Ivoshek

Mimořádně zábavné je, že na lodi cestou do Ameriky dělá kotelníka. Muhehehe. A to je snad jediné, co si z toho pamatuju. Jo, vlastně ještě bitku v bazénu. Na obranu filmu nutno dodat, že ve 12 letech se mi to líbilo. Ale znovu už bych na to radši asi nekoukal. ()

anderson

Z filmov, ktoré komentujem si môžete vyvodiť detaily môjho profilu. Takže ... súhlasím so všetkými, ktorí hodnotia túto poctivú "van Dammovku" vyššie ako 2 hviezdičky. A to najmä kvôli súbojom, ktoré "odpadoví" kuvici kritizujú. Ak už niekto zažil pouličnú bitku, potom vie, že by (s odhliadnutím od martial arts) prebiehala nejako takto. A choreografia - geniálna. Navyše príbeh - akokoľvek klišéovitý a banálny - ma vždy dojme a emocionálne odrovná. Takže kam sa hrabú tzv. romantické dojáky, lámačky vĺn a podobné "vyššie umenie". A kam sa preboha hrabe Živý terč. Veď všetci dobre vieme, že každý ho tu vyzdvihuje len pre Johna Woo. Ale tento komentár nemal byť útočný, takže ... kľudne si tu ďalej odpadujte :-) veď Jean - Claude je už OFF. Technická poznámka: na pirátskych kazetách z NSR pod týmto názvom. (23.11.2004) ()

eraserhead666

Rozhodně bych se neodvažoval to nějak srovnávat, technicky to ani nejde, ale JCVD si prostě natočil svého "Rockyho", jen v pouličním hávu. O ty rvačky ani tak moc nejde, je jich moc na to, aby to byly nějaké vypilované choreografie (ale i to má své kouzlo, je to prostě ulice), jsou jen vyplněním dramatické zápletky. A je to fajn, jen možná moc dlouhé (řekl bych, žeprávě tehdy to začalo, zbytečně přetažené filmy). S kulervoucí Deborah Rennard, přesně pro tohle osmdesátky miluju, pro ty krátkovlasé bohyně s ostře řezanými tvářemi aspirující na MCBP. 3.5* ()

SOLOM.

Žádná extra klasa – prostě klasický průměrný Jean-Claude Van Damme. ON zazářil v jiných filmech, kde posbíral svou slávu, pak už se objevoval jen v záplavě tuctové akční podívané, při které často příběh dostával větší K.O. než hlavní hrdina před kamerou. I zde to byla přehlídka úsměvné bojové choreografie (zvláště ta se Skotem mezi auty vyvolávala posměšné úšklebky). Srdceryvné drama okolo chudáka neteře a jeho matky mě nechalo zcela chladným. Nicméně se tu objevil i Voyo Goric – zmrdeček z Ramba 2 nebo Michel Qissi sám velký Tong Po z Kickboxera, leč tentokrát v dosti suchých rolích legionářů… ()

ARI50

Pouliční boje a není jich málo a svině co dělá problémy dobrý beru ale drží si to malou pozornost ve směs příběh nějak neohromí nebo spíše nenabudí aby film šel minutu po minutě víš a tak si aspoň vychutnáte nějaké kopy. ()

Lacike

Rozporuplna arenovka. Pretoze dejova vata, ktora ma predstavovat vyplň medzi famoznymi bitkami ma práve použitím vsetkych myslitelnych klise bavi. Dokonca dôjde aj na legendarny vyrok o pravidlach. Ziadne nie su. :)). Zapletka pôsobi jak remake Krvaveho sportu, len ju tentoraz poriadne rozpracovali. Dokonca aj Van Damme tu ma konecne uces, ktory nevyzera zastarale. Akurat mu tentoraz naplno na gebuli ziari ten hrbol. :) Na druhej strane bitky, ktore maju byt hlavnou atrakciou arenoviek tu su uplne na hovno. Maju primitivnu krčmovu choreografiu, postradaju dynamiku a naviac su mizerne natocene. Kadenciu uderov predci kadencia strihov, aby sa zakrylo, ze ku kontaktom nedochadza ani omylom. Napriek tomu ostalo vo filme viacero zaberov v ktorych natvrdo vidno, ze udery padaju desiatky centimetrov mimo supera. Obcas sa predsalen objavi nejaky slusnejsi chvat, ale znova je dokaliceny mizernym strihom. Van Damme tu dokonca ani raz neroztiahne nohy, teda nepredvedie roznozku. Velky trapas. Keby sa vystrihli bitky z Krvaveho sportu a zkombinovali sa s dejovou omackou z tohto filmu, tak by z toho vznikla velmi slusna arenovka. Strasne by som chcel dat tomuto filmu nadpriemerne hodnotenie, ale nemôzem. Mizerne bitky ho tahaju pod priemer a milionkrat obohrana zapletka ho tiez nespasí. 4/10. ()

Beznoh

Je to prostě jen akčňák, co nemá žádný příliš hlubší myšlenky, přesto jsem se skvěle pobavil a tenhle snímek mě něčím upoutal. ()

Cubinho

Jak už jsem psal u Krvavého sportu: jako malý jsem Van Damma zbožňoval a Lví srdce bylo mým nejoblíbenějším filmem s ním. Pamatuju si, že strýc měl tento film na VHSce namulvený jen jedním dabérem... a já to viděl nejmíň 10x :-) ()

corpsy

V tomto filme sa zmiešali rodinné hodnoty s akciou. A vyšlo to skvele. Patrne najdojímavejší Jean-Claudov film, s poriadnou dávkou kopancov. ()

Andersis

Opět jde o pomstu, proč mě to sakra nepřekvapuje? Ale na druhou stranu, rvaček je tam hafo a jsou na dobré úrovni, Harrison Page se role houmlesáka ujal dobře a docela sem mu to věřil. Nad scénařem nesmíte uvažovat. ()

mysiak

Lví Srdce je x-tý film na tému ako sa chce pomocou nečestných spôsobov stať lepším človekom..tentoraz v hlavnej úlohe JCVD...všetky tie klišé sú tu obsiahnuté, a bitky stoja za videnie...ale je to len predsa slabší JCVD...oveľa radšej mám napríklad Dvojitý Zásah alebo Živý Terč... ()

Ellmariachi

No co dodat. Cesta Van Dammovou historii se mi začíná vyplácet. Jako škvrně jsem ho vždy měl ve stínu Slye a Willise a asi je to i dobře. Aspoň teď můžu znovuobjevovat. JCVD v plný formě a parádě. Film netrpí nudou a souboje jsou fajn. Co víc psát k týhle klasice? - 90 procent ()