Zcela unikátní kombinací komiksu, hororových i vědecko-fantastických filmů a romantických příběhů je ambiciózní projekt od producenta Hvězdných válek George Lucase a scenáristů Indiana Jonese. Howard T. Duck je kačer v kačeřím světě, který je téměř alternativní kopií toho našeho. Jednoho dne je vytržen ze svého pohodlí a i s křeslem přistane kdesi ve špinavých uličkách New Yorku. Seznamuje se s mladou zpěvačkou Beverly (Lea Thompson) a společně se snaží přijít na kloub tomu, jak dostat excentrického a osamělého kačera zpět domů. Na pomoc přispěchá potrhlý vědátor Phil (Tim Robbins), který společně s kolegy zjistí, že Howard byl náhodou přenesen jejich urychlovačem částic. Při dalším pokusu se do doktora Waltera (Jeffrey Jones) dostane mocná příšera z alternativního vesmíru, která jej nakonec ovládne a začne připravovat cestu svým příbuzným, toužícím obsadit celou Zemi. A kdo jiný může zabránit zničení našeho světa, než roztomilý bílý kačer s neodolatelným zobákem? (Řitka video)

donnie22

Kačera Howarda som si kúpil v roku 2008 v jednom internetovom dvd obchode.Zaujalo ma to že je to film podla komiksu.Včera po niekolkých rokoch som si ho pozrel znova.A pačil sa mi velmi.Kačer Howard je sympatický hrdina ktorý hlaškuje je podarený a je ešte k tomu aj inteligentný.Vela scénok vo filme boli uplne geniálne.Smial som sa nie raz ale aspon desatkrát.Hlavne ked Howard pracoval v bordeli.Pačilo sa mi hlavne spojenie komedie vedecko fantastického filmu a hororu.Proste ja som sa bavil a lutujem len to že toto som v detstve nevidel lebo Kačer Howard je poriadný haluzák a zjebista.Dokonca si asi zoženiem aj daké komiksy od Marvel pretože to može být podla mna dejovo brutálne a smiešne. Videl som obálky a to mi stači.Kačer Howard nie je pre mna a nikdy nebude prepádak pozriem si ho po čase znova.To že sa v Amerike nepačil ma vobec nezaujima.Pretože filmy podla komiksov zbožnujem a musim uznat že aj dabing na dvd bol super.Thanks Howard the Duck. ()

rsimonyi

Můj oblíbený film, kterého jsem měl kdysi dávno na VHS ještě se speciálním jednohlasým dabingem. Jak už psala balba - sice to byl ve své době propadák, ale já jsem si ho také oblíbil. A na pokračování jestli bude se také moc těším, tak uvidíme :-) ()

cherita

Tenhle film jsem měla ráda už ve věku, kdy jsem ještě neměla šanci pochytit ten Howardův cynismus a smysl pro humor. A tak nějak se mi líbí pořád, i když teď už se tam směju jiným věcem. Navíc Jeffrey Jones umí být vážně děsivý, když chce. ()

Sundance23

Musím dát čtyři protože film je stejně starý jako já a provázel mě celé dětství,u těchto filmů neřeším filmové zpracování ale jeho kouzlo. ()

toi-toi

Vo svojej obrovský prepadák vlastne predstihol dobu. Spĺňa kritériá dnešných marveloviek miešajúce akciu a humor. Efekty sú na svoju dobu preplacané no napríklad posadnutosť profesora je zmáknutá parádne. Plus titulkový song ostane v hlave. ()

arthur.22

Obraz: hrůza. Triky: hrůza. Děj: hrůza. Vlastně je to celý strašná blbost. Ale je to prostě klasika! Howarda žeru stejně jako kdysi a nikdy asi nepřestanu. ()

Hapretor

Jako "malému" mi to přišlo ujeté. Teď mi to příde až debilní. Ale originální nápad a provedení v oné době se počítá. ()

Wolvie

Naprosto jedinečné,bohužel Howard zasáhl svět zcela nepřipravený,takže brutálně propadl a dnes už si na něj vzpomene málokdo.Ale tento mix komiksu,crazy komedie a sci-fi,je natolik zajímavý,že si šanci rozhodně zaslouží. ()

Olík

Kačírek (jak titulní postavu familiérně oslovuje hlavní hrdinka Beverly) Howard rozhodně nepatří mezi mé nejmilejší vzpomínky na filmová osmdesátá léta, nebo na jednu z nejsympatičtějších hereček té doby Leu Thompson – obé zastane Zemeckisův Návrat do budoucnosti. Žeň Zlatých malin sice není úplně spravedlivá, ale přehnaná ambicióznost narážející na nulový výsledek mne místy uváděla až do rozpaků. ()

SkyCaptain

Viděl jsem to před mnoha lety u kamaráda na VHS a líbilo se mi to. Včera jsem to zkouknul a chytilo mě to zas. Je to prostě svým způsobem unikátní film u kterého jsem se navíc několikrát od srdce zasmál. Hlavně v druhé polovině se sice jedná o absolutní béčko, ale atmosféra nejhlubších 80s, celková stylizace a hodně povedený český dabing mě chytil za srdíčko. Dnes navíc už nikdo nic podobného nenatočí. Takže leť kačere! ()

inutihar

Strašlivě zdlouhavé ze začátku a strašlivě přeplácané následně. Kačerovy hlášky mě strašně rychle omrzely. ()

MickeyStuma

Ve své době velice smolný film, který dnes vypadá jako obyčejná komiksová sci-fi zábavná rodinná podívaná, ze kterého 80. léta doslova září. Onen komiks skutečně vycházel a byl vcelku populární a tak není divu, že vznikl i film. Jenomže jeho odklonění od předlohy fanoušci prostě nepřijali. Nemělo to ten správný satirický šmrnc a dobrodružnost. Vyloženě dětský film to není, ale dnes už to ani jim nijak neuškodí. Při sledování snímku tedy doporučuji pustit svou roušku fantazie a bavit se. Berme to jako předchůdce známých ‘Želvy ninja’. ()

helloween93

“Throwback Thursday #72” - Howard the Duck je v podstatě nepřiznaná první Marvelovka z dob, kdy komiksový film byl synonymem pro infantilně špatný film. Howard má své kouzlo, pár dobrých hlášek, ujetý příběh a na svou dobu přepálenou akci. O to větší překvapením může být, že ho produkoval George Lucas. Tenkrát šlo o jeden z největších propadáků roku ‘86, ale během let ho zřejmě část lidí zpětně docenila. Mě jako dítě Howard úplně minul, protože se zřejmě moc často v TV neobjevoval a z té doby tu byly mnohem divácky vděčnější komedie. Nejbizardnější scénou je ta almost sex scene mezi duckem a Leou Thompson. Hodně dětí a teenagerů muselo být tenkrát trochu confused. Shlédnuto na Amazon Prime. 3* ()

arnecht

Nemůžu jinak než dát 5* teď jsem to dokoukal a líbilo se mi to snad ještě víc než jako malímu špuntovy. :) Legrační vtípky, supr triky. Noprostě fajn zábava. ()

Pingu

Tenhle film jsme sjížděli mezi prvníma na prvních VHS videopřehrávačích :o)) A rozhodně to bylo super !!!! Zkrátka - to se nezapomíná !!! 21.2.2008: Tak včera jsem viděl Howyho po X- letech a musím říct, že neztratil vůbec nic ze svého kouzla :o)) Special thanks to LAZAK ()