Valiant

V malé hospůdce na anglickém venkově, v relativním bezpečí před hrůzami probíhající Druhé světové války, sleduje skupinka holubů filmový týdeník. Seznamují se s úžasným a vzrušujícím životem elitních bojových holubů, kteří doručují tajné zprávy, užívají si života v první linii a po práci se setkávají s krásnými holubicemi - ošetřovatelkami. Malý Valiant film nadšeně sleduje a rozhodne se k holubí jednotce připojit. Odletí do Londýna, kde zachrání chytrého neplatiče Všiváka před velkým průšvihem. Ten Valiantovi na oplátku slíbí, že mu pomůže hladce proklouznout náborovou procedurou, ale oproti svým původním záměrům nakonec skončí v řadách elitní holubí letky spolu s ním. Oba se stanou členy jednotky beznadějných outsiderů. Patří do ní také Baron, který sem přišel z Oxfordu, aby svou službou v armádě pokračoval ve vznešené rodinné tradici (přestože je mnohem větší šprt než bojovník) a dvojčata Frajer a Drsňák, která dohánějí nedostatečný důvtip nadšením a fyzickou zdatností. Tvrdý trénink se neobejde bez spousty oděrek a škrábanců, ale v péči krásné holubí ošetřovatelky Victorie přestávají Valianta všechny rány bolet. Po pár týdnech výcviku a ještě nepříliš připravena se tato skupinka musí vrhnout do boje. Beze stopy totiž zmizela další letka a na čerstvé rekruty čeká tajná operace v okupované Francii, během níž se musí setkat se členy odboje a převzít od nich zprávu, kterou pak doručí zpět do Anglie. Nad nepřátelským územím se však všechny plány rychle hroutí a nezkušení holubi musí začít improvizovat. Podaří se jim zprávu získat a doručit ji zpět do hlavního stanu? Podaří se jim přežít náročnou misi se všemi jejími nástrahami, mezi které patří krvelační sokoli, vedení obávaným generálem Von Drápem? Podaří se Valiantovi a jeho přátelům nalézt dostatek odvahy a sil k tomu, aby se postavili svým obavám a dokázali splnit velký úkol? Vrátí se Valiant zpět, aby získal lásku krásné holubí ošetřovatelky? (oficiální text distributora)

Monoxid

Hm, obávám se, že i tohle jsem viděla. Už snad není větší blbost, ze které by šel udělat animovaný film. A jestli je, naši velicí vzorové ze západu se o to rychle postarají. ()

oveckaoa

Jediné pozitivum co to má je v tom, že je to animák z válečné doby jinak zde není co chválit. Nejhorší animák společnosti Vanguard co jsem zatím viděl není to vtipné za to plné fekálního humoru kdy jeden holub brká prdí a smrdí a všechny postavy jsou nesympatické a zaměnitelné. Jediné co si z toho zapamatuji je ta jódlovací scéna a racek s dřevěnou nohou. ()

vyfuk

Taky je to takový příběh mého mládí. Takový válečňák pro děti. Jednoznačně musím říct, že je to asi jeden z nejlepších průměrných animáků. Vtipné scény, úderné situace s poučením ke konci. ()

pugs

Rozmýšľal som medzi troma a 4 ****... Na koniec som sa rozhodol pre 3, pretože su tam scény, ktoré boli nudné, zdĺhavé a celkom k ničomu... Celkom pekné 3.5* ()

Han22

No bylo to to slabší. Samotný nápad s válečnou perutí britských holubů, kteří se střetávají s německými sokoly nebyl vůbec špatný, bohužel celý film je až příliš infantilní a ne zrovna vtipný. Ale minimálně za docela povedenou animaci, souboje a pár nápadů (sídlo sokolího záporáka Drápa v kulometném bunkru) si to ty tři hvězdičky zaslouží. ()

MMJ

Takže .. Tento film mě moc nepřekvapil. Myslel sem si, že tam budou ptáci bojovat, a né že jen něco budou doručovat. Prostě nebyl to můj šálek kávy, ale protože to nebylo ani zas tak moc strašný tak nemůžu dát pod 3*, sice sem přemejšlel chvílema nad 2* ale rozhodnutí je konečné. :] ()

Stružák

Nudný příběh a nehezká animace. Filmu chybí jakýkoli nápad a hlavně aspoň nějaký pokus o vtip. Krkající a prdící holubi možná pobaví malé děti, ty však zase nepochopí zbytek filmu a narážky na druhou světovou válku. Hvězdičku dávám za snesitelnou stopáž a v českém dabingu tradičně výborného Honzu Přeučila. ()

Anderas

Valiant, ačkoliv film pro opravdu malé děti, nemá jen špatný scénář, dialogy apod, ale navíc je po technické stránce absolutně odfláknutý. Člověk by řekl, že s vývojem techniky se bude vyvíjet i 3D animace jenže tenhle hrůzný počin nedosahuje ani úrovně prvích krátkých animáku Pixaru (a to byly hodně špatné). Prakticky nenacházím jediný klad filmu, naštěstí ho před odpadem zachraňuje fakt, že je to přece jen film pro děti a těm je všechno tohle asi úplně fuk. ()

Greny

grafické zpracování je na úrovni a i dokonce i příběh je celkem pěkně propracovaný, ale jak už tady zaznělo pro děti příliš nepochopitelné a pro dospělé příliš dětské ()

kymberelyJ

Pěkná pohádka, ale nic víc.Některé věci tam neseděly, jako např. písnička od Edit Piaf, která vznikla až mnoho let po válce. Jinak se mi ani moc nezdál Valiantův kamarád Sviňák. Přišel mi jak schizofrenik..jednou je to satiristická postavička alá Švejk a jednou zas udatný krdina, který se nebojí zemřít za své přátele...no prostě pohádka... ()

laepus

Škoda že ten rozpočet nebyl o trošku větší, aby mohly být dotaženy všechny nedotaženosti, i když možná že ten directors cut bude trochu lepší, nevím. Mám tenhle filmeček rád, ale jen v originální verzi, Ricky Gervais je nezaměnitelný a i ostatní hlasy jsou perfektně vybrané a namluvené. Příběh je jednoduchý, vtípků tam také mohlo být trochu víc... Nechci to srovnávat s jinými animáky, prostě zasloužené tři hvězdy. ()

Garch

Pro děti, možná, ne tak pestré, jako Disney, ale, je to made in Great Britain a (volně) podle skutečnosti. Opravdu Britové využívali holuby k předávání informací hojně, a skutečně byli někteří holubi vyznamenáni vojenskými řády! Úlet, co? :-) ()

Jacek

Mít ídeu a příběhový základ nestačí. A ve všem ostatním, obávám se, tvůrci jednoho z prvních britských počítačově animovaných celovečeráků obstojí leda s jedním okem zavřeným a druhým vyklovnutým. Chatrná je především scénáristická práce. Postavičky jsou velmi chabě psané (opravdu děcko nepozná, že Všivák jedná naprosto nemotivovaně, nesmyslně?), situační humor se drží prdění, krkání a narážení nebohých ptáků do čehokoli (to jsou pravděpodobně srandy pro děti) a humor slovní – určený „taťkovi a mamce“ – se utápí v nepříliš funkčním překladu („Jsem VIP, Velmi Důležitý Holub“). K tomu přidejme tragikomické výtvarné pojetí (holubí let evokuje tuze zfičeného tučňáka, neb fyziognomie vystupujících ptáků se k létání opravdu nehodí) ()