Sleduje tě vrah!

Sliedič

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 93 min

• mandes

rozpocet $53 million trzby celosvetovo $47,267,829(17.11.2006)

Uz hádam vsetci poznajú príbeh ako "dobrovolne" sa Keanu dostal k tomuto filmíku. Ale nakoniec je to taký príjemný amatérsky film rozoberajúcu otrpanú, ale američanmi stále obľúbenú tému masového vraha. Reevesovi to na počudovanie ide a je príjemne uvoľnený (no čo iné mu zostáva, však?). Stačí si predstaviť, že to natočil sused s požičanou kamerou a dá sa to prežiť...(12.10.2005)

• Slarque

Nečekal jsem jiný než pitomý scénář, ošuntělý James Spader i psychopatický Keanu Reeves byli v rámci možností dobří a za jiných okolností to mohlo být i za poměrně luxusní dvě hvězdičky. Ale to by si nezbytně vyžádalo změnu režiséra, který má obrovské problémy s konstrukcí příběhu, zato má ale zálibu v rozmazaných, rozostřených a jinak rušivých flešbecích. Hodně podrůměrné béčko.(31.10.2004)

Relativně velká snaha Spadera se bije s absolutním nezájmem Keanu Reevese. Stejně tak se příčí ten ohraný námět (jeho stupidnost prozrazuje už nevhodný název) se zajímavým nápadem režiséra Charbanica. Jedinou "předností" filmu je, že trvá velice krátce a nestačí naštvat. To sice plně nevyváží fakt, že Reeves je mimo, nicméně Spader si tu třetí zaslouží(26.10.2005)

Zas tak hrozné to teda nebylo. Ano, do nadprůměrnosti to má ještě daleko, ale neodsuzoval bych to hned. Příběh není zas tak špatný, spíš jen ten klišovitý konec dokončí film s vysokým potenciálem, avšak horším zpracováním. James Spader se mi náhodou na roli zkrachovalého detektiva hodil a Keanu přece nemusí vždycky být klaďas. Dávám průměr, ale hodnocení je mezi 3/4*.(7.7.2008)

• - Úvodní Griffinův (Keanu Reeves) kung-fu tanec na píseň "Dragula" od Roba Zombie je poctou Reevesovu předchozímu filmu Matrix (1999). (akisha)

• - James Spader, který si ve filmu dopřává vietnamské nudle, ve skutečnosti vietnamská jídla nemá rád. (akisha)