Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

Davered

Rodinne psychodrama prevlecene za levny horor. Je to bohuzel az prilis sterotypni, komorni, a predevsim jsem tomu ani na vterinu neveril (prikladem budiz napriklad naprosto nonsalantni postoj, jenz zucastneni maji ke vsem tem umrtim). ()

TomX2

Dead End nemá ďaleko od road movie - väčšinu času sa dej odohráva v aute, ktorým postavy cestujú do bodu X (teda, aspoň sa o to snažia). Počas cesty však postavy musia čeliť rôznym nástrahám a nebezpečenstvám, pričom čas od času niektorá z postáv zmizne. Keď protagonisti zistia, že sú vlastne celý čas v jednom kruhu, postupne začnú všetci blázniť a pomaly začnú vychádzať rôzne rodinné tajomstvá na povrch, vďaka čomu sa tá beznádej len rozšíri. Táto stránka však vo filme nefunguje. A nefunguje to ani ako horor (vraždy sú často mimo záber, atmosféra a napätie nikde). Všetka kvalita filmu je založená na dialógoch, ktoré sú mnohokrát veľmi absurdné a až príliš čierne. Často sa síce nájdu aj trápne hlášky, ale ako celok komediálna stránka filmu funguje, takže nuda nehrozí. A herecké obsadenie je taktiež dobre zvolené. ()

Tayen

Béčkový film, který si nedal moc práce s efekty, ale o to tvůrcům asi ani nešlo. Zasadit do příběhu jako hlavního nepřítele Smrt, asi okoukali z Nezvratného osudu, i když příběh pojali po svém a nezaujal mne ani zpoloviny tak jako on. Děsivé a nechutné scény a mrazivou atmosféru ničí rádobyhumor, ale i kdyby chyběl, nenapadne mě se na film dívat víc, než dvakrát. Neurazí, ale ani nenadchne. ()

Sandiego

I když jde spíše o komedie, je to jeden z hororů, který si dokázal vybudovat skutečně mrazivou atmosféru, kterou trochu rozmělňuje trochu předvídatelná pointa. I tak pro mě jeden z nejlepších snímků tohoto žánru z poslední doby. ()

Freemind

Příjemná záležitost pro fandy horrorů, kteří to někdy mají rádi "jinak". Vkusně přimíchaný slovní humor trochu pomáhá maskovat slabiny scénáře, "překvapující" zápletka už tu sice párkrát byla, ale film hezky spojuje. Kvůli nudné kameře a špatné zvukové režii ale víc než tři hvězdičky nedám. ()

kaylin

Jestli jste snímek „Smrt přichází v bílém“ neviděli, rozhodně mu dejte šanci, protože tohle je hororová komedie, kterou hned tak neuvidíte. Je velmi dobrá, a i když se příběh zdá jednoduchý, rozhodně to není na škodu, protože tenhle scénář je promyšlený a ke konci vás může překvapit. Ten závěr není vyloženě novinka, ale přesto na vás může zafungovat jako správný úder na solar. ()

topi

Je Štědrý den a Frank (Ray Wise) s rodinou jsou na cestě autem za příbuznými Frankovi manželky (Lin Shaye). Poprvé za ty roky, co k nim jezdí, to vezme zkratkou po vedlejší silnici mimo dálnici a brzy se začnou dít velmi podivné věci. Film si pohrává s dusnou a děsivou atmosférou, která se střída s momenty, které Vás přinutí k smíchu. Dobrá kombinace, která funguje. Celý film se odehrává za temného večera a silnice a lesy kolem dotvářejí výbornou kulisu. Na konci této mysteriózní jízdy na nás čekají hnedle tři originální pointy, za které dávám Dead Endu plné hodnocení. K počeštěnému názvu, který navíc prozrazuje vcelku zásadní věc, se radši vyjadřovat nebudu. ()

YURAyura

Nejvetsi chybou je ten idiot, ktery navrhl ceskemu distibutorovi nazev, co by nejlepe svedcil pokracovani Nemocnice na kraji mesta. To je vazne nestesti tacovi svobodomyslni prekladatele. Povesit je za kule do pruvanu malo... Kazdopadne timto nesmyslym nazvem utrplel u ceskeho publika i tento minimalisticky film = Pan Leeland - a pardon tentokrat nejsme v TwinPeaks - tedy otec rodiny a vyhradni ridic dopravniho prostredku se svoji rodinou cestuje na stedry den k pribuznym z manzelciny strany. Uz tento docela hruzyplny scenar je pouze premisou k vybornemu filmu, kteremu nechybi tempo, spad a s samozrejme rada zvratu a lekacek. Vubec nic jsem necekal a dostal jsem vrchovatou porci napeti, jakeho v poslednich letech z Ameru dostavame jako safranu. Jen houst a vetsi kapky!!! ()

Hadža odpad!

Tady opravdu neverim svym ocim!!Absolutni blbost s katastrofalnimy vykony hercu!U toho filmu jsem nevedel zda se mam smat,ci plakat,nebo mlatit hlavou o stenu jakouto kravinu lze natocit!!!!Tak jsem se nenechal dlouho nachytat hodnocenim jak u tohoto absolutne podradneho vytvoru!To je snad domluveno nebo spiknuti!!Opravdu hruza vsechny varuju pred shlednutim tohoto paskvilu ktery dela nazvu horror nebetycnou ostudu!Vazne malo kdo necha vysadit svou snoubenku samotnou v lese aby odvezl pochybnou zenu na chatu!A pak si jde mladik uprostred temneho lesa onanovat se zapalovacem nad plakatem s casopisu,bezne!A ty dialogu ,hnus!!Scenaristu zlyncovat!!! ()

stration

Výborný film. Trochu přiomíná Záhadu Blair Witch, které ovšem chyběl jakýkoliv nadhled. A ten tady je, dokonce i humor. Ale i přesto má divák pořád strach až do obou perfektních konců. Výborná ukázka toho, jak s minimem krve, střev a obnažených mozků vytvořit perfektní horor. ()

Aiax

V žánru hororu určitě velice povedená věc, která navíc dodává nový význam slovům jako "nízkorozpočtový" a "komorní". Kdo má rád horory, bude potěšen. Já nadšeným fanouškem hororů však nejsem, a přestože jisté kvality tomuhle filmu neupírám, je to prostě jen další zábavná vyvražďovačka. Nic víc ani míň. Mimochodem - do titulků vložený epilog byl IMO dost laciným "vyšokováním" na poslední chvíli, klasickým vypláznutím jazyka na diváky, aby tak mohli ještě po kině u piva diskutovat na odvěké téma "tak stalo se to doopravdy, nebo se jim to jenom zdálo?". ()

AlistairMir odpad!

Jako člověk co viděl přes tisíc hororů jsem si naivně myslel, že mě tento žánr už nemá vlastně čím překvapit. Hahahá jak hluboce jsem se mýlil (což je u mě zázrak) jsem zjistil hned po shlédnutí tohoto skvostu. Co tohle mělo být to nevím ale horor nebo spíše hrůza to vskutku byla. Tohle dokoukat to zvládne jen někdo kdo má nervy ze železa jinak to prostě musí vypnout po dvaceti minutách nejdéle. Já však jsem statečný hoch a vydržel jsem tato muka. A teď vážně...Když jsem viděl jak toto veledílo má vyšší hodnocení než několik skutečných hororových kultů dostal jsem záchvat smíchu. Ale vyjímečný film to je...Je totiž zatím jediný kterému jsem dal ODPAD, který se snažím nepoužívat jelikož jsem hodný a tolerantní člověk. Tady mě napadají dvě věci : a) Všichni trpěli u tohoto filmu jako já a proto se rozhodli dát velké hodnocení, aby navnadili ostatní s pocitem ať si tuto krávovinu také užijí. b) Asi jsem viděl jiný film než ostatní tady takže se všem přítomným omlouvám. Jo a pak vlastně ještě za c) Mám opravdu ale opravdu jiný vkus. Kdo vydrží tohle vydrží všechno takže jsem na sebe velmi pyšný a věřím, že větší hrůzu už nikdy nepotkám mám přeci jen jedny nervy. ()

JohnMiller

Miestami Lynchovsko tajomné, neustála mystéria a Ray Wise tomu dodali ten správny feeling, ale nie až na toľko aby ma to nejako hlbšie zaujalo. Smrť prichádza v bielom patrí k horrorom ktoré som ešte ako tínedžer, keď som pozeral výhradne iba horrory, zaregistroval, no vtedy som sa k nemu nedostal. Nedostal som sa aj k mnohým iným filmom z prvej polovice rokov 200X ale tie som z príchodom internetu napozeral, no na tento som akosi pozabudol. Ale po pravde, o nič som neprišiel. Rodinka strednej triedy sa vydá navštíviť na vianoce rodičov , ako to robí každý rok, ale tentoraz sa otec rozhodne skrátiť si cestu krížom cez vedľajšie cesty, po čase si uvedomia, že to bola obrovská chyba, auto sa dostane do nejakej časovo-priestorovej slučky a duch bielej slečny ich začne zabíjať jedného po druhom. Koniec síce nečakane prekvapivý ale aj tak mi to vyfučí z hlavy. ()

Kangax

Prekvapivo atmosférický a napínavý film, aj napriek tomu že podľa mňa si tvorcovia trochu požičali pôvodný nápad roadhororu od Fulciho a jeho posledného filmu Dvere do ticha. Psychológia postáv a ich bezútešný stav (idú autom po čudnej ceste nekonečným lesom a ani nevedia kam) je sama o sebe vy tvorená dobre, a graduje v momente keď sa do cesty pripletie postava ducha v bielom. Bohužiaľ sa tvorcovia nevyhli niektorým trápnym a zbytočným scénam (onanujúci teenager - za to nemilosrdne bod dole!) a ku konci film stráca dych. Ale inak sa jedná rozhodne o nadpriemerný horor... ()

grogodil

Veľmi slušný, tajomný a zároveň úsmevný hororík, ktorý sa možno až príliš topí vo všadeprítomnej tme, no na strane druhej, ťaží z toho naozaj maximum. Samotná pointa nie je síce nič objavného a musím povedať, že som ju odhadol takmer okamžite, no keď sa pozriem na dátum výroby, tak určite nemôžem tvorcov obviňovať z nejakého vykrádania. ()

Trevor

Aj s odstupom času som si tak trochu Lynchovskú atmosféru filmu vychutnal a napriek tomu, že v porovnaní s prvým pozretím chýbal moment prekvapenia (on svojim spôsobom chýbal aj pri prvom pozretí, nakoľko pointa nie je nijako zamotaná) atmosféra prijemného strachu a svojim spôsobom pôvabného humoru radí tento film k jedným z lepších mysterióznych filmov a dokáže sa priblížiť Karnevalu duší či filmu Tí druhí. 70% na čsfd film vystihuje dokonale. ()

Eldrick

Zábavná blbina, kde si to Ray Wise dává snad ještě víc než v TWIN PEAKS, ale s přibývajícím časem poněkud monotónní. ()

Valsadora

Ojedinělý hororový snímek,jehož děj je založen na podstatně odlišných bodech než u většiny hororů. Celý se odehrává na jednom místě a to v pustém,odlehlém lese,kde na jednu malou rodinku čeká mnoho nemilých překvapení. Film dokáže diváka připoutat tak,že z toho běhá mráz po zádech. Mé hodnocení po shlédnutí tohoto neobyčejného hororu je 10/10* . ()

SonG

Skvěle vyboušený horror, u kterého jsem byl fakt ,,scared,,!!!!tak by měly horrory podobného rázu vypadat! ()

gumli

Aj za málo peňazí sa dá urobiť slušný horror.Síce nie svetový trhák,ale nie je to zlý film.A je tam aj nejaká tá srandička. A je aj ľahko sledovateľný,jednoduchy.Film má slušné tempo,je aj dosť napínaví a aj obyčajná tma je dobré využitá. A film sa ani netvári tak,že by malo ísť o niečo veľké,to je tiež jeho kladná stránka.Je to taký desivý Štedrý večer.Ak sa nebude priveľa čakať od tohoto filmu,tak je to dobrý film. ()