poster

Druhá nebo první

 • USA

  Stepmom

 • Slovensko

  Druhá alebo prvá

Drama / Komedie

USA, 1998, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Dřív než je nějaký problém načrtnutý, tak je velmi brzy vyřešený a vše je tak, jak si sentimentálně naladění diváci přejí. Ale ostřílený Chris Columbus i tak málokdy zklame a trio Sarandon-Harris-Roberts utáhne nejednu sebeslabší scénu, takže film je pro rodinnou, víkendovou siestu jako dělaný!! A od romanticky laděné/rodinné komedie snad nikdo nemůže čekat jiný závěr!! Dětské role velmi slušné..(12.12.2005)

 • dobytek
  *

  Na film jsem natrefil úplně náhodou v televizi, když jsem zrovna vařil. Sice mě poněkud odrazovala účast Julie Roberts, protože v jejim případě platí, že hraje ve strašnejch sračkách, ale hrál tam taky Ed Harris a Susan Sarandon, takže jsem si řikal, že tomu dám šanci. No měl jsem to radši hned vypnout, protože z toho vylezla akorát stupidní ždímačka na slzy, jakou jsem už hodně dlouho neviděl. Jsem myslel, že budu muset udělat stojku, aby mi natekly všechny slzy zpátky do očí. A nejvíc mě dostalo, když Jena Meloun řiká nějakýmu frikulínovi, že ani neví, jak si má dát lajnu, a Susan Sarandon pak hysterčí, že jí budou volat rodiče všech dětí ze školy, že její dcera mluví sprostě. Hrozná stupidita...(29.11.2013)

 • triatlet
  ****

  Přiznávám, nechal jsem se zmanipulovat sladkobolným hollywoodským příběhem spějícím k předpokládanému konci. Ale bylo to i díky hercům ( a nejen díky JR).(1.6.2009)

 • Agatha
  ****

  Tenhle film není veledílem, ale dokáže záhřát u srdce, zaujmout a pobavit. Příjemné herecké obsazení s příjemnými hereckými výkony. Obzvlášť Susan Sarandon je zde nenahraditelná. Julia Roberts je na druhé koleji, ale je taky výborná. Ed Harris jen skvěle doplnil trio. Liam Aiken a Jena Malone své role zvládli bravurně. Líbila se mi pestrá kamera a hudba nabízející svižné i pomalejší kousky. Taneční výstup matky a dětí nemá chybu. Závěr je hodně emotivní a dobře zvládnutý, příznávám se, že i slzičky ukáply. Nenapadá mě, že by mi něco vadilo. Tento snímeček mi vylepšil náladu a s ním i jedno pochmurné a propršené odpoledne - a to se cení.(16.8.2008)

 • Houdini
  **

  Rozvedená manželka žijící ve velkém domě se dvěma dětmi, kterou živí bývalý manžel s o 20 let mladší přítelkyní. A ještě je nespokojená. Prostě epizodka z "amerického feministického snu".(22.4.2003)

 • - Režisérova dcera Eleanor Columbus se ve filmu na chvilku objevila jako holčička na hodině baletu. (HappySmile)

 • - Film byl věnován vzpomínce na Irene Columbus, což byla matka režiséra Chrise Columbuse, která rok před vydáním filmu zemřela na rakovinu podobně jako hlavní postava tohoto filmu. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace