Reklama

Reklama

Film vychází z původní populární hry Bloodrayne. V osmnáctém století, v Rumunsku, Rayne, mladá dhampirka (napůl člověk a napůl upír), náchylná ke slepé zuřivosti z krve, ale posedlá výčitkami svědomí k lidem, se snaží pomstít matčin únos a vraždu, kterou spáchal její otec Kagan, král upírů. Osiřelá a přinucena hledat si útočiště v cirkusovém, šíleném představení, které je jediným místem, kde jsou její schopnosti tolerovány, Rayne nezná své schopnosti dokud jedné noci neochutná lidskou krev, když se postaví proti muži-silákovi z cirkusu. Sžírána krvežíznivostí a trápená svou novou identitou se transformuje do Bloodrayne a živí se krví upírů, odmítajíc brát život nevinným lidem. Dva lovci upírů, Sebastian a Vladimir z Brimstonské společnosti ji přemluví, aby se připojila k jejich úkolu, zničit nejhoršího a nemojcnějšího ze všech upírů v zemi, jejího otce. Závodí při hledání třech ústrojí - talismanů: Srdce, oko, a žebro tepané z praotce upíra, Beliara, po kterém touží i Kagan. Talismany dávají jejich držiteli moc přivést zem do temnoty dovolující ovládnout upíří plémě navždy... (oficiální text distributora)

(více)

Zajímavosti (19)

  • Film se natáčel ve Fargasu, v Muresu, v Bukurešti a na Hradě Fargas v Brasově v Rumunsku. (rafix)
  • Filmování probíhalo mimo jiné v rumunském městě Sighișoara, které je rodištěm legendárního Vlada III. Napichovače - Drăculea, a na hradě Bran, který je z komerčních důvodů propagován jako "Drákulův hrad", i když se skutečným Drákulou nemá prakticky nic společného. (L_O_U_S)
  • Film je inspirován úspěšnou PC hrou "BloodRayne" z roku 2005. (Chufu)
  • Počet mrtvých ve filmu je 102. (ČSFD)
  • Původně měla Katarinu hrát Jessica Alba, ale od role odstoupila kvůli brutálnosti postavy. (HellFire)
  • I naproti neúspěchu v USA se film v mnoha zemích umístil v nejlepší desítce během otevíracího víkendu. Ve Spojených Arabských Emirátech to bylo na prvním místě, v Rusku na místě třetím. (HellFire)
  • Počítalo se s nasazením do 2,500 kin, ale číslo se snížilo na 1,600, protože kopie filmu byly dopraveny do kin, které na něj neměli licenci. (HellFire)
  • Polonahé dívčiny ve scéně s Leonidem (Meat Loaf) jsou ve skutečnosti rumunské prostitutky. Podle režiséra Uwe Bolla bylo levnější najmout si prostitutky než herečky. (HellFire)
  • Scenáristka Guinevere Turner uviedla, že na začiatku dostala naštvaný telefonát od režiséra Uwe Bolla, ktorý jej nadával a žiadal, nech mu urýchlene odovzdá návrh scenára. Odovzdala mu teda prvú verziu, no na jej prekvapenie sa hneď začalo točiť, hoci bežne sa scenár niekoľkokrát prerába, kým dostane finálnu podobu a prvá verzia sa považuje len za hrubý náčrt. Neskôr bola informovaná, že Boll a herci následne prepísali veľkú časť jej scenára bez jej účasti počas nakrúcania a konečný film mal pramálo spoločné s tým, čo sama odovzdala, hoci má za scenár kredit. (Arsenal83)
  • Podľa stránky GameTrailers ide o najhorší film na základe videohry všetkých čias. Napísali, že „každý herec je zle obsadený, každá parochňa je príliš falošná, každá sexuálna scéna je príliš nevhodná a každá akčná scéna je príliš improvizovaná“. (Arsenal83)
  • V roku 2009 Time zaradil film na miesto číslo 6 v zozname desiatich najhorších filmov podľa videohier, pričom sa vyjadrili, že Ben Kingsley si asi povedal "mám už Oscara, kašľať na to". (Arsenal83)
  • Ben Kingsley sa svojou účasťou veľmi nechváli, keď v roku 2007 uviedol: „Aby som bol úprimný, vždy som chcel hrať upíra so zubami a dlhým čiernym plášťom. Povedzme, že moje pohnútky boli vtedy trochu nezrelé.“ (Arsenal83)
  • Laura Bailey, hlasová herečka BloodRayne vo videohrách, povedala, že tento film nenávidí. (Arsenal83)
  • Michael Madsen nazval tento film „ohavnosťou, strašným a absurdným filmom,“ ale dodal, že sa mu páčila práca s režisérom Uwe Bollom a určite by s ním spolupracoval znova, keby ho o to požiadali. (Arsenal83)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 1. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)

Související novinky

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (více)

Reklama

Reklama