Valiant

V malé hospůdce na anglickém venkově, v relativním bezpečí před hrůzami probíhající Druhé světové války, sleduje skupinka holubů filmový týdeník. Seznamují se s úžasným a vzrušujícím životem elitních bojových holubů, kteří doručují tajné zprávy, užívají si života v první linii a po práci se setkávají s krásnými holubicemi - ošetřovatelkami. Malý Valiant film nadšeně sleduje a rozhodne se k holubí jednotce připojit. Odletí do Londýna, kde zachrání chytrého neplatiče Všiváka před velkým průšvihem. Ten Valiantovi na oplátku slíbí, že mu pomůže hladce proklouznout náborovou procedurou, ale oproti svým původním záměrům nakonec skončí v řadách elitní holubí letky spolu s ním. Oba se stanou členy jednotky beznadějných outsiderů. Patří do ní také Baron, který sem přišel z Oxfordu, aby svou službou v armádě pokračoval ve vznešené rodinné tradici (přestože je mnohem větší šprt než bojovník) a dvojčata Frajer a Drsňák, která dohánějí nedostatečný důvtip nadšením a fyzickou zdatností. Tvrdý trénink se neobejde bez spousty oděrek a škrábanců, ale v péči krásné holubí ošetřovatelky Victorie přestávají Valianta všechny rány bolet. Po pár týdnech výcviku a ještě nepříliš připravena se tato skupinka musí vrhnout do boje. Beze stopy totiž zmizela další letka a na čerstvé rekruty čeká tajná operace v okupované Francii, během níž se musí setkat se členy odboje a převzít od nich zprávu, kterou pak doručí zpět do Anglie. Nad nepřátelským územím se však všechny plány rychle hroutí a nezkušení holubi musí začít improvizovat. Podaří se jim zprávu získat a doručit ji zpět do hlavního stanu? Podaří se jim přežít náročnou misi se všemi jejími nástrahami, mezi které patří krvelační sokoli, vedení obávaným generálem Von Drápem? Podaří se Valiantovi a jeho přátelům nalézt dostatek odvahy a sil k tomu, aby se postavili svým obavám a dokázali splnit velký úkol? Vrátí se Valiant zpět, aby získal lásku krásné holubí ošetřovatelky? (oficiální text distributora)

Averelli

konečně se dá na ten McGregorovskej xicht koukat :) aspoň jako animovanej je roztomilej :) tak trochu mi tahle pohádka připoměla slepičí úlet, takže zařazuji mezi filmy, které mám připravené pro dvouletou neteř :) snad jí to bude bavit až do šesti :D ()

Elegnor

Docela infantilní průměrná záležitost, ale jako pohádka dobrý a co je nejlepší, tyhle holuby a sokolové fakt byli.. Minimálně za to poučení o mě dosud neznámých dějinách musím dát hvězdičku navíc.. ()

Wooke

Zaujímavý nápad, dobre zrealizovaný, no chýbala mu širšia pointa. Bolo to skôr také poukázanie nato, kto bol dobrý a kto zlý v druhej svetovej vojne. ()

Chladek

Animované filmy se do nás pustili ohromnou rychlostí a silou, a bylo tedy nevyhnutelné, aby filmaři začali vyrábět honem honem nějaké animáky, aniž si pořádně promysleli co dělají. Příběh je fajn, zpracování také není nejhorší, ale říkám, že v dnešní době, kdy kolem nás pobíhají Shreci, Úžasňákovi, rozmanité příběhy (ať už žraloka nebo brouka), to není až takový trhák. ()

jokerik

Děsná Ptákovina. Něco sem tam ulítlého, čemu se i člověk zasmál. Mému 2,5 letému synovci se to líbilo, takže proč ne? Leť, Valiante, leť. Doporučuji poslechnout v originále! (Po ptačí stránce: vizuálně zpracované pěkně, ne však tak nádherně jako Soví strážci!!!) ()

ESNYR

Pro děti to není. Dospělý zase neocení ten dětský aspekt animovaného formátu. Příběh taky nenabídne zrovna revoluční myšlenku, takže tomu nejde dát moc velké hodnocení. Nedá se říci že bych se vyloženě nudil, ale moc pozornosti jsem tomu taky nevěnoval. Takže takové 2 hvězdy by asi odpovídaly ( vždy si u takového filmu říkám, pro koho je vlastně točen ) ()

mijano

Dosť sa tvorcovia odsúdili hneď tým, že urobili kreslený film na téma II.WW. A ďalej bol ten film robený až pre prílíš mladé vekové publikum. Nehovorím, že sa na tom nedalo pobaviť, ale podať dosť závažné téma a to takto detskou formou, z toho trhák kín asi nebude..... ()

Johnysman

Bohužel jeden z nejslabších animáků, které moje zraky spatřily. Velice chudá animace a chyby jako třeba barevná fotografie vajíčka...v době 2. sv. války, kdy ještě barevné fotky neexistovaly...ale zase je to pořád ,,jen" pohádka. Děj poněkud pokulhává. Jako klad by se dal brát originální nápad...ale tim to více méně hasne. ()

SNCF

Nu animaci jsem očekával lepší. Příběhově parafrázuje klasické válečné filmy založené na soudržnosti a záchraně spolubojovníka... Pro zasmání dobré... ()

unclejack

Vlastenecký holubí animák ani nemohol zabodovať. Keby sa aspoň na tom dalo zasmiať bez rozpačitých pohľadov na ostatných divákov... ()

Werewolf2

Je docela vtipny slyset hrozny detsky hlas Kotka a v originale super hlas McGregora. Film je ale dost zapomenutelny. Bohuzel. ()

Valigar

Další animovaný kousek, kde hlavním hrdinou není ani ryba, ani lenochod, ale tvor, který touhle dobou určitě nad kanálem La Manche roznáší ptáčí chřipku. Ano, pták, respektive vrabčáček či holub,nevím, jménem Valiant, který nám sliboval hrdinské činy. Nějaké to hrdinství dozajista předvedl např. Vrabčák vs Jestřáb, vysvobození svého nejlepšího kámoše, ale tohle všechno je nacpané v hodině a fousku, z čehož jsem byl velice zklamaný. Mé očekávání bylo taková hodina a půl a rozvinutější příběh. ()

DK197

Dám tři hvězdičky ale jsou spíše slabší. Moc se mi líbil i některé hlášky i když jich bylo málo. Jenže příběhová linka mi přišla moc zrychlená. Nebo prostě že toho šlo Ukázat víc. Třeba na tom výcviku a tak vůbec. Ato už vůbec nemluvím o vztahu hlavního hrdiny který vzešel kdoví odkud. ale jako jednohubka proč ne. ()

Gagin

Uff co k tomuto snímku napast. Snad jen jedno slovo a to otřesné. Jestli má být tento snímek určen i pro dospělé diváky, tvůrcům se to rozhodně nepovedlo a to jak trapným příběhem tak i propracovaností. Dokonce prý existuje 109 minutová verze snímku, já naštěstí viděl ten 75ti minutový a po hodině už jsem se solidně nudil. Pokud to srovnám f filmy jako shrek apod. nemůže se tento film vůbec těmto snímkům rovnat. Dávám * hvězdu a to jsem rozmýšlel i nad hodnocením odpad! ()

honzikt

Kreslená komedie je dnes poměrně běžná a proto je asi těžké najít něco nového, něco, co zaujme, co bude opravdu vtipné. A v tomhle filmu mi přišlo, že jakmile se blížil nějaký humorný kousek, již dopředu jsem věděl, jak to dopadne. Prostě vtipné scénky mi připadaly už hodně okoukané z jiných komediálních filmů. Největší vtip tak podle mě tkví v tom, že autoři dali do rolí letců RAF létající skvadru holubů a německé luftwaffe se ujali majestátní sokoli. ()