• slovenský

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1989, 105 min

• Faidra

Nechť přede mnou nikdo nezpochybňuje sílu ženského přátelství. Na tohle jsem kdysi šla jen proto, že moje úhlavní kamarádka nechtěla jít sama, i když už tehdy se mi při pouhém vyslovení jména "Jean-Claude Van Damme" zauzlovávaly palce u nohou. Přežila jsem, kamarádka zase se mnou přežila Apokalypsu s Brandem, třebaže její skelný pohled během filmu by mohl naznačovat opak, a kamarádství přežilo též. Tvrdší zkoušku ohněm než skákajícího a kopajícího Belgičana vzdorujícího protivníkovi ve střepy obalených rukavicích hned tak nevymyslíte.(27.5.2008)

Jeden z těch lepších akčních filmů s Van Dammem, ale to neznamená že by to bylo něco super, hlavně zápletka je už šíleně ohraná, ale to se dalo celkem čekat, tady šlo hlavně o souboje a ty byly celkem slušný. Jean-Clude je jako vždycky šíleně topornej a o jeho herectví se tady nedá ani mluvit, co se týče ostatních herců, tak jsou tady jenom tupý čongové co něco vyřvávaj a nebo herci který se tam jen tak mihnou a moc příležitost se ukázat nedostanou A samozřejmě že jako ve většině americkejch filmech tak i tady je dokanlej happy end, kdy van Damme porazí svýho hlavního nepřítele a všichni ostatní zlý dostanou taky na prdel,ale to je ve většině tokovýchhle býčkovýh akčních filmech, takže pro mě to je docela nadprůměrný béčko(6.5.2005)

Brutálne klišovité béčko so všetkým čo k tomu patrí, kto by odolal?..:)))(25.3.2006)

To nejlepší z americké vlny vezoucí se na úspěchu HK mlátiček - veterán ze Shaw Brothers Chia Yung Liu, Van Damme ve formě a Tong Po. K dokonalosti chybí jen nalepovací vousy.(23.8.2002)

Na škole nás učili, že před sportovním výkonem si máme zahřát tělo a provést strečink. Tong Po se před zápasem rozcvičuje po svém (strečink jaksi vynechává) a že při tom možná spadne barák mu evidentně nevadí. Dále nám vtloukali do hlav, že ať už je utkání jakkoliv vyhrocené, vždy se musí bojovat fér. Tong Po se ve škole kickboxu učil, kterak loktem zlomit obratle tak, aby soupeř už nikdy nevstal. Jde z něj skutečný strach... Jenže má bohužel smolíčka, protože Van Damme se zde předvádí ve své nejlepší formě. Jak chce asi Tong Po zápasit s někým, kdo má břicho tvrdší než tykev, místo třísel gumový hadice a v lýtkách pružiny?? Van Damme je řezník, tréninkové sekvence v džungli vypadají výborně a kdo by si nepamatoval to mrazení v zádech při kopání do palmy. Příběhem samozřejmě klasické akční béčko s jasně daným koncem, ale jinak dynamické, se spoustou akce a sebevědomým Žánem v hlavní roli. P.S.: těch pět nebo šest kopů s otočkou ve výskoku v Kamenném městě už nikdo tak elegantně nenapodobí... 1,5 miliónů dolarů(rozpočet)/14,5 miliónů dolarů(výdělek v USA)(17.5.2006)

• - Michel Qissi, který ztvárnil postavu Tong Poa, je Van Dammův blízký přítel, se kterým v minulosti ještě před svou filmovou kariérou odjel do Thajska studovat Muay Thai. (Eldrick)

• - Při finálním souboji lze v záběru na Tong Poova (Michel Qissi) chráněnce,jak má na pravé tváři stopy po krvi ještě před tím, než Tog Po ošklivě pořeže Kurta (Jean Claude Van Damme). Poté, co je Kurt pořezán střepy, jeho krev potřísní Tong Poova chráněnce na straně levé a na pravé straně není už po krvi ani památky. (Sign)

• - Jean-Claude Van Damme a Michael Quissi sa spolu stretli už vo filme Krvavý šport (1988). (Johnny.ARN)