Druhá nebo první

Stepmom

Druhá alebo prvá

Drama / Komedie

USA, 1998, 124 min

Rozpočet $50miliónovTržby USA $91,137,662Tržby Celosvetovo $159,710,793/65%/(13.1.2006)

• Houdini

Rozvedená manželka žijící ve velkém domě se dvěma dětmi, kterou živí bývalý manžel s o 20 let mladší přítelkyní. A ještě je nespokojená. Prostě epizodka z "amerického feministického snu".(22.4.2003)

Hezký příběh plus moje dvě velmi oblíbené herečky. Hodnocení: 70%(9.12.2007)

Hvězdné obsazení, rodinné balení a spousta sentimentu.(25.5.2002)

OBSAHUJE SPOILERY...i když ty samý jako ofic. text distributora Vždycky, když je někdo pátý kolo u vozu, musí umřít, aby to ostatním ulehčil. Nevím, proč to v těch Hollywoodskejch výplodech tak vždycky je, když daleko dramatičtější je představa, že se budou dvě kočky dál dělit o jeden píseček, a to i v případě, že se žádná z nich nesnaží mít ho jen pro sebe, protože podvědomě každá Micka chce aspoň právě stejnej díl, jako má ta "mladší" nebo naopak ta "zkušená". A je jedno, že za jiných okolností by byly nejlepšími kamarádkami (je znát, že vkus pánů na ženy se často příliš nemění). A součástí kteréhožto písečku jsou navíc děti - upřímné to bytosti, co ve svojí čistotě a přes svou lásku k biologickým rodičům složí v rámci sdělování denních zážitků mamince kompliment ženě, která "zabírá" její místo. Kompliment, který přes radost ze spokojenosti ratolestí, vás, jako člověka, chtě nechtě bolí. Patos z toho odkapává, ale za vztah mezi kočkami na rozpálené plechové střeše předhánějící se která z nich, ač se spálenými tlapičkami a respektem k té druhé, vypadá víc "jakoby nic", si to u mě vysloužilo ne druhou ani první, ale třetí hvězdu.(12.6.2011)