Zcela unikátní kombinací komiksu, hororových i vědecko-fantastických filmů a romantických příběhů je ambiciózní projekt od producenta Hvězdných válek George Lucase a scenáristů Indiana Jonese. Howard T. Duck je kačer v kačeřím světě, který je téměř alternativní kopií toho našeho. Jednoho dne je vytržen ze svého pohodlí a i s křeslem přistane kdesi ve špinavých uličkách New Yorku. Seznamuje se s mladou zpěvačkou Beverly (Lea Thompson) a společně se snaží přijít na kloub tomu, jak dostat excentrického a osamělého kačera zpět domů. Na pomoc přispěchá potrhlý vědátor Phil (Tim Robbins), který společně s kolegy zjistí, že Howard byl náhodou přenesen jejich urychlovačem částic. Při dalším pokusu se do doktora Waltera (Jeffrey Jones) dostane mocná příšera z alternativního vesmíru, která jej nakonec ovládne a začne připravovat cestu svým příbuzným, toužícím obsadit celou Zemi. A kdo jiný může zabránit zničení našeho světa, než roztomilý bílý kačer s neodolatelným zobákem? (Řitka video)

Grimlok

Tohle je prostě klasika. S českym dabingem jsem Howarda teda neviděl, ale viděl jsem nespočetněkrát s dabingem německy, naposledy snad minulej rok. Klidně bych se na něj mrknul znova a znova a znova a furt dokola. ()

Gixian

Děsnej úlet. Nechápu jak se na to někdo může dobrovolně dívat, ale pro jistou dávku roztomilosti, a jako ocenění sebedestruktivní odvahy kterou tímto dílem Lucas projevil, tomu tu jednu hvezdičku dám. Hlavně se to nesnažte sledovat za střízliva! ()

Torgal

Veľmi rozporuplný film. Na jednej strane je neuveriteľným spôsobom stupídny, plný absurdných nelogickostí a podivných vizuálnych efektov, ale zároveň je aj riadne nahláškovaný, vtipný (i keď občas nechcene) a je zábavné ho sledovať. Vo výsledku dávam 2*, lebo kvôli vyššie uvedeným záporom sa o lepšom hodnotení uvažovať nedá. 4+/10 ()

AloeB

Inspirováno komixovými sériemi, které dnes lámou rekordy, působí Howard the Duck vedle všech těch Avengerů, Iron manů, nebo Peterů Quillů jako chudší bratr a bohužel je tomu taky tak. Tím také ztrácí na jakékoliv přitažlivosti pro publikum, které raději shlédne nové Avengery a v porovnání s nimi prohlásí, že je tento snímek špatný. Tak tomu ale není. Film ztrácí půvabu na svém stáří, je z doby, kdy Industrial light and magix bylo teprve v plenkách a na celém filmu je toto znát. Efekty skutečně působí jako ze staré školy, akce je na úrovni akčních snímků té doby a tím pádem zcela nepřijatelná pro masy fanoušků navyklých na současné standarty. Jenže toto nejde srovnávat a přestože berou inspiraci ze stejných komiksových sérií, nemůžeme srovnávat Howard the Duck a třeba Ant-man jen na základě příslušnosti je stejnému komiksové značce. Srovnávejme dle jiných věcí. Příběh je možná stejně jednoduchý jako všechny filmy té dávné i současné frančízy, nabízí nám však mnohem víc než to. Pohled do doby vzniku nabízí víc, než jenom dnes již nepoužitelný účes zpěvačky v hlavní ženské roli. Punc zajímavosti tomu navíc dává samotný hlavní charakter, Howard, který svým charismatem a schopností vyrovnat se s žitím v jiném světě vyrovná kdejakému Tonymu Starkovi, nebo Stevu Rogersovi. A to jsem ještě nevyjmenoval vše a myslím že ani není třeba. ()

JimiH

Jedna z nejnudnějších komiksáren, co jsem kdy viděl. Nefunguje zde nic – onelinery, kladné ani záporné postavy, scénář, natož režie. Když začne ve scéně se zoufale špatnou bitkou znít pompézní hudba působí film alespoň na chvíli jako skeč ze Saturday Night Live. Zbytek nsímku mi nepřišel zábavný ani trochu. ()

D.Paulus

Nikdy jsem nepochopil, pro koho měl tento ujetý film vlastně původně být. Pro děti je příliš nemravný, pro dospělé zase příliš infantilní a nepřesvědčivý. ()

Psycho.R

Moc jsem nepochopil, proč to byl jeden z největších propadáků západní filmařiny. Podle mě jde o průměrnou podívanou přesně s tím, co jim tehdejší triky ILM dovolili. A navíc první celovečerní marvelovka, která je, podle mě, lepší než polovina současnejch, sic tímto tvrzením padnu v očích zdejších hodnotitelů o 200%, ale je mi to jedno, alespoň si tenhle film budu pamatovat. Ps. Lea Thompson byla hot a crazy. ()

Luxocculta

Jako dítěti se mi to kdysi dávno celkem líbilo. Dnes je pro mě koukatelná jen první polovina filmu. 2 plus 1 hvězda za Leu Thompson. ()

kyLuke

Krásná hudba , sympatický hlavní hrdina a na svou dobu výborné triky . Příjemný komediální film , který nevím proč byl propadákem . ()

Knor

Vtipná a nenáročná blbůstka na odpočinek. Sehnal jsem si dvd a viděl jsem to poprvé asi po 15 letech a musím říct, že vlna nostalgie mě skoro povalila z gauče na zem. škoda jen, že nebylo více kačeřího světa. ()

MERKATtv

Lea Thompson to dosť tiahne ale inak bizárny príbeh s intergalaktickým káčerom až tak nezaujal. Mohli využiť potenciál tohto filmu na maximum ale namiesto toho spravili nudný príbeh s fakt divnými momentmi a ako tak nadčasovými efektami, ktoré už bohužiaľ vyzerajú v dnešnej dobe na smiech. ()

Black3R

Zaujímavý námet :) Káčer sa mi veľmi páčil. Keby tam hral iba on tak je to celkom dobrý rodinný film. Ale naopak tá príšera to celé pokazila, ťahá to k zemi......35% ()

Katka232

Tento film jsem viděla ještě jako dítě školou povinné. Můžu ale s klidným svědomím říct, že tenkrát se mi to líbilo a kačera jsem chtěla domů na hraní. Tenkrát jsem z toho byla úplně vedle, protože jsme nic takového neznali a tyhle filmy v televizi nikdy před tím nešly. Dnes, když se na to podívám s odstupem, tak ještě i dneska se mi to líbí. Ale nemusim si to zrovna pouštět denně. Stačí to vidět jednou za čas a dušička má zase klid. Na svou dobu to byl dobrý film. ()

Verkulent

Možná je počet udělených hvězdiček přehnaný, ale v tomto případě nemohu jinak, je to film mého dětství a já jej zbožňuji. ()