se ví kdo kde jak a proč zabíjí, pak už je jen otázka času jak to dopadne a jelikož to moc originální neni, tak ani konec neni moc neobvyklej(6.5.2007)

• Renton

Scénář: David Elliot, Clay Ayers .. Ach jo, litoval jsem zbytečné návštěvy kina a ztraceného času. Je to slaboučké jak čajík a navíc hloupé.(7.2.2005)

Mám pro ten film slabost ze tří důvodů. James Spider je vynikající herec, který zahraje dobře i v té největší blbosti a ani Sleduje tě vrah není výjimkou. Keanu Reeves, jakkoli se stal v případě tohohle filmu oblíbeným terčem, se se svou první (možná se pletu) čistě zápornou rolí popral na výbornou. A soundtrack je naprosto vynikající. Charbanic naivně natočil hodinu a půl dlouhý videoklip a věřil tomu, že to bude stačit na plnohodnotný film. K tomu by ale potřeboval silnější scénář a podstatně vypiplanější formu. Takhle to má čas od času slušný vizuál a stojí to především na hercích. A ti to u mě osobně vytáhli na tři hvězdičky…(23.8.2002)