Skleněný dům

The Glass House

Sklenený dom

Thriller / Drama

USA, 2001, 102 min

Ve skleněném domě přebývají dva vyšinutí pěstouni, kteří to dvěma sirotkům pěkně spočítají. Nevím, proč je film tak zdlouhavý. Když je to thriller nemuselo se dlouhou dobu inscenovat rádoby napětí, které není nijak vysoké a mohlo se jít rovnou na věc. Diane Lane a Stellan Skarsgard celkem obstojní psychopati, ale než projeví svoji temnou stránku duše, trvá to fakt zbytečně dlouho. Temné nasvícení filmu je fajn a znepokojivé vyznění domu neobvyklé architektury je cítit. Film však v ničem moc nepřekvapí, zpočátku až nudí a rozjíždí se až ve své polovině, která film hodně spasila. Film řadím do průměru, kdy námět filmu je lepší než jeho následné zpracování. Navíc se dá všechno ve filmu stoprocentně předem odhadnout. 50%(11.6.2012)

Nic co byste už předtím někde neviděli, ale velmi dobře natočené spolu se skvělým obsazením.(29.7.2002)

Soundtrack Christopher Young: 1. The Glass House [2:24] ,2. Sunken Bells [3:20] ,3. Even If I Had an Ax [3:26] ,4. Through a Glass Eye [2:37] ,5. Twice Told Tales [4:52] ,6. Sotto Voce [2:14] ,7. Glasseration [3:29] ,8. Diabetic Dancer [2:42] ,9. Where in Time? [4:02] ,10. Soubrette [2:56] ,11. This Too Shall Pass [4:38],(10.5.2011)

Když jsem to viděl po Švábech s Mickey Rourkem, přišlo mi to dobré. Pěkná práce kamery, hudba Chrise Younga a brutální Skarsgard :-) 70%.(26.6.2006)

Docela dobrý film, i když nějak moc zajímavý není. Najde se i pár hloupostí, ale zhlédnout se dá. Leelee Sobieski je fajn, snaží se přijít na to, co se opravdu stalo jejím rodičům a zároveň se popasovat s adoptivními rodiči, kteří nejsou takoví jací ze zdají být. 55%(8.10.2009)

• - Tvůrci se rozhodli do hlavních rolí obsadit méně známé herce s tím, že když nemají diváci tváře nějak zařazené, jsou pak více překvapeni jejich jednáním. (duklak2)

• - Velmi důležitou roli v příběhu hraje dům, do nějž se děti ke svým novým opatrovníkům přestěhují. Režisér záměrně zvolil i paralelu mezi příjmením adoptivních rodičů (Glass = sklo) a prostředím, kde žijí - supermoderním proskleném domě americké smetánky, jenž se ale pro obě osiřelé děti stane domem hrůzy. (duklak2)

• - V závěru filmu, když se Ruby (Leelee Sobieski) a Rhett (Trevor Morgan) vezou policejním autem, sedí ve Fordu Crown Victoria, modelový rok 2000. Když však ale auto zastaví a policista jde zkontrolovat automobilovou nehodu, je možné poznat, že se jedná o Ford Crown Victoria, modelový rok 1995 s jinou přední maskou. (LUCIM)