Rytíř Bowen vyznává zásady starého rytířského kodexu z dob krále Artuše a snaží se je naučit i svého žáka, mladého prince Einona. Když je krutý král Freyn zabit při vzpouře sedláků, stává se Einon králem, sám je však v bitvě těžce zraněn. Jeho matka společně s rytířem vyhledá draka a požádá ho o pomoc. Drak výměnou za slib, že bude mladý král vládnout spravedlivě, obětuje na jeho záchranu polovinu svého srdce. Mladík však přísahu nesplní a stane se z něj krutý tyran. Rytíř Bowen se v domnění, že zlo do králova srdce zasel drak, se rozhodne pomstít. O dvanáct let později je z něj potulný drakobijec, který za peníze zabíjí draky ohrožující jednotlivé vesnice. Když se konečně setká s tím pravým, pustí se s ním nejprve do dlouhého nerozhodného boje, ale když pochopí pravdu, že zlo pochází z člověka, s drakem se sblíží a uzavře s ním dohodu. (TV Nova)

parabellum

Po dalším zkouknutí Dračího srdce musím rád zvednout o jednu hvězdičku nahoru. Po pár viděných fantasy filmech s drakama musim jasně uznat, že tento filmek je znich nejvydařenější. Tak sympatického a krásného draka by jste hodně dlouho marně hledali. Ktomu velmi dobrý výkon D. Qaida, krásná hudba, místy velmi povedený humor. Dračí srdce si najde určitě své příznivce u dospělích tak hlavně i u dětí. ()

Skleni

Dal by som aj o hviezdičku naviac najmä kvôli záverečnej hudbe pri umierajúcom drakovi, ale tak zase film si to celkovo nezaslúži. Ale je to pekná rozprávka.61% ()

Porp

"Ja vydržím nespať kľudne aj tri dni - Ja kľudne aj tri týždne." Ako malý som sa na to tešil ešte kým sa o tom len hovorilo. Prvý poriadny digitálny drak na plátne a ešte k tomu so slovenskými hradmi. Asi by som to mal rád aj keby to bola kravina, ale je to veľmi vydarená rozprávka s originálnym dejom a výbornými vtipmi. ()

PenaPP

Jednoznačně nejlépe vytvořený drak ve filmech, jakého jsem kdy viděl. Příběh je originální a celkově se mi zpracování líbilo. Navíc hudba Randyho Edelmana, takže není co dodat. ()

Kingjiri

Pravda, tahle pohádka je sice lepší než všechny český pohádky o princích a princeznách dohromady, ale očekával jsem spíš skromnější hrdinskou fantasy podivanou. Scén pro malý diváky bylo dost (skoro všechny s drakem), ale pár drsnějších scén se objevilo taky (bitky v závěru), takže uplně nevim pro jaký publikum se točilo. Třetí hvězda jde hlavně za obstojný efekty, herecký obsazení a na pohádku docela odvážnej konec. ()

emdvojka

Pekná rozprávka s animovaným drakom a hrdinským rytierom v podaní dnes už vyhasnutej hviezdy Dennisa Quida v obkľúčení slovenských hradov a hôr, do ktorého americký tvorcovia zakomponovali bájny svet okrídlených dinosaurov a kde sa blisli i naši či český herci a herečky. Tak potom hovorím jasné ááno... ()

gazogazo

Jsem s tím asi v pohodě. Když na to koukám jako na pohádku tak si přeju aby alespoň takovéhle byly všechny pohádky. Což nejsou žejo. ()

AloeB

Ve světě, kde se fantasy bohužel netočí na běžícím páse a těch pár filmů co se natočí obvykle dopadá hůře než špatně, máme kromě Pána prstenů a dalších světlých výjimek i tuto kouzelnou jednohubku, která dokazuje že nepotřebuje být nijak komplikovaným, zbytečně osudovým a přehnaně vyhroceným filmem, aby zaujal. Po záplavě všemožných Sedmých synů, Čarodějových učňů nebo Eragonů jde o příjemnou změnu která je paradoxně přes všechnu svoji odlehčenost a ryzí dobrodružství mnohem osudovější než tyto na drama hrající si frašky. ()

Razzor_82

"Slintáš, že mi rezaví meč." Pohodová fantasy pohádka v modernější podobě, která mě ale ničím výrazným nenadchla. Pár úsměvných hlášek a klasické vítězství dobra nad zlem. Efekty jsou na tu dobu na dobré úrovni.  Pohodový Dennis Quaid a krásná  Dina Meyer. Přeci jen jsem čekal ale o kus více dobrodružství. 6/10 ()

Trenz

Jeden z mála filmů, na které se můžu dívat neustále dokola. Připouštím, že má pár slabých chvil, jako jsou bojové scény, ale ty lehko vyváží scény s Dracem. Pavel Rímský je naprosto vynikající a ostatní dabéři taky nejsou vůbec špatní. Nádherná hudba doprovází celý film a já jen můžu litovat, že se v Čechách neprodává. I herecké výkony si zaslouží jedničky, obzvlášť potom Pete Postlethwaite a David Thewliss. ()

Aldamir

Určitě moje nejoblíbenější fantasy se skvělou postavou draka, výborným Quaidem a samozřejmě nádhernou Dinou Meyer, pro tu mám prostě slabost...:-) ()

Sosak

Čistokrevné fantasy, které se ale moc povedlo natočit. Zvlášť se tam hezky uchytil ten vývoj vztahu mezi drakem a lovcem draků. Jinak příběh tradičně ohraný a herci nijak zvlášť nepřesvědčiví. Jinak ale celkem obstojný snímek s vyvedenými efekty na svůj rok vzniku. ()

diodoros

Jeden z filmov môjho detstva, ku ktorému mám stále vrelý vzťah. Väčšina peňazí bola síce zrejme vrazená do (stále zachovalých) efektov na draka a zvyšok filmu (kostýmy, rekvizity, kulisy, davové scény...) môže pôsobiť trochu lacno, stále ide o funkčnú rozprávku o boji dobra so zlom, rytierstva proti tyranii, pôvode zla a spáse vlastnej duše s príjemnými hercami, úžasnou hudbou, miestami prekvapivo drsným násilím, slovenskými exteriérmi a emocionálnym záverom. (UPDATE 18. 5. 2021). ()

waska

Sympatická fantasy s nesympatickým princem, symaptickým hlavním hrdinou ( Quaid ) a ještě sympatičtějším "Dracem" ( doporučuju v původním znění - Connery Draco je skvělý - pak je to za hvězdičky 4 ) ()

haWranka

Jako dítě jsem tenhle film zbožňovala, mohla jsem ho vidět znovu a znovu. I dneska se ráda podívám, hlavní hrdinové jsou opravdu charizmatický a ovšem nejlepší je Draco, takovýho bych chtěla domácího mazlíčka :) ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011