poster

Skleněný dům

 • USA

  The Glass House

 • Slovensko

  Sklenený dom

Thriller / Drama

USA, 2001, 102 min

 • igi B.
  ***

  Zápletka průhledná sice více, než onen úchvatný >skleněný< dům manželů Glassových, ale jinak myslím jde o poctivý >hw< thriller - coby rutinně standardní řemeslnou práci a neurážející herecké kreace, tradičně s poněkud za vlasy přitaženým dramatickým finále, kdy všichni padouši jako vždy zajdou zaslouženou odplatou a naši milí sourozenci konečně najdou klid-mír-štěstí-lásku u toho hodného strýce, co na ně desetiletí sral. (Hm, škoda že nebyl třeba pedofil, dočkali bychom se poctivého a napínavého pokračování... ;-) - - - P.S. Původně jsem tomuhle filmu dal (po shlédnutí v televizi) jen dvě hvězdičky, leč musím uznat, že na dvd s originálním zvukem (bez impotentního českého dabingu) a formátem obrazu 2,35:1 je to úplně jiné kafe. Tady si člověk uvědomí třeba i tu docela dobrou práci kamery v širokoúhlých záběrech interiérů domu (ale i třeba snímání krajiny - např. jízdy po silnicích - v okolí Malibu), kterou televizácký ořez samozřejmě naprosto degraduje. Takže resumé: Ano, tohle je ten typický >dobrý tříhvězdičkový< americký film.(1.4.2007)

 • Chrustyn
  *

  Nuda. A to hodně velká nuda.(28.5.2007)

 • Shit
  ***

  Vůbec to neni tak špatnej thriller, jen tomu trošku schází gradace, ta se sice dostaví na konci, ale to je za prvé trochu pozdě a za druhý je to trošku blbě pojatý, takový moc rychlý na to jak se celej film odvíjí. JInak se ale musí nechat, že herci jsou výborný(29.12.2006)

 • Handle
  ***

  Ale tak jo, celkem slušný, průměrný thriller. A ten skleněný dům je úžasnej..(11.10.2009)

 • Tom Riddle

  Nejoblíbenější herec Natalie Sadness(23.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace