Sleduje tě vrah!

Sleduje ťa vrah

Sliedič

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 93 min

Ďakujem krásne, nemusím! Čím to je, že sa dám vždy nalanáriť na odsudzovaný film s hviezdnym obsadením s malinkou nádejou, že to snáď nebude také zlé?! Ale toto prekonalo všetky moje predstavy. Klišéovitosť ma oblievala vriacou vodou počas celého filmu, za zmienku nestál ani jediný možný efekt a to bol výbuch na konci filmu. Digitálna kamera je otrasná, napätie bolo zo scenára asi vygumované a navyše tá Reevesova rolička. No čo dodať. Pozeral som to na etapy tri dni. 40%.(1.12.2006)

• Lynn

Přiznám se, že na tenhle film jsem se dívala jenom kvůli Keanu Reevesovi. A jeho výkon mě totálně zklamal. Psychopatickýho masovýho vraha jsem mu nevěřila ani minutu. Od nudy tenhle snímek nezachraňuje skoro nic, ani pokusy o zobrazení nočních můr roztřesenou kamerou a zkreslovanými záběry.(21.11.2004)

• Vitason

Bída, bída, bída. To je přesně to slovo, které se dokonale hodí pro vyjádření kvality tohoto snímku. Keanu Reeves zde přivádí své toporné herectví k dokonalosti. Úloha sériového vraha je skvělá k tomu, aby se na ní herec vyřádil a dodal tak filmu grády. Jenže Keanu není ani šílený ,ani strašidelný zabiják, kterého mu nejde věřit na jediném filmovém políčku. Jeho protějšek James Spader se sice se svými vykulenými očky snaží, ale výsledek jeho snahy je v podstatě stejný, jako u hlavního hereckého lákadla filmu. Na snímku je znát producentský původ filmu s heslem ,,Sériový zabiják, temný hrdina s ještě temnější minulostí a nakonec k tomu přibalíme oscarové jméno, aby se to hezky vyjímalo na plakátech." Na tomto konceptu je vystavěn velice slabý scénář o vrahovi, který ke svým činům nemá žádnou motivaci ani psychickou poruchu,která by jeho běsnění vysvětlila, a policistovi trpícím migrénami, kterému vrah posílá fotografie svých budoucích obětí. To vše je zakončeno nenapínavým zakončením, které je v první řadě shozeno velice špatnými vizuálními efekty a v druhé řadě může lehce připomenout snímek Sedm v interakci vraha se svým pronásledovatelem. Pokud chcete zabít nudný večer stejně nudným filmem je ,,Sleduje tě vrah!" jasnou volbou(30.4.2007)

Uz hádam vsetci poznajú príbeh ako "dobrovolne" sa Keanu dostal k tomuto filmíku. Ale nakoniec je to taký príjemný amatérsky film rozoberajúcu otrpanú, ale američanmi stále obľúbenú tému masového vraha. Reevesovi to na počudovanie ide a je príjemne uvoľnený (no čo iné mu zostáva, však?). Stačí si predstaviť, že to natočil sused s požičanou kamerou a dá sa to prežiť...(12.10.2005)

Zase ten nepolapitelný geniální americký šílenec vraždící tak propracovaně, že jej nikdo nemůže nikdy chytit...?!!! :-( Reeves jasně převyšuje ostatní herce a je prostě skvostně odpudivý a šílený.(12.1.2010)