Zcela unikátní kombinací komiksu, hororových i vědecko-fantastických filmů a romantických příběhů je ambiciózní projekt od producenta Hvězdných válek George Lucase a scenáristů Indiana Jonese. Howard T. Duck je kačer v kačeřím světě, který je téměř alternativní kopií toho našeho. Jednoho dne je vytržen ze svého pohodlí a i s křeslem přistane kdesi ve špinavých uličkách New Yorku. Seznamuje se s mladou zpěvačkou Beverly (Lea Thompson) a společně se snaží přijít na kloub tomu, jak dostat excentrického a osamělého kačera zpět domů. Na pomoc přispěchá potrhlý vědátor Phil (Tim Robbins), který společně s kolegy zjistí, že Howard byl náhodou přenesen jejich urychlovačem částic. Při dalším pokusu se do doktora Waltera (Jeffrey Jones) dostane mocná příšera z alternativního vesmíru, která jej nakonec ovládne a začne připravovat cestu svým příbuzným, toužícím obsadit celou Zemi. A kdo jiný může zabránit zničení našeho světa, než roztomilý bílý kačer s neodolatelným zobákem? (Řitka video)

Dinsberg

Co udělalo z Howarda propadák, to mi hlava nebere. V žádné scéně mě hanba nefackuje. Žádná postava nepůsobí přetaženě. Tak co tomhle dílu určilo karmu zapomnění? Lea Thompson ve své životní roli. A Tim Robbins? Potrhlec,který tady ještě netušil, že se stane nesmrtelným. Zřejmě dílko vzniklo ve špatné době. V době, kdy vrcholem byly akční filmy. Komediím se moc nedařilo. ()

LukeKiller

Divný akčný film o káčerovi, ktorý mi mierne pripomínal Ghostbusters. Že to má niečo spoločné s Georgom Lucasom by mi ani nenapadlo. Ale dalo sa, s ohľadom na dobu a zrejme celkom nízky rozpočet. ()

mrclTV odpad!

Neviem, čo som to pozeral, ale producent bol George Lucas a je to od Marvelu, čo je kombinácia, ktorá sa patrila vyskúšať. Bohužiaľ ja a film sme neboli kompatibilný....veľmi divná hlúposť. Ja len dúfam, že tento skvost filmovej tvorby ma nebude budiť ako nočná mora, lebo má na to silný potenciál. Nevkusná divná vec, čo nevie v akom žánre chce byť - komédia, satira, romanca, horor, všetko naraz.... Od tridsiatej minúty som si hovoril, že to už horšie nemôže byt, ale mýlil som sa, čím ďalej tým horšie. Fakt dosť zlý film, no nie až tak zlý, aby si vyslúžil miesto v mojej čiernej listine, bádam vo filme snahu nakrútiť niečo špeciálne, ale bohužiaľ táto snaha vôbec nevyšla. ()

Blazkowicz

Ze začátku jsem si teda říkal, co je to za zrůdu, ale nakonec se z Howarda vyklubala sympatická postava. Než dojde k převtělení, tak je to pohodová komedie, ale potom se z toho stane docela nudná hovadina. I tak ale nechápu ty Zlaté maliny. Až na tu trikově nezvládnutou obludu na konci, to není tak strašné. 3-* ()

rogger

Ja som tento film vo svojej dobe proste zožral aj s navijákom. Mal som asi 12 rokov a preto aj znížené a nenáročné predstavy o filmovom pôžitku, no dostal som zábavu, fantáziu, originalitu a napätie v takom množstve ako mi vtedy stačilo. V dnešnej dobe som sa k tomuto snímku už nedostal, ale asi ani nechcem. Chcem si zachovať to čaro okúzlenia zo skvelého filmového zážitku. ()

Bilky

Ako 14-ročnému sa mi tie efekty zdali úchvatné a káčer bol extra trieda! :) Ale myslím,že už vo svojej dobe to muselo byť pre staršie generácie dosť pritiahnuté za vlasy... Okrem Howardových hlášok tam bol len stupídny dej a viem si predstaviť, že puritánskej Amerike mohli vadiť aj sexuálne náznaky spojenia človek/kačica :) No a línia s votrelcami bol podľa mňa hrob do rakvy tohto určite neortodoxného projektu. Herecké výkony boli slabučké a sami herci boli akokeby vedený ku "komixovému" zobrazovaniu charakterov, čo filmu len a len uškodilo. Najviac prepálený bol inak môj obľúbený Tim ROBBINS a hlavná hrdinka známa z kultovej série NAVRAT DO BUDUCNOSTI - obaja akokeby vyšli z kurzu pantomímy a každú vetu ešte museli preafektovane odgestikulovať. IMHO pod iným režisérom to vôbec nemusela byť priemerná akčná SCI-FI komédia, ale nadupaný fantasy rodinný akčák ala MiB! Keď si porovnám zmienený NAVRAT a HOWARDA, tak scénar a réžia je tu o 2 levely nižšie a tak aj napriek sentimentu to nemože byť ani za tie 3* ()

route60

Neprávem zavrhnuta komédie, Willard Huyck natočil svižnou komédii která ale u diváku k jejich velké škodě neprávem ohromě propadla. ()

djbarrel

Docela šílená kačeří komedie, ale mě se celkem líbila. Kačer Howard byl naprosto úžasnej, ani triky nebyli úplně marný. Celkový příběh byl zajímavý, trochu vtipný a i trošičku dojemný, no samozřejmně končil happy-endem. Příjemná pohodová oddychovka, při které člověk krásně vypne. 65 % ()

Gig

Planeta opic tochu jinak :) Člověk, když vidí masky ala Želvy ninja, tak se trochu zalekne... Ale má to své kouzlo, dobré hlášky a výborná hudba. ()

jardoom

Proč ne? Tohle si pamatuju z dětství. Jako komiksovej fanda jsem se na tento snímek opět podíval. Parádní oddechová záležitost. Návrat do dětských let, díky kterému nostalgicky zavzpomínáte na tehdejší dobu. Nic moc efekty, nic moc výkony, hrozné kamery, ale má to své kouzlo. Navíc miluju mladou Lea Thompson. ()

BaronMartin

Z dnešního pohledu se to může zdát jako neuvěřitelné, ale tento klenot jménem Kačer Howard je první celovečerní Marvel film, který vstoupil do kin. Neuvěřitelné je to proto, že je to ohromně bizarní snímek a já absolutně nechápu, proč si zrovna toto téma a tuto postavu vybrali tvůrci jako první na zfilmování. Začněme příběhem, protože to je zdaleka ta nejvíc šílená věc. Come on, už jenom samotná myšlenka mimozemského kačera žijícího na paralelní Zemi ve světě kačerů, který je za pomoci lejzru vtažen do našeho světa je neskutečně šílená. A to je doslova shrnutí jenom prvních 2 minut filmu :D Co se tomuhle filmu musí nechat, je fakt vtipnej. Jsem si na 100% jistý, že ten humor je nechtěný a všechny ty scény, nad kterými jsem se bavil, nebyly myšlené jako komediální scény, ale prostě jsou :D Díky té hlavní, naprosto bizarní premise zde vzniká hromada neuvěřitelně absurdních situací, které jsou prostě strašně vtipné  :D Bohužel, celý film nesází jenom na levnou a špatnou komedii, je tu i ten zbytek, který není vůbec dobrý. I přes to, že jsou tu naprosto boží scény (i když opět, je zcela očividné, že to nebyl záměr autorů :D), je zde i tuna patosu a výplně, která je prostě nudná. Film je zhruba do půlky prostě taková obyčejná komedie, která má své světlé chvilky, ale jinak je to strašná zívačka. V půlce si film uvědomí, že je vlastně založený na komiksech a na poslední chvíli se snaží vytvořit nějakého záporáka a akční scény, které fakt nejsou dobré. Herecké výkony jsou hrozně podivné, i přes to, že tu máme bezesporu kvalitní herce (ať už Lea Thompson nebo třeba Tim Robbins, kterého jsem upřímně ani nepoznal, jelikož si můj mozek nechtěl připustit, že by tady v tom mohl hrát :D Když si to člověk srovná s o 8 let mladším Vykoupením z věznice Shawshank, je to až neuvěřitelné). K tomu ději, pardon, ale to je prostě bída :D A když film vytáhne erotickou scénu mezi člověkem a kachnou, přičemž se celá tahle romantická linka bere poměrně vážně, fakt jsem si říkal, na co to sakra koukám :D Když k tomu přidáte opravdu tragické efekty a toho fantastického záporáka, který je nejvíc přeafektovaný, nejvíc přehrávající a nejvíc šedesátkový záporák ever, dostanete tento skvostný film. Navíc, celý film na vás od začátku do konce hází nejrůznější reference na cokoliv od George Lucase, který ano, film produkoval a z velké části se na něm podílel. Ach ano, starý dobrý strejda George, co nám přinesl dnes již legendární Star Wars. Asi každý má nějaké temné chvilky... :D Taky by mě hrozně zajímalo, proč je tento film tak strašně moc sexuální :D Ne fakt, tenhle film je tak hrozně nadržený, že pochybuju, že v dnešní době by prošel bez nějakého omezení ratingu. A mimochodem, proč v tom filmu všichni tak moc řvou? Fakt to není moc příjemné na uši. Chvíli křičí Howard, pak Lea Thompson, pak záporák, pak všichni... :D Upřímně, tenhle film je naprostý bizár. Dokážu si představit, že se z toho může naprosto lehce stát někoho oblíbená guilty pleasure (tuto pozici ale u mně v Marvel branži bude držet Affleckův Daredevil...), mně to ale až tak nebavilo. Jop, je to strašně absurdní film, který určitě stojí za to vidět, ať už díky tomu, že si uvědomíte, s čím to sakra Marvel tehdy začínal nebo zjistíte, jak daleko může zajít něčí podivná a pěkně zvrácená fantazie. Kromě několika nechtěně zábavných scén je to ale pořád poměrně špatný film, který nezestárl vůbec dobře (i když pochybuju, že v té době to bylo nějak dobré :D) a zapsal se mezi ty nejhorší věci, co Marvel kdy stvořil. Pokud máte nějaký alkohol a partu kámošů, dokážu si představit, že to může být boží zábava na večer :D Jinak ale... ne díky :D Naprostá bizární šílenost, plná absurdních a neskutečně podivných momentů, nechtěně geniálně zábavných scén a celkově obří dávkou podprůměrnosti a špatnosti. Hodnocení: 31% () (méně) (více)

4567arthur

Půlka filmu, je velká zábava a troufám si říct, že ta nejzábavnější, ke konci to bylo už takový menší sci-fi, ale už ne tolik zábavný. Efekty na tu dobu nejsou vůbec špatný ( kromě toho velkého monstra na konci ). Lea Thompson je tady docela krasavice a Howarda maska vypadá taky dobře. Kromě toho konce, který mě už tolik nebavil, to je povedená, dobrodružná zábava a taky pravda, že jako malému se mi to líbilo. I když můj vkus na filmy se od té doby, co se mi to líbilo, dost změnil, ale má to pořád svoje kouzlo. Hodně velký plus, aspoň u mě je určitě český dabing 2008, který je za mě nejkoukatelnější. Film hodnotím lepšími třemi  hvězdy z nostalgie. ()

Cocteau

Po revoluci jsemto viděl na VHS (asi 7kopie z kopie) asi miliónkrát a Lea Thopson byla pro mě sexuální symbol. Před 15 lety bych tomu dal za 5* dnes však pouze za 3*. Ona je to vážně strašná hovadina,ale ty písničky a hlášky jsou vynikající. "A ta Lea !" ()

`barocco

Pani od Zlatych malin sa teda v roku 1986 riadne sekli. Po rokoch sa z Kacera Hawarda stal da sa povedat kultovy snimocek, v nemecky hovoriacich krajinach sa uspesne reprizuje uz roky a ako som snoril po nete tak ma stale plno fandov aj v krajine svojho vzniku... Presne ako pisu ini, aj u nas Haward drel domace video so zasnezenym obrazom a suprovnym ceskym simultannym dabingom preto cisto z nostalgie neostavalo nic ine ako sa pozriet po filme na nete... Ani po rokoch film nesklamal. Ved sa to natacalo a produkovalo v dielnach LUCAS film studio a co stade vyslo nepozeratelne? ()

da-a

"Howard volat domů!" Platí kachními dolary, umí kachní aikido a v peněžence nosí kachní kondom, jenom ta planeta je až trochu moc člověčí. Statečný kačer z alternativního vesmíru zachraňuje i boří lidskou civilizaci tak, jak mu zobák narost, v propadáku, který si nakonec zasloužil být oblíben. Howard je něco jako filmové kyvadýlko, a záleží jen na divákovi, na jakou stranu se s ním v sympatiích zhoupne. Dětský divák uvidí hororově laděné bizardní ztvárnění světa dospěláků (Howard má předplacený Playboy pro kachny), zatímco zletilý se prokousává infantilní podobou fyzických vtípků a přemrštěné stylizace. Obojí má ve filmu své místo a oboje tady funguje, byť ne vždy a ne na 100%. V první části jsem si tak občas v duchu říkal: přidej, přidej, protože na situaci kačera ztraceného v pasti lidského světa by se dalo navrstvit větší množstí mini-zápletek, zatímco v druhé, barevnější a hlasitější, zase uber, uber, neboť zde se rozpoutá masakr, který dává dobovým vizuálním kouzlům osmdesátek přednost před plynutím děje. A právě ten sice Howard nemá nejoriginálnější, ale způsob jeho realizace je osvěžující, nyní možná ještě víc, než před léty. Puristé z Ameriky sice mohou být pobouřeni "postelovou" scénou Beverly s Mr. Duckem (mě naopak přišla neskonale roztomilá), ale i na takové lidi přece musela zapůsobit krása Ley Thompsonové nebo strašidelná přeměna dr. Jenningse na temného vládce. Howard není filmový zázrak, ale má v sobě cosi silného a kultovního, co mě nutí jej mít i po těch letech stále rád. V mládí neodolatelnou klasiku sice častuji "jen" třemi hvězdičkami, ale přídavná hodnota k dětství byla - jak se říká v reklamách - k nezaplacení. ()

Mezonito

I dnes to jsou velmi silne 4* - prvni polovina filmu naprosto genialni s uzasnym smyslem pro detail, Lea Thompson krasna i po tech letech.. Potom se to pro me zacina lehce lamat do solidniho nadprumeru. Po pravde, nechapu, ze to bylo tak velke fiasko... ()