Nic co byste už předtím někde neviděli, ale velmi dobře natočené spolu se skvělým obsazením.(29.7.2002)

Když jsem to viděl po Švábech s Mickey Rourkem, přišlo mi to dobré. Pěkná práce kamery, hudba Chrise Younga a brutální Skarsgard :-) 70%.(26.6.2006)

Film nebyl špatný, ale neustále jsem si říkal: proč je v něm proboha všechno tak okaté? Jinak vidím dva klady: první je herecký (Skarsgard+Sobieski) a druhý konečná scéna na silnici, ve které to přece jenom vezme nějaké ty rychlejší obrátky...(5.1.2004)

:::::::::::::::::::::::::::::::::: Leelee Sobieski je nádherná dívka do které jsem už od svých 10. let platonicky zamilovaný, když jsem ji poprvé viděl ve filmu Z džungle do džungle, kde byla moc rozkošná a hezká. Ach............. jinak co se týče tohohle filmu, tak ten byl super - nadprůměrný thriller ! ,-) :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(25.4.2009)

Ve skleněném domě přebývají dva vyšinutí pěstouni, kteří to dvěma sirotkům pěkně spočítají. Nevím, proč je film tak zdlouhavý. Když je to thriller nemuselo se dlouhou dobu inscenovat rádoby napětí, které není nijak vysoké a mohlo se jít rovnou na věc. Diane Lane a Stellan Skarsgard celkem obstojní psychopati, ale než projeví svoji temnou stránku duše, trvá to fakt zbytečně dlouho. Temné nasvícení filmu je fajn a znepokojivé vyznění domu neobvyklé architektury je cítit. Film však v ničem moc nepřekvapí, zpočátku až nudí a rozjíždí se až ve své polovině, která film hodně spasila. Film řadím do průměru, kdy námět filmu je lepší než jeho následné zpracování. Navíc se dá všechno ve filmu stoprocentně předem odhadnout. 50%(11.6.2012)

• - Hlavní roli zpupné teenagerky Ruby svěřili Leelee Sobieski, která do role vnesla i vlastní zkušenost: „Mám jedenáctiletého bratra Robbieho a naše vztahy zase nejsou o moc odlišnější než vztahy, které mají ve filmu Ruby a Rhett. Můžete své bratry zbožňovat, mohou vás štvát, ale když jste vystaveni určité životní zkoušce, víte, že se o ně musíte postarat." Scénář pochází z dílny scenáristy Wesleyho Stricka, který spolupracoval na scénáři k legendárnímu Scorseseho Mysu hrůzy. Tvrdí, že jej námět napadl ve spánku, ale přiznává, že ten sen byl spíš noční můra. „Jednou ráno jsem vstal a v hlavě jsem měl ten příběh." Nepopírá i určitou inspiraci vlastním životem, protože se svou ženou dlouze diskutoval, komu by zanechali děti v případě, že by se jim něco stalo. (duklak2)

• - Tvůrci se rozhodli do hlavních rolí obsadit méně známé herce s tím, že když nemají diváci tváře nějak zařazené, jsou pak více překvapeni jejich jednáním. (duklak2)

• - V závěru filmu, když se Ruby (Leelee Sobieski) a Rhett (Trevor Morgan) vezou policejním autem, sedí ve Fordu Crown Victoria, modelový rok 2000. Když však ale auto zastaví a policista jde zkontrolovat automobilovou nehodu, je možné poznat, že se jedná o Ford Crown Victoria, modelový rok 1995 s jinou přední maskou. (LUCIM)