poster

Skleněný dům

 • USA

  The Glass House

 • Slovensko

  Sklenený dom

Thriller / Drama

USA, 2001, 102 min

 • igi B.
  ***

  Zápletka průhledná sice více, než onen úchvatný >skleněný< dům manželů Glassových, ale jinak myslím jde o poctivý >hw< thriller - coby rutinně standardní řemeslnou práci a neurážející herecké kreace, tradičně s poněkud za vlasy přitaženým dramatickým finále, kdy všichni padouši jako vždy zajdou zaslouženou odplatou a naši milí sourozenci konečně najdou klid-mír-štěstí-lásku u toho hodného strýce, co na ně desetiletí sral. (Hm, škoda že nebyl třeba pedofil, dočkali bychom se poctivého a napínavého pokračování... ;-) - - - P.S. Původně jsem tomuhle filmu dal (po shlédnutí v televizi) jen dvě hvězdičky, leč musím uznat, že na dvd s originálním zvukem (bez impotentního českého dabingu) a formátem obrazu 2,35:1 je to úplně jiné kafe. Tady si člověk uvědomí třeba i tu docela dobrou práci kamery v širokoúhlých záběrech interiérů domu (ale i třeba snímání krajiny - např. jízdy po silnicích - v okolí Malibu), kterou televizácký ořez samozřejmě naprosto degraduje. Takže resumé: Ano, tohle je ten typický >dobrý tříhvězdičkový< americký film.(1.4.2007)

 • Tuxedo
  **

  Mnohokrát viděné, ničím nepřekvapující dílko.(23.12.2005)

 • moviesfan
  ***

  Dobrý thriller. Nechtěl bych takový náhradní rodiče. Občas jsem byl napjatej, což přičítám k dobru. Hodnocení: 60%(10.8.2008)

 • duklak2
  ****

  Mistrovský thriller. Panuje zde neskutečná atmosféra. Viděl jsem ho asi v 17 letech a pak jsem nemohl vůbec spát. Dodnes ho považuji za kult. Líbily se mi herecké výkony. Film příjemně uteče. Ta holka byla opravdu kočka. Pro mě jasné čtyři hvězdy.(18.6.2008)

 • draggo
  ****

  Velmi povedený thriller se skvělým příběhem. Kromě toho dobře zahraný, se skutečně skvělou atmosférou. Závěr je emocionálně velmi silný. 85% a 4*(18.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace