Třiatřicetiletá účetní Molly otěhotní, ale její ženatý milenec Albert neustále odkládá rozvod. Navíc ho Molly po devíti měsících těhotenství přistihne s novou milenkou, a tak scéna, kterou ztropí, skončí porodními bolestmi. Ve spěchu nasedne do taxíku starostlivého Jamese, který je v porodnici považován za otce, a proto musí asistovat u porodu. Zatímco Mikey objevuje svět a Molly prožívá krizi, James je u nich stále častějším hostem. Molly zjistí, že zneužil její adresu, aby dostal senilního dědu do domova důchodců, ale pak se s ním dohodne, že jí za to bude hlídat Mikeyho. Přestože je jim oběma s veselým a přátelským taxikářem dobře, začne se Molly poohlížet po vhodném otci. V úvahu by přicházel dokonce i Albert, ale když se přijde podívat na Mikeyho, James ho vyhodí. Molly se s ním kvůli tomu pohádá a on rozzlobeně odejde. Žena však velmi brzy pochopí, že Albert rozhodně není tím pravým kandidátem. A když ji zanedlouho zavolají do domova důchodců, kde mají potíže s dědou, vydá se tam, aby situaci vyřešila. Díky tomu se však neplánovaně setká s Jamesem a uvědomí si, že není třeba hledat to, co má celou dobu vedle sebe. (TV Nova)

Praxis

nevím proč, ale pokaždé, když film opakují se na něj s chutí podívám. Nápad s miminem komentujícím dění okolo se mi jeví naprosto užasný. ()

ivishka

Perfektní film s vtipným nápadem. Mluvící mimčo je roztomilé i když se na to díváte po dvacáté (a jelikož je to v televizi každou chvíli tak vám občas ani nic jiného nezbyde). Kromě malého ukecaného prcka mě zaujal i John Travolta, kterému to zamlada prostě slušelo :-). ()

Džejkop

Komenáře malýho Mikeyho mají šmrnc a šťávu. Kdoví jestli se něco podobnýho mimčům v hlavách opravdu nehoní. ()

O.Peta

Na kterýkoliv ze tří filmů Kdopak to mluví, se vždy rád podívám. Nejlepší je hlas Mikeyho, kterého namluvil v originále Bruce Willis a v češtině tuším, že Ivan Trojan. Originál jsem neslyšel, ale hlas Trojana je perfektní a skvěle se k Mikeymu hodí. Takže dávám 4* ()

speedy3

Nevím proč, ale u tohohle filmu se vždycky směju. A jak už řekl uživatel Tom Hardy...v originále je to boží... ()

gogos

Jako rozhodne dobra komedie. Je plna vybornych hlasek. Natocena na opravdu originalni namet, kdyz se k tomu pridajio dobr vykony hercu, mame 4* jak vysite. Rozhodne nejlepsi dil celel serie. ()

Kaluž

Naposledy jsem si tuhle záležitost pravidelně dávkoval v útlém dětství, pak dlouho nic a teď, když máme doma podobného prcka, dáváme si to znova. A pozor, je to vtipné i po letech! Nedávno jsme kupříkladu koukali na, v dětství bezmála kultovní, Číslo pět žije a to vám byl teď sranec jako máloco. Člověk se pak skoro bojí vracet ke starším flákům, jenž provázely jeho první krůčky filmovým světem. V případě Kdopak to mluví se však předchozí zklamání nedostavuje, ba co víc, v původním znění dostává tahle komedie zcela nový rozměr. Myšlenky toho malého rozkošného chlapíka jménem Mikey totiž v originále dabuje John McLane. Ano, ten borec v bílém tílku co bez mrknutí oka likvidoval německé teroristy v Nakatomi Plaza (později se snažil prosadit také jako herec, v databázích jej najdete pod pseudonymem Bruce Willis). Vydařená chemie mezi upjatou Mollie (Kirstie Alley) a floutkovským Jamesem (John Travolta) vyvažuje sporadickou zápletku s povinným happyendem. Nejlepší jsou scény z porodnice (nahlas přemítající kojenci v postýlkách) nebo Molliina nevábná představa budoucnosti s vyžraným Travoltou a kopou hladových krků. Nadabovaní haranti jsou fajn a kouzlí stejné úsměvy jako v dobách, kdy jsem byl malý špunt. S nostalgickým nádechem za čtyři. ()

YURAyura

Kdysi davno v kine jsem se u toho pekne bavil a Travoltovy hlasky typu "Uz o vas vedi v Playboyi?" + ty detske recicky v podani Bruce byly pomerne slusne ;] ()

kajas

Moc pěkná komedie s originálním nápadem. John Travolta i Kirstie Alley jsou opravdu dobří, ale hlas Mikeyho je výborný (u nás myslím nadabovaný Ivanem Trojanem). ()

Aleee89

Docela zábavný film s dějem, který má nápady a spád. Pohodová komedie na nedělní odpoledne, jež neztrácí šmrnc ani po letech. ()

dyfur

........jednoduchý scenár,charizmatický J.Travolta,ktorému úspešne sekunduje K.Alley....príjemná,vcelku vtipná, rodinná komédia,ktorá pobaví opakovane.... ()

janek85 odpad!

Nekvalitní, hnusný, pořád se opakující, nedá se říct, americká komedie. Výkon herců byl oničem. Děj filmu mi přišel nudný, efekty skoro žádné. Takové am. komedie z 80. let nemám moc v oblibě.10%Přístupnost: přístupný ()

Chen

Nápad s dítětem komentující každou situaci cynickými hláškami se mi líbí. Navíc jsou to hlášky vtipné. Rozhodně povedená rodinná komedie. ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

02.05.2021

Sony chystá remake Kdopak to mluví

Sony chystá remake Kdopak to mluví

10.07.2019

Snímek Kdopak to mluví z roku 1989 se dočká remaku. Původní film režisérky Amy Heckerling (Noc v Roxbury) zplodil dvě pokračování a plno dalších snímků se hlavním háčkem inspirovalo. Snímek vyprávěl… (více)