Otec Viktor (Martin Dejdar), velice schopný a úspěšný ve své profesi, a jeho syn Petr (Vladimír Škultéty), neméně úspěšný a nadějný student, se náhle ocitnou v nečekané situaci - po smrti ženy a matky se tyto dva ukázkové příklady dokonalého muže a studenta musí vypořádat s takovou banální záležitostí, jakou je péče o domácnost. Jako schopní, inteligentní a úspěšní muži v tom pochopitelně nevidí žádný problém. Marně je zkušený soused Lupínek, zasloužilý dědeček (Josef Abrhám) se čtyřmi vnoučaty na krku, varuje a nabízí pomoc. Mužská ješitnost a pýcha jsou silnější. Díky tomu se tak postupně dostávají do víru trapasů, problémů a katastrof, které postupně nahlodávají jejich sebevědomí a boří jejich pevné přesvědčení o vlastní dokonalosti. Ještě, že přijíždí na pomoc strýc Artur (Ondřej Vetchý). I když, jak říká slogan filmu, správný chlapi si poraděj sami. bez žen by to přesto zcela nešlo. Otec musí odolávat svodům a doslova se bránit nájezdům půvabné kolegyně (Světlana Nálepková), syn má zase ve své blízkosti pohlednou spolužačku Zuzanu (Zuzana Kajnarová) a strýc Artur problémy se svojí vlastní manželkou (Petra Špalková)... Pánská jízda je zkrátka hravé a vtipné vyprávění určené všem, kteří se rádi baví, i když je jim třeba do breku. Celovečerní debut režiséra a producenta Martina Kotíka, kterému se o kvalitách Pánské jízdy podařilo přesvědčit hvězdnou sestavu herců, svým vlídným a vkusným humorem pobaví diváky i divačky. (oficiální text distributora)

Dalik odpad!

Na tohle se opravdu neda koukat, ruce pryc! I pres celkem uchazejici herecke obsazeni je tento film zcela mimo misu. ()

Sinclair

Naprosto oddychová televizní zábava. Rozhodně jsou zde k vidění vtipy mnohem lepší úrovně než v sérii kameňáků, ale jinak je to duchaprázdná komedie pro páteční proflákaný večer. Tzv. killing time movie :-) ()

shinlove

Ne, že by to byla zrovna bomba světových rozměrů, ale nechápu, proč by to měl být dle hodnocení uživatelů takový propadák!!!! Některé scény byly opravdu pěkné, vtipné a nezapomenutelné! :D 3* ()

Merťas

Pánská jízda je přesně typ filmů, který kritici milují, protože si na něm můžou zvednout sebevědomí. A není divu, vždyť tento film by svou kvalitou mohl klidně soutěžit v pořadu Neváhej a toč. Samotný scénář je neuvěřitelně zoufalý, zejména ve vykreslení charakterů postav. Takové dva nesamostatné exempláře, které ztvárňují M.Dejdar, V.Škultéty a O.Vetchý, aby člověk v 21. století pohledal. Jenže ani ženské postavy nejsou zobrazeny zrovna dvakrát pozitivně, v lepším případě se líně valí na gauči, v tom horším zase zhrzeně intrikují. Jediné co na filmu stojí za vidění je Josef Abrahám, který přestože nemá co hrát posouvá film o něco výš. ()

Fallstar odpad!

Bezkonkurenčně největší sračka, jakou jsem kdy viděl..a to jsem omylem viděl i pár filmů s Richardem Gerem.. ()

Johnner

Česká (ne)kinematografie dokáže vygenerovat ještě o něco horší zvěrstva, ale zase ne o moc. Divit jsem se začal už při počátečním vázání kravaty a divit jsem se nepřestal prakticky do doby, než jsem to někdy za půlkou vypnul. ()

JSSVLVKMK

Film mi přišel celkem příjemný, odpočinkový, s dobrými herci a vtipnými skeči a hláškami! Nemám proti němu nic a naopak si ho občas jen tak pro pobavení pustím! Dejdar, Abrhám, Vetchý si mě dostali a celkem mě hodnocení CSFD překvapuje! :-D ()

Motherlovebone odpad!

Já to viděl, já tam byl. Jediný barevný film, z jehož projekce jsem odešel. Zkusil jsem rehabilitovat na tv, nešlo to. Ten scénář jim sestavovaly bílý myši v akademii věd a vůbec se jim to nepovedlo. Asi je nenakrmili. ()

Prusovka

Složení takových skvělých herců a pak je z toho tohle!!??? :-( Myslím, že jednou jsem se zasmála. Proto ta jedna hvězdička! ()