Druhá nebo první

Stepmom

Druhá alebo prvá

Drama / Komedie

USA, 1998, 124 min

Chris Columbus natočil za nemalého přispění svých herců výbornou tragikomedii, která nebyla přehnaně sentimentální a sladkobolná, ale ze života. V životě jste taky chvíli nahoře a dole, smějete se a brečíte. Neumím si představit, že by roli Jackie hrál někdo jiný než právě Susan Sarandon.(17.2.2010)

OBSAHUJE SPOILERY...i když ty samý jako ofic. text distributora Vždycky, když je někdo pátý kolo u vozu, musí umřít, aby to ostatním ulehčil. Nevím, proč to v těch Hollywoodskejch výplodech tak vždycky je, když daleko dramatičtější je představa, že se budou dvě kočky dál dělit o jeden píseček, a to i v případě, že se žádná z nich nesnaží mít ho jen pro sebe, protože podvědomě každá Micka chce aspoň právě stejnej díl, jako má ta "mladší" nebo naopak ta "zkušená". A je jedno, že za jiných okolností by byly nejlepšími kamarádkami (je znát, že vkus pánů na ženy se často příliš nemění). A součástí kteréhožto písečku jsou navíc děti - upřímné to bytosti, co ve svojí čistotě a přes svou lásku k biologickým rodičům složí v rámci sdělování denních zážitků mamince kompliment ženě, která "zabírá" její místo. Kompliment, který přes radost ze spokojenosti ratolestí, vás, jako člověka, chtě nechtě bolí. Patos z toho odkapává, ale za vztah mezi kočkami na rozpálené plechové střeše předhánějící se která z nich, ač se spálenými tlapičkami a respektem k té druhé, vypadá víc "jakoby nic", si to u mě vysloužilo ne druhou ani první, ale třetí hvězdu.(12.6.2011)

Přiznávám, nechal jsem se zmanipulovat sladkobolným hollywoodským příběhem spějícím k předpokládanému konci. Ale bylo to i díky hercům ( a nejen díky JR).(1.6.2009)

Hvězdné obsazení, rodinné balení a spousta sentimentu.(25.5.2002)

Hezke, dojemne, sentimentalni film a hvezdne obsazene dilo Columbuse, ktery je presne na tohle expert. Nemam pocit, ze je na tom filmu neco spatne. Vyzaruje z nej ta pohoda, na odpoledne super! Tresnickou na dortu je ustredni pisen Ain't No Mountains High Enough.(7.8.2006)

• - Film byl věnován vzpomínce na Irene Columbus, což byla matka režiséra Chrise Columbuse, která rok před vydáním filmu zemřela na rakovinu podobně jako hlavní postava tohoto filmu. (HappySmile)

• - Režisérova dcera Eleanor Columbus se ve filmu na chvilku objevila jako holčička na hodině baletu. (HappySmile)