poster

Druhá nebo první

 • USA

  Stepmom

 • Slovensko

  Druhá alebo prvá

Drama / Komedie

USA, 1998, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lynn
  ***

  Tenhle film byl byl možná i za 4* (omluvte moji slabost pro Julii Roberts), ale to by nesmělo být všechno tak povrchně načrtnuté a ihned odbyté. Sotva má jít nějaký problém (nepřátelství dětí vůči nové nastávající jejich otce, nevraživost ex-manželky a její nemoc atp.) víc do hloubky, scénáristé před ním utečnou a rychle ho vyřeší. K tomu všemu ještě většinou jde o happyendovské řešení. Najde se zde i pár dobrých scén (když se obě sokyně hádají, jestli bylo správné naučit dcerku "nemravným" výrazům, aby mohla pořádně shodit playboye třídy), ale těch je až příliš málo. Takže v celkovém součtu klasický americký doják, jak jinak než dobře končící. Na to jsou tři hvězdičky tak akorát.(26.2.2004)

 • honajz
  **

  Dvouhodinové sentimentální cvičení na dojení kapesníků bez většího přesahu. Dvě ženské k sobě hledají cestu, chvíli si jdou po krku, chvilku se div nemilují, protože jde o bývalou a současnou manželku postavy v podání Eda Harrise. Konec se dá v podstatě odhadnout.(25.6.2016)

 • nash.
  ***

  Příjemný mix komedie a dramatu, s přiměřenou dávkou sentimentu, morálních poučení na téma rodiny, ale také humoru a reálných situací, byť v typické hollywoodské omáčce, která tématu i jednotlivým situacím poněkud obrušuje hrany. Ed Harris, Susan Sarandon i Julia Roberts jsou ve svých rolích výborní, ale Susan, jako rozvedená matka, která si vychutnává rodičovskou bezmoc své mladé nástupkyně a s chutí ji při sebemenší příležitosti deptá malými podrazy, je ještě o kousek lepší.(28.5.2011)

 • Houdini
  **

  Rozvedená manželka žijící ve velkém domě se dvěma dětmi, kterou živí bývalý manžel s o 20 let mladší přítelkyní. A ještě je nespokojená. Prostě epizodka z "amerického feministického snu".(22.4.2003)

 • Galadriel
  ***

  Přesně jako AGAMEMNON - hvězdné (a dobře hrající) obsazení, ale v tradičním Collumbusovském balení (=rodinný, srdceryvný, poučující doják).(21.9.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace