Ong-bak

• Thajsko Ong-bak (více)

Ong-bak je dvesto rokov stará soška Budhu, ktorá pochádza z čias thajsko-barmskej vojny. Keď z chrámu thajskej dediny Nong Pra-du ukradne zločinec Don (Wannakit Sirioput) hlavu vzácnej sošky Ong-baka, vidiečania vyšlú do Bangkoku svojho hrdinu, mladého bojovníka Tinga (Tony Jaa), aby vrátil ukradnutú sviatosť. Sošku musí priniesť skôr, než nastane Veľký sviatok, inak dedine hrozí nepriazeň bohov, ktorá môže spôsobiť jej skazu. V hlavnom meste Ting vyhľadá krajana Humlaea (Petchtai Wongkamlao), ktorý si hovorí George a pohybuje sa ako špekulant v podsvetí. Čestný vidiečan presvedčí malého mestského gaunera, aby mu pomohol v boji za správnu vec. Mladý bojovník Ting musí poraziť nielen zlodeja Dona, ale aj jeho obludného gangsterského bossa Komtuana (Suchao Pongwilai) s elektronickými hlasivkami. Na svojej ceste musí podstúpiť mnoho zápasov, bitiek a naháňačiek, v ktorých uplatní svoje majstrovské bojové umenie Muay Thai. Jeho majster mu ho vždy zakazoval používať v súkromí, ale teraz nastal ten správny čas. Bojové majstrovstvo pomôže Tingovi poraziť zloduchov a zachrániť rodnú dedinu pred skazou. (TV JOJ)

Ender66

Akčné scény sú vymakané a Tony Jaa predvádza skvelé kúsky. Bohužial však film okrem akcie nemá čo ponúknuť. 7/10. ()

buldock

Kdyby nebylo Tonyho Jaa a jeho perfektního bojového umění skloubeného s neuvěřitelnou mrštností neváhal bych s udělením nejnižšího hodnocení , protože příběh je hodně primitivní , výkony "herců" příšerné , dialogy otřesné a režie je krapet amaterská. 50% ()

gogos

todle je masakr.... myslim si, ze pribeh jde stranou,... todle je exibice v podani brutalniho typka za doprovodu solidni muziky.... nic jinyho.... proste takovej dlouhej klipek.... ale zatracene dobrej klipek!!! ()

blackrain

Strhující film to opravdu je. Už kvůli těm bojovým scénám stojí za to se na Ong-bak podívat. Jejich choreografie je parádní. Tony Jaa je kaskadér se vším všudy. Každou scénu mu uvěříte, protože všechno dělá velmi poctivě. ()

esopesokeso

Tento film by som skôr nazval komédiou.Tá choreografia bola občas nepodarenou komédiou.V žiadnom prípade neskúšajte bojové výpady majstra Baka, lebo trpko zistíte, že ked 300 krát riadne udriete lakťom komusi do hlavy, tak sa nespália nervy len na hlave obete.Tak ale je pravda, že ťamani majú radi chilli.Občas tam je taký zvláštny humor, ktorý réžia asi ani nemala v pláne.Nepremožiteľný Bak dostal riadne po držke a bol by dosratý, dochcaný niet jeho kamaráta Huma.Hum sa teda vrhol kamarátovi pomôcť..za to ale dostal fest nakladačku, zatiaľ čo si Bak minútu vegetil na zemi.V momente, ked prasiatko Humík mal hnátu do tvaru ,,U´´ vegetiaci Bakík ožil akoby si šnupnul 3 gramy kokainu... ,,Hume je ti neco??´´ :DD ()

kaylin

"Ong-bak" není na první pohled nijak výjimečným kung fu filmem. Jeho zápletka vůbec není oslnivá. Máme zde vesničany, kterým někdo ukradne hlavu jejich Buddhy. Jeden mladík z vesnice se vydává po stopách těch, kdo hlavu odnesli. Jeho úkolem je samozřejmě vrátit hlavu zpátky své vesnici a případně potrestat ty, kdož se dopustili takového nactiutrhačství. Vypadá to na jednoduchý příběh o cestě za relikvií. No, co si budeme, nic jiného to ani není. Rozdíl mezi obyčejným kung fu filmem a "Ong-bakem" je v tom, že "Ong-bak" má svou ústřední hvězdu, kterou je Tony Jaa. Tony Jaa není Bruce Lee, není ani Jackie Chan. Když už jsme u toho, není vůbec Číňan. Tony je Thajec, zde se narodil a zde natáčel svoje první filmy. "Ong-Bak" není jeho prvním filmem, ale rozhodně patří k tomu, co z něj udělalo světovou hvězdu. Tony se velmi liší od stylu Bruce Leeho a šel v choreografii ještě dále, jinou cestou než Jackie Chan. Tony Jaa je mistr bojových umění, ale stejně tak je na něm vidět, že by mu nedělal problém ani parkour. Jeho skoky jsou místy prostě neskutečné. Je to výborný akrobat a rád to předvádí. Jeho let nad dětmi s bublifuky je prostě úchvatný a to je to jen jedna krátká scéna. Vlastně ale celá sekvence s útěkem přes město je neskutečná, a možná to vůbec nejlepší, co se v celém filmu stalo. Finální souboj se zlosynem už je jen finální souboj se zlosynem, v tom nic zas tak úchvatného není. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/ong-bak-pad-treti-rise-bolt-zathura-3g.html ()

RAiken

Neuvěřitelně originální, brutální a neohrožený bojový styl, který je čistě na efekt a oku lahodící a má zásluhu na veškerém vysokém hodnocení. Za příběh by to jinak byla slabá *, ale až uvidíte zpomalované opakovačky letícího Jaa s nastaveným loktem... budete chrochtat blahem. I want more Tony Jaa. ()

italka63

Nehledejte hlubokomyslný děj, ale bojové scény, to bylo něco tak absolutně neskutečného, až ze mě chvílemi vypadávaly hlášky typu-bože,to snad ne, no tohle a různé, které raději neuvádím. Tony Jaa je vážně borec, hudba ve filmu šlapala, takže čtyřka jako vyšitá...nebo vymlácená:-) ()

Damiel

Režisér Prachya Pinkaew odvedl solidní práci, příběh je sice jednoduchý jako rovnice pro první třídu a plný klišé, ale to není u takového filmu podstatné. Hlavní je, jaké jsou akční scény – a ty jsou dobré. Jedná se vlastně o sled honiček a mlátiček, které jsou velmi slušně udělané, a to bez použití počítačových triků. Všemu dominuje Tony Jaa, který má bojová umění v krvi a v žádné scéně se nenechal zastupovat kaskadérem. Ong-bak je potěchou pro ty, kdo mají v lásce akční řežby. Naopak ti diváci, kteří budou dumat nad tím, jak je možné, že „když toho chlápka pětkrát kopnul do hlavy a on pořád žije“, ať radši Ong-baka vynechají. ()

YURAyura

JackieChan se musi v hrobe spokojene obracet - upz - on jeste zije.... ;]] A potom ze Thajska se da dovest jenom AIDS nebo trest smrti ;]]] Toto je paradni klisoidni mlaticka - ovsem bez triku!!!! okorenena pomerne ne-zvyklymi forky ;]] Jackie watch your back! ;]] ()

Easykk

Né vážně, něco tak bezmozkového, tupého, ale neskutečně nadupaného dokážou natočit jen v Thajsku. Bavil jsem se a o to šlo ne :) PS: Taky vás při poslední bitce štvalo to vyměňování posledního záporáka s kaskadérem? Mě teda neskutečně, proč to kurvajs nehrál ten kaskadér, vždyť ten herec měl v popisu práce jenom se tvářit jak okurka bez láku a to ten kaskadér mohl mít na háku. Ale v souhrnu je mi to fakt fu(c)k. ()

Aiax

Kung-fu filmy přecházím bez povšimnutí, tady mne však zaujal fakt, že jde o film thajský. V duchu hesla "zkusit se má všechno" jsem do toho šel a výsledek dopadl podle očekávání. Formou se Ong-bak už skoro neliší od libovolného áčkového akčního nářezu, bojové scény musí být pro fanouška těchle filmů pravá lahůdka, hlavní hrdina je prostě neuvěřitelný frajer a za pozornost stojí i výborná hudba. Jenže jinak je to zkrátka další bum-prásk film s předvídatelným dějem, hloupoučkými dialogy a nulovou přidanou hodnotou. Komu stačí čistá akce bez jakékoliv další příchuti, bude zřejmě nadšen, ostatní můžou s klidem přejít bez povšimnutí. ()

JohnMiller

Tento film je niečo neuveriteľné. Na filmy s témou bojové umenie moc nie som aj keď aj tam mám nejakých tích favoritov. Ktorých však Tony Jaa, roztrieskal na sr... no proste do kómy. Neuveriteľné kaskadérske kúsky nakrúcané s viacerých uhlov pohľadu aby sa ukázalo že sa teda nejedná o žiadny fake alebo trik. Pri bojových scénach som ani nedýchal boli tak autentické až by som povedal že sa tĺkli naozaj. ()

Brennos

Je to vlastně jenom o akci, ale ta když přijde na řadu (a že to není málokdy), tak je na co se koukat. Phanom Yeerum je šílenec a zatraceně umí. Příběh je občas až úsměvný, ale je jen pozadím pro parádní akci, tak proč ne ;o) ()

mae-geri

Perfektní bojové scény - obrovské plus tohoto filmu. Ale ten zbytek mám nějaký rozporuplný. Děj občas vtipný, občas "dramatické" scény... Bylo to "ujeté", ale takovým tím nevyváženým a zmateným způsobem. Bohužel. Ale už kvůli těm bojovým scénám stojí za to vidět :-) ()

Fanucci

Příběh je prostinký a ve filmu téměř nepodstatný. S tímto jsem se při sledování smířil, přistoupil na to a byl jsem spokojen. Nejdůležitější jsou umění a schopnosti Tonyho Jaa a nad těmi mi tedy opravdu zústává rozum stát. A asi ještě douho stát bude:-) Za prvé: Perfektně natočeno, skvělá kamera! Za druhé: FIm byl vtipný, ale nesnažil se o komičnost za každou cenu (jako filmy Jacke Chana) Za třetí: doufám že dvojka bude stejně dobrá:-). Co mi vadilo a s čím tvůrci moc neudělají je (ne)líbezný zvuk thajského jazyka...Nejsem nesnášenlivý člověk a možná Thajcům stejně zní čeština, ale když začala mluvit ta okatá dívenka Muey, měl jsem nutkání si zacpat uši. Zněla jak cirkulárka!:-) ()

dee-key

Naprosto neskutečné. Skoro jsem si učurnul. To co Tony Jaa předvádí je na hranici možností. Je to jako Wanted, ale bez efektů. Jestli nekdo hledate film kde se mlatej hlava nehlava a přehlidku nádherných gymnastických prvků, doporučuju. Příběh sice jednoduchej až blbej, ale u filmů tohohle typu nečekám nic extra. Ten kdo vymejšlel choreografii byl měl dostat metál, kop s hořící nohou byl geniální. ()

Huntelaar

Ze třech hvězd minimálně 2 za Tony Jaa a jím prováděnou choreografii thajského boxu. Ten zbytek, tzv. Bessonova hra na americký akční film je pak celkem oničem. Jak herecky, tak dějově, záporák lůzr. Prostě to klidně mohli prostříhat jen na Tonyho a dát to na youtube a v popularitě by to jen nabralo. ()

GILLWANDER

Hlavný aktér dejstva nieje síce druhý Jet Li, ale svojími krkolomnými kúskami diváka rozhodne chladným nenechá. Treba pochváliť i nápad s opakovaním niektorých top kúskov. Koniec koncov má záver presvedčil že tie 4 hviezdy si film jednoznačne zaslúži... ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění