V prosinci 1944, kdy už všichni věří, že Německo je poraženo a konec války se blíží, podniknou Němci poslední zoufalý protiútok na relativně klidném úseku fronty v Ardenách. Tanky plukovníka Hesslera se pokusí prolomit frontu s pomocí záškodnické jednotky v amerických uniformách a zničit strategicky důležitý most přes řeku Our. Podplukovník Kiley zjistí, že největší slabinou Němců je zásobování pohonnými hmotami. Chce obratným manévrováním dosáhnout toho, že Němci všechny zásoby spotřebují. Hessler však záměr prohlédne a s patnácti tanky vyrazí dobýt nedaleký americký sklad pohonných hmot. Právě tady se odehraje jedno z klíčových střetnutí slavné bitvy. (TV Nova)

joemikes

Slušný film, jen mi trochu vadilo, že Němci jezdlili v amerických T32, které se začaly vyrábět v roce 1945. Panzerschreck se na ně opravdu nechytal. ()

Agnostik

Pohodový a napínavý válečný film ze staré školy,z plejádou tehdejších hereckých hvězd hollywoodu 60-tých let.Velká tanková bitva může začít! ()

kotrlak odpad!

Miluju válečný filmy, ale tohle je tak špatný že horší už to bejt nemůže. Aneb jak Fonda a Shaw zachránili bitvy, ale nemohli v žádným případě zachránit film. Připomnělo mi to fotky z nějakýho českýho reenactment (kurva to je slovo) bitvy z WWII - jezdil tam nakamuflážovanej trabant s přimontovaným rejčem a krumpáčem na kapotě a hrál německý terénní vozidlo - takže asi tak.... ()

tulen

Mizerně udělaný film - směšně působící zadní projekce, zmatená "choreografie" bitev, kde se chaoticky motají tanky a vojáci, použití poválečné techniky bez snahy aspoň trochu nakašírovat vzhled skutečných tanků, celkově dost nezvládnutá režie .. Z té doby jsou mnohem lepší filmy (např. Příliš vdálený most). ()

matous20063

Na rok kdy byl film natočen, je to velice solidní snímek. Ano má to svá negativita a né jen ty které se týkají vizalizace. Např v některých momentech rozmazaná kamera a scény ve kteréch se prostě nic neděje. Herecké výkony jsou fajn a je pravda že budete mít v postavách trošku bordel ale sami tvůrci řekli že postavy a děj zobecnili, ale zásadní dějové linky ponechali. 70% ()

Viler

samozřejmě v záplavě filmů o II.W.W. je tento ten lepší a i obsazení je slušné, ovšem katastrofa je arzenál, který obě strany používají. Někdo tu napsal .....výprava, kostýmy, výbava vojsk, skvělé obsazení, prostě vše sedí a zapadá...... tomu se musím jen zasmát, je to prostě béčkový film s oblíbenými herci té doby a to je vše , no i to není málo ;-) ()

Chicharron

Film na pomezí scifi, který nemá s reálnou bitvou o výběžek společného naprosto nic, jen si půjčuje pár epizod, jako je masakr v Malmédách nebo Skorzenyho anglicky mluvící diverzní skupiny SS. Postavy jsou ryze fiktivní, ve filmu nezazní ani jedno reálné jméno spojené s bitvou, snad aby se kovaní esesáci jako byl Sepp Dittrich nebo Joachim Peiper neurazili a mohli v klidu po válce dožít... Slabota. ()

Sa.sa

Super válečný velkofilm, který má sice mouchy a nepřesnosti, ale i tak si zaslouží pozornost... Navíc se člověk musí podívat na datum natočení.. ()

DeTomaso

Pokud se na film budete dívat jako na čirou fikci, je to na svou dobu slušný válečný film. Pokud ale srovnáte film s historickými fakty bojů v Ardenách, nemůže filmové zpracování dopadnout jinak, než jako odpad. Skutečnosti neodpovídají geografické podmínky, použitá technika, o Malmedském masakru nemluvě. Z hlediska historické věrnosti brak, ale slušně natočený. ()

de-souza

Dal bych třetí, ale tak odfláknuté detaily jako výbava a vozový park kdy autoři míchali spojenecké a německé vozy, to se nedá... ()

limited

Je to vlastně strašně hloupý, místy až směšný film, narvaný hvězdami, které ze sebe dobrovolně dělají šašky, kdesi v poušti=) Ale proč ne? Já se bavil. ()

purey

Vzhledem k tomu ze film sem videl na cernobile televizi tak sem si ani nevsiml toho ze Ardeny v nem jsou zastoupeny pousti a to ze s historii naklada velmi volne a ze snad ani jeden typ anku v nem nehraje sam sebe mi nevadilo.V hlave mi naopak utkvely skvele vykony Henryho Fondy ,Telly Savalase a hlavne Roberta Shawa. Jednu hvezdu pridavam za mrazivou scenu s Panzerliedem. ()

Walley

Beru tento film z dvojího úhlu pohledu. Jednak po stránce obsazení, výkonů herců a děje, jednak ale také po stránce provedení, historické věrohodnosti a uvěřitelnosti. Z hereckých výkonů se mi zamlouvala role chudáka, jehož nikdo nebere vážně v podání Henryho Fondy a drsného tankového Velitele Roberta Shawa, ten do té role padl jako p*del na hrnec, taktéž o Conradovi, jeho válkou unaveném sluhovi. Již tu sice bylo několikrát napsáno, ale neodpustím si poznámku, že do filmu o druhé světové válce prostě nepatří nezakrytá a alespoň trochu dobově nevypadající vojenská technika. M48 vydávaný za King Tigera je zhovadilost a kacířství. Stejně tak použití amerických transportérů jako německé hakly. Jako přípustné ještě beru použití m24ek, protože se jednalo o druhoválečné tanky, spojenci jich ale k dispozici takové množství neměli a ještě ke všemu je ve filmu vydávají za Shermany. Také se mi ještě nechce věřit některým reáliím, ve filmu je terén samá rovina, ve skutečnosti samý kopec, ale to už je oproti tomu maličkost. Přes toto veliké realizační pochybení se mi film zdál na tu dobu celkem zajímavý, jen vzhledem k stopáži poněkud dlouhý a zbytečně natahovaný. ()

Vita26

Postavy na mě působily dost schematicky a ploše, stejně tak dialogy. Tanků si užijete nadmíru, ale nesmíte zkoumat historickou věrnost. I když jsem se vyloženě nenudil, nijak zvlášť mě to nevtáhlo. ()

d.u.f.f.y

Krvežízníví hajlující anglicky mluvící němci proti neohroženým amíkům. Ooh yeah! O hodnověrnosti bojových scén si radši nemyslím nic. Btw v ardenách jsou lesy a v roce 44 kurva sněžilo. ()

anonim

Poměrně věrohodný pohled na jednu z největších tankových bitev z pohledu obou bojujících armád. Dokonce Američané poukážou na vlastní chyby ... být snímek o dvacet let mladší, jistě by to už neudělali. :D Jen malá poznámka, němečtí tankisté při zpěvu Panzerlied celou píseň, ale pouze několikrát po sobě zopakují sloku první (ačkoli tu zvládli správně, což je u filmu z Americké produkce světlá výjimka). ()

cartouche

"Tak se podíváme na ty Tigery!" A po tom, co jsem uviděl (poválečné americké tanky M47 s namalovanými kříži), už pro mě tento film skončil... LOL Pokud chce někdo důkaz, že recenze na ČSFD píšou -náctiletí prosťáčci, tento film je toho názorným důkazem. Někteří ho nazývají urážkou všech amerických válečných veteránů. Viz např. https://www.wearethemighty.com/articles/this-65-war-movie-was-so-bad-that-eisenhower-came-out-of-retirement-to-publically-slam-it/ "The 1965 movie “The Battle of the Bulge” is generally considered by war movie buffs to be the most inaccurate war movie ever made. ." ()

Monco

Podle mě to je jeden z těch klasických válečných filmů, které se drží v oblibě hlavně u starších generací. ()

egoistic

Zkrátit tenhle film minimálně o půl hodiny a dal bych hodnocení vyšší. Takhle se ale mnohdy stává trochu utahaným, i když celkový dojem je spíše pozitivní. Na top ten válečných filmů to ale není. ()