Hlavní postavou dobrodružně akčního příběhu je mladý newyorský muž Christopher Dubois, který s přáteli okrade místního mafiána a na útěku před jeho zabijáky se omylem ocitne na palubě lodi pašeráků zbraní. Ti se ho chtějí zbavit, ale před smrtí v zubech žraloků ho zachrání útok pirátů vedených elegantním lupičem Dobbsem. Chris se k pirátům přidá spolu s nimi pokračuje v cestě v naději, že se dostane zpět do New Yorku. Dobbds ho však vysadí na siamském ostrově, kde prodá svůj lup starému zákazníkovi, mistrovi bojových umění Khaovi. Ten si všimne jeho dovednosti, pokud jde o bojová umění a zařadí ho mezi své svěřence. O půl roku později se Chris opět setká s Dobbsem a požádá ho, aby mu pomohl dostat se do tibetského kláštera, kde se má konat velký turnaj v bojovém umění. Sjíždí se na něj zápasníci celého světa a hlavní cenou má být velká socha draka, celá z ryzího zlata. Dobbs souhlasí, ale protože nevěří v Chrisovo vítězství, vmyslí si vlastní plán, jak se zlaté sošky zmocnit. A zatímco on připravuje drzou loupež, Chris Dubois se řadou soubojů propracovává do finálového střetnutí, kde na něj čeká brutální zabiják, mongolský válečník Khan. (oficiální text distributora)

otík

Další trapný z karate filmů Van Damma, hlavně úvodní scény v roli kašpárka jsou opravdu ubohé. Sice pak už je to klasický soubojový film a Jean-Claude vypadá dobře, ale i tak to nenapraví špatný dojem a pocit z další promarněné šance. Je to film z doby, kdy Van Dammovi kopy a rotačky ještě někdo věřil a kdy do sebe nechal mlátit tak dlouho, až vyhrál. Celý film je asi o tom, jak pár sadomasochistů do sebe nechá mlátit polovinu filmu a Van Damme je ten, který nejvíc schytá, ale také nejvíc vydrží, nejvíc koulí očima a vždy zvítězí. Ačkoliv je Jean-Claude podepsán i pod režií, ta rozhodně nepatří k té nejlepší a ani bojové scény nejsou vyšperkované žádným skvělým filmařským uměním. Jde o standartní bojový film jakoby z 80. let. ()

tom88

Celkom fajn bojovka s JCVD, ktorého réžia a snaha ma celkom potešila. Celkovo zábavný film s jednoduchým dejom a dobrým dojmom po filme. Bitky sú celkom fajn, no samozrejme niektoré súboje sú dosť prehnané viď súboj s mongolom. Je to jeden z tých lepších Van Dammových filmov, ktorý sa dá pozrieť aj viackrát. 60% ()

cinemag

Final Battle v aréně a venku byl skvělý, zbytek je průměrný a nevýrazný. Ocenil jsem účast exbonda Moorea. Kickboxer či Bloodsport jsou ale pro mě o třídu lepší. Horší 4*. ()

lennyd

Christopher Dubois je potulný zlodějíček, který se s partou malých děcek živí drobnými krádežemí a sní o něčem velikém. Bohužel jednou se jim jeden kšeftík nevydaří, a Chris se ocitá v zajetí na pirátské lodi. Zrovna, když ho chtějí odkrouhnout, tak tuto loď napadne jiná, a Chris je zachráněn, aby byl prodán do otroctví kdesi na ostrovech Muay Thai. Zde se naučí umění boje Muay, a spolu se svými "zachránci", lordem Dobbsem a Harrym Smythem, a taktéž půvabnou novinářkou z New Yorku se vydává na tajný turnaj bojových umění, aby za Ameriku nakopal zadek zbytku světa, a při té příležitosti si odvezl i velkou zlatou sochu.... Van Damme před kamerou, Van Damme za kamerou, Van Damme v každém záběru. Celkově film stojí za starou belu, jediné co se dá (aspoň trošku) vyzdvihnout je závěrečný turnaj a tedy i přehlídka různých bojových umění z různých částí světa, a také možná hudba Randyho Edelmana. Jinak je to o ničem... ()

MiCM

To je pro mně v rámci tématu naprosto špičkový film. To spektrum bojovníků lišících se jak stylem tak fyzickou zdatností, to je prostěmaximální show.. ()

Playman

Jak se pozná strašný (bojový) film? Režíruje ho Van Damme a Roger Moore v něm dělá úchylně hloupé vtipy. Ne, tak, popravdě řečeno, prvních dvacet minut se mi strašně líbilo. Až jsem si říkal: Sakra, je toto možné? Bohužel, pak se film proměnil v natahovanou konverzační slátaninu a ke konci filmu se rádoby "bojovalo". A ty boje byly v tomto snímku prakticky nejhorší. Ano, jeden člověk zastupující celou Afriku. Nejlepší bojovník, který je malý jako desetileté dítě, už nevim z jaké země, bojuje támhle proti sumu (strašně vyrovnané a moudré). A ta režie. To je ovšem vrchol. Úplně vidim ty pokyny režiséra Van Damma: Ano, a ty teď kývni - krása. A vy, vy se na sebe teď hezky podívejte. A ty se zle zatvař, aby se diváci trochu báli. Pak samozřejmě tolik střihu. Přišlo mi, že i ty nejjednodušší scény v sobě měly 10 střihů. Což je samo o sobě umění. Kdo tohle dokáže ? :D No nic, dávám tak 1,2 hvězdičky za prvních 20 minut a za to, že je Van Damme v podstatě můj oblíbenec. A vlastně, takový dodatek. Vzpomněl jsem si, že tam bylo strašně moc stereotypů: Např. Skot v sukni - ano ten byl perfektní. V takové sukni se bojuje přece nejlépe. A bylo toho víc. A v takových momentech jsem se vždy fakt smál. :-) ()

ywo666

Keby boli lepšie súboje dal by som 4*, ale mám pocit, že občas to mlátenie odflákly. Mongol je síce veľmi štýlový ale súčtom nepredvedie vlastne nič (Abdel Qissi je/bol boxér). Inak čo zem to štýl veľmi kvitujem. Ale Rus nemusel byť len také svalnaté nemehlo. Mohli tam dať nejakého majstra sambo. Inak film nenudí a díva sa na neho dobre. Keď som bol malý, som ho ale žral viac. A JCVD by si mal uvedomiť, že nie je žiadny Snyder a ubrať spomalovačiek! ()

Aven

Nápad se zařazením co nejvíce bojových stylů a národností kvituji. Jinak prostě jen další Van Dammův akční výbřed. ()

dANo

Van Damme ako autor predlohy, režisér a samozrejme hlavný hrdina sa v tejto fraške o akomsi mystickom bojovom turnaji národov bez obmedzení určite našiel, ale cieľová skupina, ktorú tento nepodarok môže osloviť sa nachádza medzi malými chlapcami vo veku 8 - 12 rokov. Nedosahuje to ani priemer a pôsobí to skôr zábavne ako akčne. ()

JohnSmith

Opravdu originální film pana režiséra van Damma.Normálně okopírovaný Krvavý sport s trochou exotiky,trapným Moorem a méně zajímavými souboji ()

nevermore

Ten příběh je hrozně laciný (teď myslím zápletku a ne turnaj) a ten turnaj byl taky docela fest odfláknutej. Velice malý počet bojovníků....Mno škoda, byl to jeden z posledních filmů s Van Dammem, který jsem viděl a musím uznat - čekal jsem víc. A úplně nejvíc úděsný byl ten trapák, co bojoval pokaždé jako jiné zvíře: had, opice atd. Já bych spíš bych řekl, že celou dobu bojoval jak pošahanej degen a hodne nucený bylo taky, jak to vždycky někdo musel připomenout, jako co bojuje, che.. ()

Kosmik 1

Film plný všemožných bojových umění a nápadně připomínající jiné JCVDho bojové filmy jako Krvavý sport, Kickboxer. Také trochu podobné filmu Mortal Combat. Ale i přes tu všehochuť v jednom mě tenhle žánr asi nikdy nepřestane bavit. 75% ()

KASUGI

Moje oblíbená arénovka. Jedna z mála, kde bojují zástupci téměř všech zemí a s bojovou technikou té které zemi vlastní. Škoda, že hodně minutáže zabírá úvod. Kdyby se zápasy nátahly tak ještě o dvacet minut déle, byla by to šupa. Co mi tam dost vadí je ten nepoměr, kdy VanDamme dostane v aréně na budku od prvního skopčáka a porazí ho tak tak na hraně, to samé i u druhého zápasníka, aby po tom ve finále zmastil mongolskou gorilu, které se ani nedotkli lepší bojovníci. Ale poměry sil a logiku bych u tohoto žánru hledat asi neměl. Van Damme si taky zkusil režii a já tak přemýšlím, jestli ten Arnie náhodou není jediné dřevo bez režisérského  talentu? ()

Narcis

Jedna * za zajímavé choreografie soubojů v aréně (ale jen některé). O hereckých výkonech se zde nedá bohužel mluvit. Kravinka. No, co už. ()

ssfan

Naprosto perfektní film o bojovém umění se zajímavým dějem a dobrými herci. Celkově se jedná o jeden z nejlepších filmů s Van Dammem. Odehrává se i v pro Van Dammovy filmy nezvyklém prostředí. O to víc se mi film líbil. 9/10 ()