Druhá nebo první

Druhá alebo prvá

Drama / Komedie

USA, 1998, 124 min

• Houdini

Rozvedená manželka žijící ve velkém domě se dvěma dětmi, kterou živí bývalý manžel s o 20 let mladší přítelkyní. A ještě je nespokojená. Prostě epizodka z "amerického feministického snu".(22.4.2003)

Přiznávám, nechal jsem se zmanipulovat sladkobolným hollywoodským příběhem spějícím k předpokládanému konci. Ale bylo to i díky hercům ( a nejen díky JR).(1.6.2009)

Rozhodně je to celkem dobrá a příjemná rodinná drama. Příběh je opravdu výborný. Škoda, že se z toho nevytěžilo více. Mohlo být více dramatických scén a ne nudné scény, kterých bylo celkem dost. I tak jsem spokojený, daleko to ke čtvrtý hvězde nemělo. Herecké obsazení dobré. Hudba povedená. Takže na hraně mezi 3 a 4 hvězdou. Celkově hodnotím na 69% = ***(12.5.2013)

"Ben má jednu oblíbenou knížku.. Znáte Pottera ??" - "Osobně ne !!" ;) Chris Columbus a jeho skvostné, tedy především skvostně odehrané, filmové intermezzo s logickým odkazem na jeho další vysněný projekt..(26.6.2016)

Dřív než je nějaký problém načrtnutý, tak je velmi brzy vyřešený a vše je tak, jak si sentimentálně naladění diváci přejí. Ale ostřílený Chris Columbus i tak málokdy zklame a trio Sarandon-Harris-Roberts utáhne nejednu sebeslabší scénu, takže film je pro rodinnou, víkendovou siestu jako dělaný!! A od romanticky laděné/rodinné komedie snad nikdo nemůže čekat jiný závěr!! Dětské role velmi slušné..(12.12.2005)

• - Film byl věnován vzpomínce na Irene Columbus, což byla matka režiséra Chrise Columbuse, která rok před vydáním filmu zemřela na rakovinu podobně jako hlavní postava tohoto filmu. (HappySmile)

• - Režisérova dcera Eleanor Columbus se ve filmu na chvilku objevila jako holčička na hodině baletu. (HappySmile)