Skleněný dům

The Glass House

Sklenený dom

Thriller / Drama

USA, 2001, 102 min

Zápletka průhledná sice více, než onen úchvatný >skleněný< dům manželů Glassových, ale jinak myslím jde o poctivý >hw< thriller - coby rutinně standardní řemeslnou práci a neurážející herecké kreace, tradičně s poněkud za vlasy přitaženým dramatickým finále, kdy všichni padouši jako vždy zajdou zaslouženou odplatou a naši milí sourozenci konečně najdou klid-mír-štěstí-lásku u toho hodného strýce, co na ně desetiletí sral. (Hm, škoda že nebyl třeba pedofil, dočkali bychom se poctivého a napínavého pokračování... ;-) - - - P.S. Původně jsem tomuhle filmu dal (po shlédnutí v televizi) jen dvě hvězdičky, leč musím uznat, že na dvd s originálním zvukem (bez impotentního českého dabingu) a formátem obrazu 2,35:1 je to úplně jiné kafe. Tady si člověk uvědomí třeba i tu docela dobrou práci kamery v širokoúhlých záběrech interiérů domu (ale i třeba snímání krajiny - např. jízdy po silnicích - v okolí Malibu), kterou televizácký ořez samozřejmě naprosto degraduje. Takže resumé: Ano, tohle je ten typický >dobrý tříhvězdičkový< americký film.(1.4.2007)

• Tuxedo

Mnohokrát viděné, ničím nepřekvapující dílko.(23.12.2005)

Dobrý thriller. Nechtěl bych takový náhradní rodiče. Občas jsem byl napjatej, což přičítám k dobru. Hodnocení: 60%(10.8.2008)

Mistrovský thriller. Panuje zde neskutečná atmosféra. Viděl jsem ho asi v 17 letech a pak jsem nemohl vůbec spát. Dodnes ho považuji za kult. Líbily se mi herecké výkony. Film příjemně uteče. Ta holka byla opravdu kočka. Pro mě jasné čtyři hvězdy.(18.6.2008)

Velmi povedený thriller se skvělým příběhem. Kromě toho dobře zahraný, se skutečně skvělou atmosférou. Závěr je emocionálně velmi silný. 85% a 4*(18.6.2010)