Hlavní postavou dobrodružně akčního příběhu je mladý newyorský muž Christopher Dubois, který s přáteli okrade místního mafiána a na útěku před jeho zabijáky se omylem ocitne na palubě lodi pašeráků zbraní. Ti se ho chtějí zbavit, ale před smrtí v zubech žraloků ho zachrání útok pirátů vedených elegantním lupičem Dobbsem. Chris se k pirátům přidá spolu s nimi pokračuje v cestě v naději, že se dostane zpět do New Yorku. Dobbds ho však vysadí na siamském ostrově, kde prodá svůj lup starému zákazníkovi, mistrovi bojových umění Khaovi. Ten si všimne jeho dovednosti, pokud jde o bojová umění a zařadí ho mezi své svěřence. O půl roku později se Chris opět setká s Dobbsem a požádá ho, aby mu pomohl dostat se do tibetského kláštera, kde se má konat velký turnaj v bojovém umění. Sjíždí se na něj zápasníci celého světa a hlavní cenou má být velká socha draka, celá z ryzího zlata. Dobbs souhlasí, ale protože nevěří v Chrisovo vítězství, vmyslí si vlastní plán, jak se zlaté sošky zmocnit. A zatímco on připravuje drzou loupež, Chris Dubois se řadou soubojů propracovává do finálového střetnutí, kde na něj čeká brutální zabiják, mongolský válečník Khan. (oficiální text distributora)

Lord Fuck

Van Dammův režijní debut je hodně vydařený. Je sice vidět že se inspiroval svými starými filmi (Krvavý sport a Kickboxer), ale ukočíroval to dobře. Místy vtipné hlášky a příběh zasazen do minulosti jsou jeho trumfy. ()

lokol

taketo vandammovky mam rad...proste kde ssa ukazuju rozne bojove umenia...a bojov je tam dost...povedzme taky bloodsport,lionheart,kickboxer...to su vandammovky typicke...a pre mna najlepsie ()

messi@h

Čekal jsem to daleko daleko horší, ale vzhledem k tomu, že jsem hledal jen oddychovku s bojovým uměním, byl jsem nakonec spokojený. Jasně, děj je trochu řídký (především by filmu prospělo odstranit nadbytečný úvod "starý bojovník vypráví v restauraci" a následné rádoby srdceryvné záběry "hlavní hrdina pomáhá dětem na ulici"), ale mezi námi - Enter the Dragon taky není po dějové stránce nějaký skvost, nudil jsem se u něj daleko víc než u téhle van dammovky a přesto má skoro 80%. Jako dobrodružný film Souboj cti celkem funguje a co je hlavní, souboje jsou docela zajímavé, takže fanoušci bojových umění by neměli být příliš zklamáni. ()

Sign

mozna drazsi nez krvavy sport ale ne me se libil vic ten sport ale jinak take se furt radi mezi ty lepsi od van dama ()

waska

Pořád to samé dokola. Turnaj, zabijí nebo zmrzačí mu kamaráda a on se pomstí a vyhraje. Řeč je samozřejmě O JCVD. Dojem trochu vylepšil Roger Moore. ()

Armin82

Na belgičanovi režisérské schopnosti velkej nadstandart. Mě se to líbilo! Podobně jako u Krvavýho sportu nebo Kickboxeru,trenink bojových umění,pak probojování se přes slabší soupeře až k tomu nejlepšímu...z hlediska scénáře a příběhu velké klišé,ale zase na JCVD naprosto klasicky průměrný béčko,který nenudí. Čemu dávám největší plus,tak výběru zápasníků...opravdu velká škála různých bojových stylů. Jen jsem trošku nepochopil účast Rogera Moora,kterému sice kariéra pomalu uhasínala,ale nechat se uvrtat do filmu s Van Dammem,to bylo asi tenkrát pro nejednoho diváka velký překvapení---->70% ()

Likan7

O hodně slabší než Kickboxer. Jean už neměl takovou formu a víc se tady hrálo na nostalgii a emoce. Ty ale nedorazili. Zoufale málo boje na turnaji. Kdyby to mělo 10. minutový úvod a zbytek filmu by byli jenom zápasy na hlavním turnaji, hned by hodnocení šlo nahoru. ()

Demonic189

Bez okolkov jedna z najlepších Van Dammoviek! Veľmi dobrá výprava, súboje, sympatický herci a obrovský záporák. Žiadny smrad po Bulharsku, kde sa Jean neskôr zatopil, ale naopak veľmi pekné lokácie. ()

Nix

Van Dammovka a arénovka, která mi unikala delší dobu. Některé záběry či herce si pamatuji z dětství, ale musel jsem si to připomenout a byl jsem překvapen. Na arénovku to má vcelku slušnou výpravu, kameru a celkový spád. Rozhodně to není úplně tak tupý jak se to tváří. Co mne sice vytáčelo, tak že Van Damme v každém souboji musel dostat na prdel a pak vstát a všechny zrubat, to bylo trochu do očí bijící, ale souboje maj dobrou choreografii a dobře se na to dívalo. Možná to bylo zbytečně moc natahovaný, ale i tak to uteklo. Já jsem se bavil a určitě to je lepší Van Dammovka za mne. ()

Galliano

James Bond a Van Damme v jednom filme?! No želaný efekt nepriniesol aj ked sa odohráva v krásnom prosredí, ale to je asi tak všetko. ()

IronRocky

Celkem slušně udělaný film, který mi připomínal hodně krvavý sport. Van Damme to režijně zvládnul dobře a všechny souboje jsou zajimavé a dobře provedené. ()

mac000

Po svižné a akčně dobře natočené úvodní sekvenci z New Yorku tempo filmu pozvolna upadá. Závěr je zcela předvídatelný a natahovaný tvůrci až na hranici mezi zábavou a nudou. Ale pro všechny příznivce J.-C. Van Damma je to docela pohodové koukání. Jako bonus je účinkování ex-Bonda Rogera Moora v roli zhýralého lorda Dobbse. Hlavní ženskou roli novinářky C. Newtonové měla původně hrát Tatum O´Nealová. Film měl světovou premiéru v srpnu 1996 v Praze. ()

MrMir

Těšil jsem se nový Krvavý sport. Vše tomu nasvědčovalo....až do závěrečného souboje, který je naprosto nezvládnutý. Škoda. ()

Dinsberg

Natočit to o deset let dřív, mohla to být pecka. Takhle se jedná o plagiát Krvavého sportu. Ratrospektiva tam mohla být na více místech, ne jenom na začátku a na konci. Slibný začátek končí při příjezdu do Ztraceného města. Pak už je to jenom o zápasnických stylech. Škoda. Film měl rozhodně na víc. Hlavně u scénáře. Ale jelikož na něm pracovalo duo Dux-Van Damme, není se co divit, že to dopadlo, jak to dopadlo. ()

pekas

Velice lituju promarněné šance. Protože turnaj, přesto že JCVD vykrádá svoji nejzásadnější roli Krvavý sport, se vcelku povedl a vypadal atraktivně. Různí soupeři a jejich rozmanité styly, to byla pastva pro oči. Bohužel ale to je ale vše, scénář a herecké výkony jsou slabé. Škoda. ()