V prosinci 1944, kdy už všichni věří, že Německo je poraženo a konec války se blíží, podniknou Němci poslední zoufalý protiútok na relativně klidném úseku fronty v Ardenách. Tanky plukovníka Hesslera se pokusí prolomit frontu s pomocí záškodnické jednotky v amerických uniformách a zničit strategicky důležitý most přes řeku Our. Podplukovník Kiley zjistí, že největší slabinou Němců je zásobování pohonnými hmotami. Chce obratným manévrováním dosáhnout toho, že Němci všechny zásoby spotřebují. Hessler však záměr prohlédne a s patnácti tanky vyrazí dobýt nedaleký americký sklad pohonných hmot. Právě tady se odehraje jedno z klíčových střetnutí slavné bitvy. (TV Nova)

PMakufka

Hmm. Tak na tomhle filmu pozoruji jeho určité stáří. Pominu to, že autoři se ani nesnaží upravit americké poválečné M47 do alespoň trochu německého vzhledu, ale přílišné naivní zpracování už pominout nelze. Kulkami zasažený kompars padá s rukama nahoře jako fotbalový útočník v šestnáctce soupeře a operační místnost němců před útokem vypadá jak z nějaké bondovky, v čele s tradičně vypaseným a úplně debilním generálem. Na své si přijdou i milovníci patetických hlášek stylu “Jsou to dobří kluci, ustupují jako vojáci, doutná v nich vzdor“ apod. Ovšem masové scény fungují docela dobře… Stovky výbuchů, ruiny měst a hodně vojenské techniky určitě stály nemalé peníze a vypadají výborně. Herecké výkony na průměru, ale neurazí. Nejlépe asi zahrál svoji roli Robert Shaw. ()

ForzaJuve

Už v hodnocení série Osvobození jsem naznačil jak vypadá můj verdikt k téhle hrůze. Hvězdné herecké obsazení? Bezpochyby ano. Vynikající herecké výkony? Určitě také. Na polovinu 60. let kvalitní zpracování? Samozřejmě. Ale ta historická věrohodnost! FUJ!!! Ať se na mě nikdo nezlobí, ale film, který má přímo v názvu konkrétní operaci, prostě a jednoduše MUSÍ historii respektovat!!! A to i s nezbytnými pozmněnam, nutnými pro diváka, jež není takovým fanatikem s desítkami přečtených knížek a zhlédnutých dokumentů o 2. světové jako já. Věřte mi, že zdaleka nejen já jsem byl vzhledem údajného Königstigera už v samém úvodu filmu naprosto znechucen. Když dokázali Sověti ve svém Osvobození vytvořit tank, který skutečně jako Tiger vypadal, jak je možné, že něco obdobného nedokázal všemocný Hollywood?! Jenom tento jediný úkaz už u mě snímek zcela degradoval. A není samozřejmě zdaleka jedinný. Závěrečná tanková bitva v otevřené krajině pouštního typu v oblasti zalesněných a kopcovitých Arden? BRRR!!! Zástupy tisíců německých vojáků v pohodičce a klídečku mašírujících zpět do Vaterlandu v prosinci 44 půl roku před koncem války, a tím samozřejmě naprostá ignorace všeho co se po neúspěchu operace "Wacht am Rhein" stalo? Další kolosální blbost! Kdepak, více než 1 hvězdičku ani omylem. Zamknout do olověného trezoru, zakopat 10 metrů pod zem do betonového krytu a 10 000 let se k tomu ani nepřiblížit! P. S. Proti Hollywoodu a americké armádě vůbec nic nemám, ale čeho je moc, toho je příliš. ()

milhouse86

Veľmi kvalitná vojenská dráma na čele s geniálnym Robertom Shawom, ale kvôli viacerým historickým nepresnostiam nedám plný počet. ()

zigy

Shaw (Štěpnička) jako nácek generál, který když se rozdávalo charisma, dostal celý kýbl, táhne celý film. Ostatní postavy trochu nevýrazné, s výjimkou vojína Kojaka (Moravce), který pořád kšeftuje s bůhvíčím. Fonda nic moc.Solidní dabing počátku let 90. Bavila mě přehlednost, která u podobných snímků někdy chybí, tady jasně vidíme, co se děje a proč. Bojové scény už zastaraly a jsou nudné. ()

buchannon

Nadprůměrný válečný film o poslední německé ofenzivě, kterou se snažili zvrátit průběh války. Jsem převelice šťasten, že jsem tento snímek viděl v nezkrácené verzi (v TV je dost prostříhán) a i když neměl nijak závratný rozpočet, působil věrohodně, ačkoli na německé straně neuvidíme německé tanky, byly zde nahrazeny americkými. Třebaže někomu může jeho pomalejší tempo v první polovině připadat nudné, mně se překvapivě líbil. A ve 33. minutě zazní v podání mladých nácků naprosto úderná německá píseň "Panzerlied", která se k jejich buldočí mentalitě skvěle hodila. Při této písni člověk téměř zapomene, co to bylo za svině a téměř jim začne fandit. ()

Delmondo

Klasika válečného filmu a můj nejoblíbenější válečňák vůbec. Pro Bitvu v Ardenách mam slabost už od dětství, přesto mě jedna věc na ní dost vadí. Překvapivě to není špatná a nevěrohodná bojová technika, na to jsem si koneckonců v amerických filmech zvyknul, ale v podstatě naprostá absence sněhu(nemyslím kokain). V Ardenách jak známo se bojovalo v zimě kdy bylo sněhu tři prdele a tady je hovno. Tento fakt stojí film jednu hvězdu, ale zbytek si je zaslouží, především zásluhou herců mezi nimiž zcela jasně vyčnívá hlavně nekompromisně nahláškovanej Telly Savalas. ()

Heywood

Dobově výborně zpracovaný film, i dnes potěší, protože přes všechny chyby a historické nedostatky patří mezi to nejlepší, co se z válečných filmů natočilo. Herci výborní, kamera úchvatná a opět ukázka německá válečné mašinérie, která vraždila i zajaté vojáky i civilní obyvatelstvo. O žádném boji "proti socialismu" to nebylo. ()

Radek273

Dlouhé? Určitě! Staré? Rozhodně!! Ale jedná se o poctivou, výborně obsazenou a historicky co nejlépe mapující klasiku. Necelé 3 hodiny (když zahrneme i rozšířenou verzi) pravda neutíkají nejrychleji, ovšem obsáhnout 41 dní trvající bitevní sérii do určeného či kratšího snímku?.. to je opravdu velký oříšek! Dokonce i dnes, po 55 letech od natočení se zdá, že jen stěží bude tento válečný kousek kdy nahrazen. Proto, i když nejsou použity zrovna přesné rekvizity (viz.tanky Tiger II,..), nutno uznat, že jde o nesmírně cennou historickou "památku" (..a to i přes skutečnost, že dnes se spíš můžeme zaměřit na přesnější a informačně obsáhlejší válečné dokumenty). ()

liebgott

Bitva v Ardénach je moje oblíbené téma ale tenhle film si historii bere jenom jako inspiraci , jako bitva v ardénach vypádá jenom první hodina filmu , ustup přes most vypadá jak přechod přez Rýn v roce 1945 , Bitva o Městečko z velitestvím zase jako bitva o Monte Cassio a finální bitva je prozměnu takoví El Alamein . Rozhodně nepotěší Taky Pattony zastávající veškeré Německé tanky a zima která je podobná jako bývá v Praze (tedy břečka) ale musím ocenit zpracování masakru v Malmédach i když je v mnohem menším měřítku než byl ve skutečnosti , dále je jasná absence Britské Armády (jak to už tak v amerických filmech z té doby bývá ) což také zamrzí , musím však pochválit zpracování ústupu Amíku který je docela detailní . No zkrátka kdyby se film víc držel reality(jako ta scéna kde hledají tanky po sluchu , to byl dost slušnej bizár) a byl by o půl hodiny kratší tak by se měl kladnější hodnocení . Sice v mé recenzy film dostal slušnou bídu ale jestli se nebudete párat v historii jako já a užijete si akci a hvězdné obsazení tak je Bitva v ardénach dost slušný film ()

Warapeidza

Slušný film z mého oblíbeného historického období. Dobrý dojem z hereckých výkonů ruší neuvěřitelné hrubky výpravy a režie- krajina v "Ardenách", v několika scénách zcela jasná modrá obloha, jako dělaná pro pořádnou leteckou protiofenzívu, historické nepřesnosti až blbosti apod... ()

supo

Dávám jen 3 hvězdy, ale ne kvůli zpracování, ale kvůli příběhu. Chvíli jsem přemýšlel, jestli nedat jen 2, ale to už by bylo trochu nespravedlivé. Film si bere na paškál bitvu v Ardenách, no to je pěkné, ale s ní má společného - Němce, Američany, období a tím to končí. Samotná bitva se odehrávala v prosinci a lednu v Ardenách, ale sněhu tam moc není, korunu prostředí dává závěrečná tanková bitva ve stepi a tank bořící se do bahna. Němci až na výjimky nemluví německy, jména skůtečných velitelů nezůstala zachována. Skladba obrněnců ani na jedné straně neodpovídá skutečnosti. Kdyby se film jmenoval například "Velká tanková bitva kdesi uprostřed nějaké neznámé země za neznámého data" tak bych dal možná i 4 hvězdičky. ()

aronofsky

Problém všech „klasik” je v tom, že vznikly ještě dávno předtím, než se většina z nás narodila. Tyhle filmy prověřily generace před námi a v žádném případě jim nevymluvíte, že to není tak dobrý film, jak si myslíte. A když k tomu ještě přidáte české stanice, které tyhle filmy opakují alespoň jednou do roka, není se ani čemu divit. (Viz. absolutní většina české kinematografie od první republiky /všechny filmy s Burianem, Novým a Mandlovou/, přes druhou světovou /ti samí herci/, až po zlatou éru totality /Sobota, dynastie Hrušínských, Bohdalová...../ a pak tu máme většinu válečných filmů, akční béčka z 80. let a kapitoly samy o sobě tvoří Mrazík a jeho kolega Vinnetou). Protože kdyby to nebyly tak bezvadné filmy, tak by je imrvére nedávaly, ne? To je i tak trochu případ Bitvy v Ardenách. Vím, že to vzniklo před 43 lety, ale to je snad neopravňuje k tomu, že když ve scéňě, kdy Němci popraví zhruba stovku Američanů, tak nemají na uniformách ani kapku krve. A žádnou nenajdete ani na sněhu! Prostě nic. Já vím, že dnešní době by se něco takové ho využilo u válečného filmu, který by byl od Disneyho a oni ho chtěli mít s ratingem PG nebo PG-13, ale v šedesátých letech? Jinak film je to velice slušný, s „prověřenými herci”, kteří už hráli v dalších deseti válečných filmech z té doby. A celé to korunuje hrdinství všech Amerických vojáků a taková ta správná (=kýčovitá) prohnilost německého důstojníka Hesslera a odhodlané pohledy dvouhvězdičkového amerického generála, prostě všechno, „jak má být”. 60% ()

dawexx

Johohóó, staré válečné filmy ze 60. let, to byla nějaká klasa. Taky Vám přijde, že mezi touhle érou žánru a současností je mnohdy tak propastnej rozdíl? ()

GCaesar

Jedná se v základě o velmi dobrý válečný film, rozhodně se pyšní velkou realističností (pokud vynecháme makety strojů). Na rozdíl od třeba Posledního mostu se autorům tohoto filmu podařilo dát dohromady skutečně realistický obraz bitvy v Ardenách se všemi klíčovými prvky (zatímco v Posledním mostu autor filmu nerespektoval ani to, kdo bitvu vlastně vyhrál), jako jaosu například německá přepadová komanda v uniformách US Army, skutečná síla Královského Tigera, konání jednotek SS, důležitost zajmutí palivových skladů, důležitost špatného počasí, boj o Bastogne, realistické vyjádření bitev a k tomu všemu se navíc podařilo vložit do filmu řádný příběh s hlavním záporákem a hlavními hrdiny (všichni víme kdo na jakých stranách :)). Navíc nikdo ve filmu neřekl vyložený vojenský či historický nesmysl. Tak to byla ta kladná část hodnocení. Jinak je asi největší nepříjemností ve filmu to, že Královské Tigery (Známé také jako Tiger II a pokud v tom někdo nemá zmatek tak pozor! Jedná se o zcela odlišné tanky, Královský Tiger byl nsátupcem Tigeru a jednalo se o největší a nejsilnější sériově vyráběný tank války (tedy pokud nepočítáme 188 tun vážící obří Maus, jehož sériová výroba se rozbíhala až na samém konci války, žádný z těchto takřka nezničitelných kolosů se naštěstí nestihl dostat na bojiště).) jsou ve filmu zahrány americkými poválečnými M47 Pattony, které se Tigeru II ani trochu nepodobají, to je však částečně vyváženo tím, že se pro tento film podařilo těchto tanků sehnat tak velké množství.Stejně tak americké M4 Shermany jsou "zahrány" britskými poválečnými lehkými tanky a v tomto stylu to pokračuje, dalším výrazným problémem je pak krajina závěrečné tankové bitvy, která jako by vypadla z Tuniska. Pak je tu ještě klasický nešvar amerických válečných filmů a sice to, že přesně okamžik po tom, co je zničen psolední tank nepřítele a zabit hlavní zloduch přijíždí americký generál v Jeepu, který zřejmě musel čekat za rohem, aby pak mohl dramaticky přijet na závěr, neboť v případě, že by se tímtéž způsobem objevil o 30 vteřin dříve, ležel by již i s rozstříleným a hořícím Jeepem v příkopě i se svým řidičem (a v některých filmech také s krabicí metálů). Na závěr ještě jedna věc a sice to, že bunkry, které mají představovat ardenské protažení Maginotovy linie jsou ve skutečnosti na první pohled rozlišitelné bunkry německého Západního valu, alias Siegfriedovi linie. A pokud někoho zajímá, proč Američani točí pořád hlavně o bitvě v Ardenách, tak je to tím, že je to jediná větší bitva, které se US Army účastnila (ovšem nutno dodat, že ji také prohrála, neboť německé tanky nezastavili američtí vojáci, nýbrž nedostatek paliva). I přes to všechno je však Bitva v Ardenách pořád ještě vynikající film, které každopádně doporučuji shlédnout. ()

Arassuil

Tak fajn, jedna hvězdička je za to, že jsem to viděl v originále. Ta druhá za herecké výkony. Jinak je tenhle film taková sračka, že se sračka za tohle přirovnání urazí. Vím, že Američané nejsou v historii moc kovaní, ale tohle co tady předvedli... A ty tanky... to je plivnutí do ksichtu všem, co mají oči a vidí. Nehledě na to, že 167 min je vážně hodně. Prostě to za víc jak 2 nepůjde. P.S.: nejvíc mě tady pobavila ta zmínka o syndromu "golfista". ()