Zcela unikátní kombinací komiksu, hororových i vědecko-fantastických filmů a romantických příběhů je ambiciózní projekt od producenta Hvězdných válek George Lucase a scenáristů Indiana Jonese. Howard T. Duck je kačer v kačeřím světě, který je téměř alternativní kopií toho našeho. Jednoho dne je vytržen ze svého pohodlí a i s křeslem přistane kdesi ve špinavých uličkách New Yorku. Seznamuje se s mladou zpěvačkou Beverly (Lea Thompson) a společně se snaží přijít na kloub tomu, jak dostat excentrického a osamělého kačera zpět domů. Na pomoc přispěchá potrhlý vědátor Phil (Tim Robbins), který společně s kolegy zjistí, že Howard byl náhodou přenesen jejich urychlovačem částic. Při dalším pokusu se do doktora Waltera (Jeffrey Jones) dostane mocná příšera z alternativního vesmíru, která jej nakonec ovládne a začne připravovat cestu svým příbuzným, toužícím obsadit celou Zemi. A kdo jiný může zabránit zničení našeho světa, než roztomilý bílý kačer s neodolatelným zobákem? (Řitka video)

Traktorista

Tenhle filmek mě provázel jako mnohých zde v dětství a jsem tomu opravdu rád. Skvělá komedie o Kačerovi z vesmíru plná super nápadů a výborných hlášek. Nedivim se, že to v USA propadlo, když je to tam samej idiot a Stmívání je tam film roku. Každopádně tohle je pecka pro všechny, kdo si za prvé pamatují dobu véháesek a šílenýho dabingu. Mně se na tom filmu líbilo snad všechno, Postavy jsou skvělý všechny a finální proměna Jeffrey Jones a fenomenální konec. ()

Sugar67

V době vzniku perfektní komedie, která bohužel nedosálha většího uznání. Na druhou stranu musím říct, že tenkrát tenhle film museli mít všichni a všichni se na něj dívali tolikrát, že kazety nakonec uplně ohoblovali. Prostě skvělá komedie, která ale získal větší uznání asi jemon u nás (asi jako MASH). Pravdou ale zůstavá to, co už tady někdo řekl - přestože je hodný a legrační, měl jsem z něj trochu strach. ()

GOTFAN

Nečekal jsem od toho nic a několik let jsem ten film odkládal. Teď jsem se konečně přemluvil k tomu abych si to pustil ... a lituju, že jsem si to nepustil dřív. Bál jsem se sračky stylu Mario bros. a dostal jsem překvapivě dobrý film. Smál jsem se a sem tam kroutil hlavou. Nikde jinde neuvidíte kačera, krásku a démona u jednoho stolu v bistru. Nikde jinde neuvidíte krásku co je nadržená z kačera. Nikde jinde neuvidíte masturbující kachnu ve vaně s prsama co mají bradavky, přestože jsou celé z peří. A hlavně takový humor má málo filmů. ()

oashi

Na to, že měl tento film být takový propadák, si ho vybavuji celkem dobře: i po čtvrt století. A to se o mnohých jiných říci nedá. Taková roztomilá moderní pohádečka, ba i scifina. Tenkrát jsem to zhltl. Co na tom, že je to klasické béčko: To byl Conan také. ()