Sleduje tě vrah!

Sliedič

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 93 min

• nascendi

Na Markíze dávali film Sliedič s Keanu Reevesom a v databáze ČSFD som o ňom nenašiel ani zmienku. Tak som ho zo zvedavosti začal pozerať. Až ku koncu som si spomenul, že som ho už niekedy videl, ale tieto filmy nezanechávajú v mojej pamäti žiadnu stopu. Ich tvorcovia sú ako stavitelia paneláku. Nejaký nájomný pisálek postaví prízemie a ďalej je to už iba otázka stopáže, koľko tam bude poschodí (vrážd). Ale pozor, posledné sa nesmie v záujme happy endu dokončiť. Tá jedna hviezdička je za to, že film zabránil producentom, aby Charbanicovi dali peniaze na ďalší.(15.11.2010)

• Gilmour93

Kromě výkonu psychicky sesypaného Spadera a Beltramiho znepokojující hudby nemá The Watcher absolutně co nabídnout, neboť vykonstruovaný příběh si stále častěji začne tykat s pitomostí, což spolu s rušivými flashbacky bude na vaše víčka působit jako gravitace na podzimní listí. Hádejte, jestli na konci neosolený, mastnotu nepouštějící maniak Keanu zastaví vystřelené broky a ukáže šlehajícím plamenům, kdo je tady Vyvolený..(23.10.2010)

Relativně velká snaha Spadera se bije s absolutním nezájmem Keanu Reevese. Stejně tak se příčí ten ohraný námět (jeho stupidnost prozrazuje už nevhodný název) se zajímavým nápadem režiséra Charbanica. Jedinou "předností" filmu je, že trvá velice krátce a nestačí naštvat. To sice plně nevyváží fakt, že Reeves je mimo, nicméně Spader si tu třetí zaslouží(26.10.2005)

• mandes

rozpocet $53 million trzby celosvetovo $47,267,829(17.11.2006)

• cheyene

Když jsem to viděl poprvé, tak se mi to líbilo na 3*. Při druhém sledování jsem se už ovšem nudil a snímek se mi nějak zprotivil, takže 1* je za to první zhlédnutí.(31.12.2006)