Třiatřicetiletá účetní Molly otěhotní, ale její ženatý milenec Albert neustále odkládá rozvod. Navíc ho Molly po devíti měsících těhotenství přistihne s novou milenkou, a tak scéna, kterou ztropí, skončí porodními bolestmi. Ve spěchu nasedne do taxíku starostlivého Jamese, který je v porodnici považován za otce, a proto musí asistovat u porodu. Zatímco Mikey objevuje svět a Molly prožívá krizi, James je u nich stále častějším hostem. Molly zjistí, že zneužil její adresu, aby dostal senilního dědu do domova důchodců, ale pak se s ním dohodne, že jí za to bude hlídat Mikeyho. Přestože je jim oběma s veselým a přátelským taxikářem dobře, začne se Molly poohlížet po vhodném otci. V úvahu by přicházel dokonce i Albert, ale když se přijde podívat na Mikeyho, James ho vyhodí. Molly se s ním kvůli tomu pohádá a on rozzlobeně odejde. Žena však velmi brzy pochopí, že Albert rozhodně není tím pravým kandidátem. A když ji zanedlouho zavolají do domova důchodců, kde mají potíže s dědou, vydá se tam, aby situaci vyřešila. Díky tomu se však neplánovaně setká s Jamesem a uvědomí si, že není třeba hledat to, co má celou dobu vedle sebe. (TV Nova)

Hanes88

Sympatická komedie, která si myslím, že pobaví každého. Dobré výkony Johna Travolty a Kristie Alley jen dodaly tomuto filmu kvalitu. 70% ()

Rejže

To už je historie a tak dávno, když pro to táta sáhl do své VHS-téky... Až na to opět narazím, ráda se podívám... :-) ()

spiritus

Ve své době hit, dnes již trošku vyčpělej. Nemůžu se zbavit dojmu, že tento film je zkrátka nudný, jako páteční odpoledne, před odchodem domů. (z práce). :-) ()

mira007

Romantická komedie - Travolta, Alley, mluvící mimino ( v originále dokonce dabing Bruce Willis) - nápaditá kombinace, která se zapamatovala a asi to byl ve své době hit, ale mně to za srdce nechytlo a ani mi to nepřišlo extra vtipné. ()

thunnus

Docela originálně pojatá komedie s dvojcí Travolta - Alley, mezi kterou to sice moc nejiskří, ale hlášky si vyměňují jedna báseň. Bohužel jsem to viděl s dabingem, takže nemůžu posoudit, jaký je Bruce Willis alias mimino :-( ()

zdenur

Originalita, humor, obsazení.. všechno je prostě povedené. Jeden z mála filmů, kvůli kterému jsem schopný zapnout TV. ()

Emzet

Bohužel průměr. Nápad byl skvělý a kdyby byl víc dotažen, mohlo to být za pět. Ale provedení je pouze průměrné. Nevyužitý potenciál suše komentujícího dítěte mě mrzel a Travolta+romantická komedie, pokud nechcete tvořit milý kýč jako třeba Pomádu, prostě není dobrá kombinace. Škoda. ()

Skarface

Jo nápad to byl dobrej dokonce se i dobře chytnul , John Travolta do role tatínka perfektně zapadnul, ale žádnej trhák to není . ()

Tunri

Po devíti letech jsem si film pustila a bavil mě snad ještě víc, než když jsem byla dítě. Skvělé hlášky, které vás opravdu rozesmějí, hlavně od miminka. Naprosto sehraný výkon od Travolty a Alley. Příjemná rodinná komedie. ()

Maslord

Aj Scientológovia vedia dodať hercov do filmov: obe "hviezdy" John Travolta a Kirstie Alley sú členmi tejto sekty. ()

RadimFišer

Dojemně krásné a příznačně dětský hlas, na který jsem doposud nemohl zapomenout. To se jen tak neslyší...Pro dojemnost a krásný vztah mezi rodiči dávám 3 bodíky. Světový film to bohužel není, i když tam hraje Travolta. ()

RedHot

Zbytečně uřvané, sladké a medové jako Lucie Bílá v jakékoli talentové soutěži. Dabing Mikyho stojí za tu hvězdu, ale jinak? ()

jasanka

Tohle jsem v dětství ráda sledovala. Až postupem času jsem samozřejmě začala vnímat hlavní dějovou linii. Pěkný příjemný film. Mimochodem nechápu, proč ho před pár lety znovu nadabovali. Tenhle druhý dabing je příšerný, i překlad je jiný. ()

Saur.us

Slušná televizní klasika, na které mají samozřejmě největší podíl repliky malého Mikeyho s hlasem Ivana Trojana (snad se někdy dostanu i k originálu s Brucem Willisem). ()

zdeny99

Mezi Johnem Travoltou a Kirstie Alley to nádherně jiskří. Malej Mikey vydává své bombastické "němé" hlášky po celou dobu. A to vše dělá z prvního dílu Kdopak to mluví jednu z nejlepších komedií. [25908. hodnocení, 252. komentář, 68%] ()

Puol

Milé, aj s odstupom času. Rozhodne, ale nie dielo na ktoré by mal byť John Travolta veľmi pyšný. Ešte šťastie, že sa neskôr opäť stretli Travolta s Willisom v inom filme a to už bo comeback ako sa patrí. ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

02.05.2021

Sony chystá remake Kdopak to mluví

Sony chystá remake Kdopak to mluví

10.07.2019

Snímek Kdopak to mluví z roku 1989 se dočká remaku. Původní film režisérky Amy Heckerling (Noc v Roxbury) zplodil dvě pokračování a plno dalších snímků se hlavním háčkem inspirovalo. Snímek vyprávěl… (více)