Třiatřicetiletá účetní Molly otěhotní, ale její ženatý milenec Albert neustále odkládá rozvod. Navíc ho Molly po devíti měsících těhotenství přistihne s novou milenkou, a tak scéna, kterou ztropí, skončí porodními bolestmi. Ve spěchu nasedne do taxíku starostlivého Jamese, který je v porodnici považován za otce, a proto musí asistovat u porodu. Zatímco Mikey objevuje svět a Molly prožívá krizi, James je u nich stále častějším hostem. Molly zjistí, že zneužil její adresu, aby dostal senilního dědu do domova důchodců, ale pak se s ním dohodne, že jí za to bude hlídat Mikeyho. Přestože je jim oběma s veselým a přátelským taxikářem dobře, začne se Molly poohlížet po vhodném otci. V úvahu by přicházel dokonce i Albert, ale když se přijde podívat na Mikeyho, James ho vyhodí. Molly se s ním kvůli tomu pohádá a on rozzlobeně odejde. Žena však velmi brzy pochopí, že Albert rozhodně není tím pravým kandidátem. A když ji zanedlouho zavolají do domova důchodců, kde mají potíže s dědou, vydá se tam, aby situaci vyřešila. Díky tomu se však neplánovaně setká s Jamesem a uvědomí si, že není třeba hledat to, co má celou dobu vedle sebe. (TV Nova)

MM_Ramone

"Pozri, kto to hovorí". Dobre teda, pozrel som. Nuž a čo som videl? Zhliadol som hlúpu, infantilnú, americkú komédiu o malom batoľati, čo vedie vnútorné monológy a hádže hlášky, ktoré majú byť akože vtipné. Ja som sa pri tom nebavil ani trocha. Skôr sa mi to zdalo hodne trapné. Silne nesympatická mi bola aj manželská dvojica, ktorú strvárnili John Travolta a Kirstie Alleyová. Najmä ten netalentovaný scientologický kokot Travolta mi liezol nehorázne na nervy. Neznášam ten jeho protivný, slizký ksicht. ** ()

lesumir

Kdyz tohle pisi, tak se usmivam a vzpominam a prochazi mnou obrovska nostalgie, snad jedne z prvnich filmu co jsem kdy videl. Je to proste hezka romanticka komedie pro deti a jejich rodice na spolecnou projekci. Aspon to tak na me pusobi... 5/10 ()

cheyene

Tři hvězdičky za nápad, Travoltu a český dabing, zejména Miroslava Saice. Originalita se tu musí ocenit, podobně jako zdařilý soundtrack. ()

paascha

Velká kravina, určená především mladým rodičům, aby jim ukázala, že jejich dítě je docela normální. Já mít tohle doma, křičím hrůzou ()

Fiftis

Prvý diel trilógie Pozri, kto to hovorí sa mi páčil. Hlavne preto, že to bolo niečo nové, nepoznané, humorne poňatého a hlavne veľmi dobré a musím povedať, že aj vydarený pokus o vyjadrenie posunkov a myslenia dieťaťa, Množstvo chvíľok malého Mikeyho boli, povedal by som, veľmi presné.. V žánri romantických komédií veľmi vydarený film. Táranie malého bába smiešne a v tej dobe ozaj nevšedné. Už začiatok filmu, kedy spermie pretekajú, ktorá bude skôr u vajíčka, je veľmi zábavný. ()

DJ_bart

"Nazdar Mikey. Víš, kdo jsem?" "Ne, to opravdu ne." "Jsem tvoje babička." "No, dobře paní, když to říkáte. A co ode mě chcete?" ()

ajuska

Naprosto průměrný příběh s tuctovou zápletkou, kterému ale dodává na půvabu originální nápad s kousavými komentáři mimina. Fajn zábava. ()

JohnnyD

Keď som bol malé decko, bol to jeden z najväčších hitov. No vtedy bol hit aj Beethoven. Po rokoch to až taká pecka nie je, hlavne keď je človek ukrátený o hlas Brucea Willisa. Ide ale stále o príjemnú a originálnu 80s komédiu. ()

mzss1

Je to solidní komedie, která už mě dnes moc tak nebere. John Travolta potěší. Scény s mluvícím dítětem jsou celkem vtipné, někdy ale nevhodné. Příběh je dost dobrý. Nic méně a ani nic více ve filmu nevidím. Závěr byl povedený. Proto ho hodnotím tak na 59% = *** ()

Legas

Další snad z mnoha stovek případů, kdy se z daného tématu dalo vytěžit daleko více. Film mohl být vtipnější a především bych víc propracoval scénář, ale i tak jsem se místy docela dobře pobavil. Mluvící spermie - to se jen tak nevidí. ()

Anderton

Na prvých dvoch dieloch tejto originálnej komediálnej série som bol kedysi v dobe bronzovej v kine Lamač. Takže ťažká nostalgia. Rovnako som sa pri filme bavil aj o niekoľko rokov neskôr v televízii. Najväčším prekvapením bol pre mňa sympatický Travolta a jeho komediálny talent. Scenár pripravil niekoľko vtipných momentov a decko je milé, takže sa právom stal z tejto komédie vianočný evergreen. ()

swamp

Když to vezmu jako nostalgické hodnocení, nemůžu jinak. Tohle mě vždycky pobavilo, a když jsem to viděl po dlouhé době teď - Mikeyho průpovídky jsou geniální. :D ()

Campbell

Kdopak by tohle neznal? Film na který jsem jako malý nedal dopustit, i když jsem něčemu nerozuměl(co chcete po 8 letým klukovi, že?:-)) tak jsem se bavil a úplně jsem viděl sebe sama jako Mikeyho. Navíc dokonale namluveným Willisem. Travolta a Alley jsou dokonalej tým a nemaj chybu. Role davise seděla dobře a režije je zvládlá dobře. Občas sice film klopýtne, třeba bych smazal všechny scény s matkou Mollie, přišly mi bezúčelové a navíc strašně nudné. ()

nash.

I po letech milá a zábavná rodinná komedie s několika skvělými nápady, které dodávají tu správnou jiskru a nadhled nejen originální nápad, ale především John Travolta a Bruce Willis. I když Kirstey je taky ve sve snaze zvládnout mateřské povinnosti či najít Mikeymu nového tatínka zábavná. Navíc to mezi ní a Travoltou sympaticky jiskří. Jistě, není to nic převratného, nic co by zmenilo filmovou historii, ale to myslím od rodinného filmu nikdo nečeká. ()

SeBig

Možná ani nebylo třeba aby to mimino jakoby mluvilo..samo osobě je to fajn romantarna. Třetí hvězda za hudbu. ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

02.05.2021

Sony chystá remake Kdopak to mluví

Sony chystá remake Kdopak to mluví

10.07.2019

Snímek Kdopak to mluví z roku 1989 se dočká remaku. Původní film režisérky Amy Heckerling (Noc v Roxbury) zplodil dvě pokračování a plno dalších snímků se hlavním háčkem inspirovalo. Snímek vyprávěl… (více)