Otec Viktor (Martin Dejdar), velice schopný a úspěšný ve své profesi, a jeho syn Petr (Vladimír Škultéty), neméně úspěšný a nadějný student, se náhle ocitnou v nečekané situaci - po smrti ženy a matky se tyto dva ukázkové příklady dokonalého muže a studenta musí vypořádat s takovou banální záležitostí, jakou je péče o domácnost. Jako schopní, inteligentní a úspěšní muži v tom pochopitelně nevidí žádný problém. Marně je zkušený soused Lupínek, zasloužilý dědeček (Josef Abrhám) se čtyřmi vnoučaty na krku, varuje a nabízí pomoc. Mužská ješitnost a pýcha jsou silnější. Díky tomu se tak postupně dostávají do víru trapasů, problémů a katastrof, které postupně nahlodávají jejich sebevědomí a boří jejich pevné přesvědčení o vlastní dokonalosti. Ještě, že přijíždí na pomoc strýc Artur (Ondřej Vetchý). I když, jak říká slogan filmu, správný chlapi si poraděj sami. bez žen by to přesto zcela nešlo. Otec musí odolávat svodům a doslova se bránit nájezdům půvabné kolegyně (Světlana Nálepková), syn má zase ve své blízkosti pohlednou spolužačku Zuzanu (Zuzana Kajnarová) a strýc Artur problémy se svojí vlastní manželkou (Petra Špalková)... Pánská jízda je zkrátka hravé a vtipné vyprávění určené všem, kteří se rádi baví, i když je jim třeba do breku. Celovečerní debut režiséra a producenta Martina Kotíka, kterému se o kvalitách Pánské jízdy podařilo přesvědčit hvězdnou sestavu herců, svým vlídným a vkusným humorem pobaví diváky i divačky. (oficiální text distributora)

lisma

Pánská jízda, film který se zde pevně drží v černých číslech, je klasický znak doby. Nenáročná, bezduchá komedie, bez příběhu. Škoda je v tomto případě angažmá Ondřeje Vetchého, škoda je také 75 minut vašeho života, ale alespoň tam není tolik toho product placementu (toliko viditelně používaného v posledních letech) Nicméně hodnotit film podle tohoto hlediska je poněkud smutné. ()

Chio02

Trapnou hlášku v tomhle filmu střída jen a pouze další trapná hláška. Jediná hvězda za Ondru Vetchého. ()

TheMe

Tu a tam jsem se docela pobavil, ve filmu hrají Ondra Vetchý a Martin Dejdar... no a to by asi bylo všechno, za obsáhlejší komentář to nestálo.. ()

Facik.

To není film, to je zrůdnost! Jednu hvězdu dávám pouze za to, že do dané situace se dokážu vžít...i přesto že nemám invalidní vozík či jiný handicap, mám značné potíže s postaráním se o sebe. Střihoruký Edward se pravděpodobně o sebe dokázal postarat lépe než já. Nemít osobu co mi vypere, vyžehlí, navaří apod. tak skončím jako santusák který denně spořádá šišku vysočiny, deset piv a je spokojený. Jsem jeden z mála lidí kterým umřel tamagotchi po dvou dnech, proto jedna hvězda. ()

xkepi

Sedlo mi to. Ano, je to jednoduchá zábava, ale nemá cenu si neustále hrát na intelektuály. Je to jedna z mála komedií, při které jsem se zasmál. Má spoustu gagů, hlášek a herecké obsazení mi do samotných postav pěkně zapadlo. ()

Saxos odpad!

Když se Vám podaří překonat úvodní titulky s podkresleným dějem, který je celkem stupidní, tak se dozvíte, že když Vás potká tragédie v podobě ztráty manželky, nejste schopni přežít. Mimo to, že asi nejste schopni si sami dojít na toaletu, zjistíte, že neumíte otevřít konzervu, cpát se budete jen chlebem s máslem a zapometete si i vyndat ramínko ze saka. Zároveň v práci máte tak sexy sekretářku, že by ani ArginMax nepomohl. Asi představa o nové dimenzi českého humoru. Navíc celý film doprovází mjúzik vhodná na hudební znělky infantilních reklam. Jediné co Vás může zachránit, že film budete brát jako zbytečnou, dlouhou, hranou reklamu na Pata a Mata. ()

tomino28 odpad!

Neskutečná blbost, u které nechápu, jak se k ní někteří herci dostali. Jedinou a to ještě poměrně slabou omluvou by bylo, pokud by si nepřečetli scénář spolu s dialogy. Anebo to všichni zúčastnění vzali jenom z hecu. V každém případě podotýkám, že jedno (náhodné) zhlédnutí bylo víc než dost. ()

Pavlosos

Ale jo, u tohoto se zasmát dá a dobře, herci (dospělí i mládež) se snaží a smršť vtipů vám patřičně pohne s bránicí. Za mě 70% a modrá, ta je dobrá a černou ponecháme raději jinému, ovšem pravému komediálnímu odpadu typu Kameňák 4 a Vánoční Kameňák. ()

SuzieS odpad!

strasna kamera, desne herecke vykony (smejou se na pohrbu vlastni zeny a matky? WTF?´) Meli ji nechat za milencem, protoze ten zbytek uz je celkem koukatelny, ale zacatek je proste priserny., naprosto nepasujici hudba. Preskakala jsem to behem par minut. Dekuji stacilo. Vsechny vtipy znate z traileru. ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

Lilith03

Tento film je opravdu špatný, ale nevím proč, jako dítě jsem si ho pouštěla minimálně 2x týdně, znám to bohužel nazpaměť :⁠-⁠D. Z nějakého důvodu se mi to hrozně líbilo, vždy jsem se u toho nasmála a pana Dejdara jsem měla vždy ráda. S odstupem času nevím co se mi na tom líbilo, ale bylo to mé dětství a za to tvůrcům děkuji! ()