Zcela unikátní kombinací komiksu, hororových i vědecko-fantastických filmů a romantických příběhů je ambiciózní projekt od producenta Hvězdných válek George Lucase a scenáristů Indiana Jonese. Howard T. Duck je kačer v kačeřím světě, který je téměř alternativní kopií toho našeho. Jednoho dne je vytržen ze svého pohodlí a i s křeslem přistane kdesi ve špinavých uličkách New Yorku. Seznamuje se s mladou zpěvačkou Beverly (Lea Thompson) a společně se snaží přijít na kloub tomu, jak dostat excentrického a osamělého kačera zpět domů. Na pomoc přispěchá potrhlý vědátor Phil (Tim Robbins), který společně s kolegy zjistí, že Howard byl náhodou přenesen jejich urychlovačem částic. Při dalším pokusu se do doktora Waltera (Jeffrey Jones) dostane mocná příšera z alternativního vesmíru, která jej nakonec ovládne a začne připravovat cestu svým příbuzným, toužícím obsadit celou Zemi. A kdo jiný může zabránit zničení našeho světa, než roztomilý bílý kačer s neodolatelným zobákem? (Řitka video)

curunir

,,DNES VEČER ZASIAHOL LASEROVÝ LÚČ NEXUS SOMIMUS." ,,A TO JE ČO? PREDMESTIE CLEVELANDU?" __ Howarda som túžil vidieť najmä pre jeho výrazný neúspech i divákov aj kritiky, radiaci ho medzi najhoršie filmy dekády. Ako to už býva, nepriaznivé reakcie naň boli prehnané a z môjho pohľadu ,,Káčer Howard" zosobňuje typický priemer medzi vtedajšími ,,dobrodružnými sci-fi komédiami", netradičným akurát postavou hlavného hrdinu. Mnohým zrejme prekážalo jeho zosmiešňovanie americkej kultúry (nielen) 80. rokov. Možno preto povedať, že ide o zamýšľanú paródiu, ktorá sa minula svojmu účinku kvôli prostoduchému šablónovému deju a množstvu viac alebo menej vtipných klišé. Niektoré situácie by som si vedel predstaviť spracované viac dotiahnutejšie a ako povedali iní, na škodu sa javí tiež úvodné okamžité opustenie kačacieho sveta, kde sa stihlo načrtnúť niekoľko milých vtípkov (kačka v kúpelní ,,hore bez"). Predstaviteľ Howarda bol prekvapujúco znesiteľný, Tim Robbins prevažne trápny a Jeffrey Jones s typickým výzorom úchyláka bol najmä počas svojho premieňania sa absolútne delikátny. Zamýšľam sa, aké by boli moje dojmy z filmu, keby som ho videl pred dvadsiatimi rokmi, pretože masky a vizuálne efekty príšer boli čarovné. (2135. hodnotenie, 139. komentár k filmu) ()

mysiak

Ako dieťa som to žral...ako už dospelák ma to ešte nepustilo...ale už to čaro trochu popadlo...ten káčer je stále skvelý, ale celok už trochu pokuľháva...ale ako spomienka na detstvo to stále dokonale funguje:-) ()

kaylin

To tak člověk slyší o některých filmech, jak jsou skutečně hrozné, ale když se na ně podívá, tak nakonec zjistí, že to vůbec tak strašné není. Jasně, tohle je komedie, kde se herci pitvoří, což nesedne každému, Tim Robbins je zde hrozný, ale já jsem se u snímku docela bavil, bylo to pěkně ujeté a místy i přišel nějaký ten dobrý nápad. ()

Derek

dosť veľká blbosť je miestami zábavná blbosť. najlepší je na celom filme jones ako temný pán vesmíru. erotické scény sú skutočne zvrátené:-) ()

Jango_Fett

V hlavní roli kačer z vesmíru. George Lucas se celkem vytáhnul. Jako malej jsem film zbožňoval a do teď se to nezměnilo. V americe to byl sice propadák, protože hlavním hrdinou byla kachna a ne člověk, ale u nás je vidět to jaksi nevadí. Příběh je plný vtipů tak akce, a určitě si ho každý zamiluje. ()

balba

Výborně natočený film mého dětství. Film má spád , vtip a o kvalitě speciálních efektů ani nemluvě. Sice to byl ve své době propadák, ale mě se líbí čím dál tím víc. Dokonce jsem nedávno četla, že se uvažuje o pokračování......no na to jsem zvědavá. ()

honajz2

Sci.fi komedie vyhnaná do absurdna. A to se mi líbí, já absurdno rád. Jako komedie to není sice bůhvíjak dokonalé, ale k pobavení to naprosto postačí. Má to své chyby, ale co už. Btw, všiml jste si někdo, že to má konec jak dneska skoro každý animovaný film? Hlavní hrdina porazí záporáka, ale skoro při tom umře, všichni brečí, ale hrdina vše přežije a nakonec je oslava z hudbou... 4* ()

Martin741 odpad!

Snad najhorsi film, rovnaky level ako Segosove nepozeratelne hnoje, mnohe filmy Dudikoffa su  na roivnakej urovni- hnoj a zumpa  : 0 % ()

cariada

Co dodat tahle šílenost ani po letech neztratila nic ze svého kouzla. Po omšelých kopií se teda konečně i u nás objevil tenhle film na dvd a s dabingem. Kačer se náhodou dostane ze své kačeří planety na tu naší ,ale jak se ukazuje neztrácí hlavu a s pomocí mladé zpěvačky se snaží dostat zpátky domů. Což samozřejmě nebude snadné kde kdo chce kačera pro sebe či ho jen prostě zabít. Místy je to zábavné pak se to zase víc ubírá do scifi /hororu. Jsou tu skvělé hlášky i dobré triky. ()

Juto

Tak ešte, že som to videl v detstve. Ináč by som to nedal. Kto už videl, aby káčer mal sex so ženou. 5/10 ()

Šimpy

Vcelku pohodová a vtipná zábava. Kromě samotného hrdiny je tu ještě půvabná Lea Thomson a výborný Jeffrey Jones. Trochu se mi nelíbil pouze Howardův svět...příliš podobný našemu. ()

WolfR

Je to strašná hovadina a myslím, že to snad ani dobře uchopeno být nemůže. Kdyby tam nebyl tak kačer tak je to možná i lepší. Viděl jsem to jako malý, dobrovolně bych na to prostě nekoukal. Takže plusové body za extrémě přitažlivou Leu Thompson, 2 hvězdy. ()

Nivenx

Když jsem byl malý kluk, tak jsem se Howarda zkrátka bál, protože ty scifi prvky byly z mého pohledu velice děsivé. Dnes už e to pro mě klasický béčkový příběh s docela ucházejícím zpracováním. 55% ()

Motinski

Jeden z tých príkladov filmu ktorý je svojím spôsobom stupídny, no zároveň hlavne vďaka tomu zábavný.(ajkeď iba miestami) Cítiť z neho starú 80's atmosféru, no vadilo mi že postavy prehrávajú, ku koncu ide v podstate o superhrdinskú blbosť (pôsobiacu lacno) a občas ma iritovalo aj dosť tmavé nasvietenie. Pri tak veľkom rozpočte na tú dobu, film sklamal ako celok a fakt neviem kam tie prachy naliali. Napríklad o rok starší Návrat do budúcnosti mal rozpočet o polovicu menší a príkladov ma napadlo viac. ()