Beethoven 5

Beethoven a duchovia pokladu

Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2003, 91 min

• otík

Páté pokračování rychle vyšuměné série s opět novým obsazením.(11.5.2014)

• Tommassi3

"Kdo je ta holka ??" - "Moje neteř !!" - "Nevěřím jí !! Není odsud !!" - "Tohle město by už pár přespolních potřebovalo, aby si obnovilo genetické informace !!" ;) Opravdu by mě zajímalo, kolik z těch skoro čtrnácti set hodnotících vůbec vidělo tenhle infantilní kousek až do závěrečných titulků, protože těch odpadů tu visí tolik, až se mi tomu ani nechce věřit, navíc, ruku na srdce, Beethoven's 5th rozhodně patří mezi ty lepší filmy ze série kolem neustále slintajícího bernardýna, kterou studio Universal ne a ne ukončit !! Této dolary šustící křečovité snaze se však rozhodně nelze divit, jedná se totiž o velmi vděčný koncept, samozřejmě s ohledem na cílového dětského diváka, ostatně obecně lze říct, že levněji to snad ani nelze natočit, totiž banální naivní omáčku / příběh kolem psa s uměleckým jménem by dokázal slátat kdejaký šimpanz, ono, to tak i často vypadalo, a ten se spokojí s podobným honorářem jako hlavní psí hrdina, jen místo vagonu granulí nepohrdne bednou banánů, že ?! Pak už stačí jen obsadit nějakou zrovna odkecanou hvězdu, ostatně v jedničce se ztrapnil i takový David Duchovny, zbytek rolí obsadit rodinou a známými a vše ostatní už zařídí ta profláknutá němá tvář !! Budeme-li však soudní, pak rozhodně platí, že se dá hovořit o prznění a natahování série, které by mohlo někoho urážet, pouze v případě, že alespoň první snímek se dá označit za přinejmenším kvalitní biják, když už ne kult, a za takový já rozhodně prvního Beethovena rutinéra Briana Levanta nepovažuji, a tak mě zdejší výkřiky z davového šílenství nechávají naprosto klidným !! Za velké plus Beethovena s pětkou na chvostu se dá považovat určitě příběh, zde je třeba scénáristické duo Cliff Ruby, Elana Lesser určitě pochválit, který tentokrát dokonce nečekaně nechává našeho psího hrdinu vlastně jen hrát druhé housle - Ty, vole, může vůbec bernardýn hrát na housle ?? - a ten se vlastně stává jen jakousi ochrannou známkou filmu a jakýmsi záchranným kruhem - Co by taky ne, je to přeci pes záchranář !! - pro případ, že by zápletka nefungovala, což se naštěstí nestalo !! Jistě se nejedná o žádnou inteligentní báchorku, ale na to sere, pardon slintá, pes, mě ta dětinsky naivní a vtipná zápletka s vidláckými Bonnie a Clydem, tedy Ritou a Moem Seligovými, a hledáním ceněných bankovek z jejich poslední loupeže prostě bavila, neznechucený a hůře ovlivnitelný divák si dokonce může povšimnout i spousty vtipných odkazů a docela povedených hlášek, i atmosféra bývalého hornického městečka se podařila, snímek působí svižně, nenudí a ani ta romantická linka mezi trochu pomalejším strejdou Freddiem schopného komika Davea Thomase a místní šerifkou, kterou si střihla krásná Faith Ford, není s přimhouřeným okem k zahození !! A rozhodně ani malá Sára se mi nezdála otravná, navíc z vůbec ne špatné Daveigh Chase nám vyrostla docela zajímavá kočka..;) Soundtrack má na svědomí tradičně velmi dobrý animákový Adam Berry, a tak znovu říkám, že prostě nechápu tak kritické hodnocení snímku, když za jeho nejslabší článek nakonec považuji režiséra Marka Griffithse, který nechává některé herce naprosto nesmyslně a odpudivě přehrávat !!(21.4.2014)

• Dudek

Prosím, už ne... já už se z těch psů zcvoknu.(2.6.2005)

• draggo

To byla zase blbost... Už tak nanicovatá serie byla naprosto zlikvidována tímhle... no film se tomu říct nedá. 0% a odpad!(18.6.2010)

• Danny F.

Nejslabší díl této nekonečné komedie. 35%(27.12.2010)