Skleněný dům

Sklenený dom

Thriller / Drama

USA, 2001, 102 min

• Slarque

Má to moc dlouhý začátek a příšerně průhledný scénář, ve kterém se tentokrát neskrývá žádné překvapení. Režie je taky spíš televizní a občas jsem to chtěl trochu popohnat. Na stranu kladů můžu zapsat jenom Stellana Skarsgarda, Diane Lane a Leelee Sobieski.(26.12.2005)

Film, u kterého sjem se náramně bál a docela s emi to i líbílo. Stellan je drsnej záporák a mladá slečna docela hezká :-) Příjemná podívaná.(22.8.2008)

Docela dobrý film, i když nějak moc zajímavý není. Najde se i pár hloupostí, ale zhlédnout se dá. Leelee Sobieski je fajn, snaží se přijít na to, co se opravdu stalo jejím rodičům a zároveň se popasovat s adoptivními rodiči, kteří nejsou takoví jací ze zdají být. 55%(8.10.2009)

Soundtrack Christopher Young: 1. The Glass House [2:24] ,2. Sunken Bells [3:20] ,3. Even If I Had an Ax [3:26] ,4. Through a Glass Eye [2:37] ,5. Twice Told Tales [4:52] ,6. Sotto Voce [2:14] ,7. Glasseration [3:29] ,8. Diabetic Dancer [2:42] ,9. Where in Time? [4:02] ,10. Soubrette [2:56] ,11. This Too Shall Pass [4:38],(10.5.2011)

Mistrovský thriller. Panuje zde neskutečná atmosféra. Viděl jsem ho asi v 17 letech a pak jsem nemohl vůbec spát. Dodnes ho považuji za kult. Líbily se mi herecké výkony. Film příjemně uteče. Ta holka byla opravdu kočka. Pro mě jasné čtyři hvězdy.(18.6.2008)

• - Tvůrci se rozhodli do hlavních rolí obsadit méně známé herce s tím, že když nemají diváci tváře nějak zařazené, jsou pak více překvapeni jejich jednáním. (duklak2)

• - Hlavní roli zpupné teenagerky Ruby svěřili Leelee Sobieski, která do role vnesla i vlastní zkušenost: „Mám jedenáctiletého bratra Robbieho a naše vztahy zase nejsou o moc odlišnější než vztahy, které mají ve filmu Ruby a Rhett. Můžete své bratry zbožňovat, mohou vás štvát, ale když jste vystaveni určité životní zkoušce, víte, že se o ně musíte postarat." Scénář pochází z dílny scenáristy Wesleyho Stricka, který spolupracoval na scénáři k legendárnímu Scorseseho Mysu hrůzy. Tvrdí, že jej námět napadl ve spánku, ale přiznává, že ten sen byl spíš noční můra. „Jednou ráno jsem vstal a v hlavě jsem měl ten příběh." Nepopírá i určitou inspiraci vlastním životem, protože se svou ženou dlouze diskutoval, komu by zanechali děti v případě, že by se jim něco stalo. (duklak2)

• - V závěru filmu, když se Ruby (Leelee Sobieski) a Rhett (Trevor Morgan) vezou policejním autem, sedí ve Fordu Crown Victoria, modelový rok 2000. Když však ale auto zastaví a policista jde zkontrolovat automobilovou nehodu, je možné poznat, že se jedná o Ford Crown Victoria, modelový rok 1995 s jinou přední maskou. (LUCIM)