Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

Lacike

Perfektný mix hororu, drámy a detektívky s neskutočne zábavne pošahanou rodinkou, ktorá si behom nekonečnej cesty autom stuhne vyjasniť svoje vzťahy a odhaliť nejaké tajomstvá. Film má skvelú atmosféru, fungujúce ľakačky, množstvo humoru, ktoré obstaráva hlavne najmladší člen rodinky - nasratý pubertiak. No a zlatým klincom je pointa, ktorá sa síce dá aj v pohode vydedukovať, ale pri prvom pozretí mňa prekvapila a aj po rokoch napriek jej znalosti film funguje perfektne. Gore scén je tu absolútne minimum, ale rozhodne mi nechýbali. Najviac sa mi páči to, že z jednoduchého námetu a minimálneho rozpočtu tvorcovia vyťažili maximum. Ja som spokojný a Blumhouse horory môžu o takejto kvalite len snívať. 9/10. ()

PROROK14

Parádny film. Bravo. Mystery horor ako má byť. Temná atmosféra a nadprirodzené javy a úkazy. Všetko sa točí do kola a ľudia zomierajú. Navyše super koniec filmu. ()

BoPo

Dobrý nápad, ktorý sa realizáciou neskazil. Naopak. Tento film dokázal, aby nelogické chovanie nebolo len hororovým stereotypom, ale jedným z plusov filmu. Kto videl pochopí. ()

bouncer

Musím vyzdvihnout jedinou věc a tou je atmosféra. Dokonalá hororová atmosféra na mě dýchla a já zavzpomínal na klasiky žánru. Opravdu, tak dobře vybudovaná atmosféra se v poslední době už moc nevidí. ()

Avalon820

Smrt může přicházet třeba nahá, ale bude-li takto bezmyšlenkovitá, nemohu ji zkrátka ocenit. Zápletka je po chvíli celkem jasná (a to včetně závěru) a celý snímek je podaný prostě tak, že celé své nablblé poselství nedá divákům příležitost vůbec sežrat. Navíc - pokud zde bude hrát parazit hororů Ray Wise, nelze více, než dvě hvezdičky přiklepnout ani s vypíchnutýma očima. ()

Terva

Film o tom, že používat neznámé zkratky na vedlejších silnicích se prostě nevyplácí. Film získal spoustu ocenění jak poroty i diváků třeba v Bruselu ( E.E.F. a Pegasus - vítěz ) nebo i na festivalu hororu a fantasy v San Sebastián ( Cena diváků - vítěz ), ale ve své celkové podobě to moc velké dílo není. ()

moviesfan

Hororových momentů zde sice moc nebylo, ale některé stály za to, mj. černé auto, kočárek, ... . Za to jako komedie by se film uchytil více. Matka rodiny byla výborná, díky ní jsem se často zasmál. Vydařený kousek. ()

Chermy

Uškrtil bych distributora za ten název!! Pokud vám totiž není hned jasné o co tu jde, distributor vám to vyklopí už na přebalu, proč napínat, že! "Dead end" je mnohem lepší, ale proč se to nejmenuje třeba Road? :-) Nicméně ať už vám zápletka dojde hned, nebo si pointu dáte dohromady až na závěr, stojí před vámi horor se skvělou atmosférou, civilními postavami, se kterými se snadno ztotožníte a velkým hereckým koncertem! Co mě také okamžitě brnklo do učí je parádní soundtrack! ()

JohnCZ

Olalá, tady měl někdo hodně rád filmy Davida Lynche. Temná zápletka? - ✓, Laura (nikoli však Palmer)? - ✓, Ray Wise v hlavní roli? - ✓, snová atmosféra? - ✓, detailní sound design? - ✓, jebnuté postavy? - ✓, podivné až sebeparodické přehrávání? - ✓, záběry na noční silnici? - ✓, zastaralé kamerové triky? - ✓, podivná (ne)pointa? - ✓. Filmařských kvalit svých vzorů Dead End sice nedosahuje, anžto dvojka Andrea/Canepa nejsou až takové vizionářské režisérské kapacity, ale duchovních nástupců klasických lynchovin není mezi filmy až tak moc. I když kdo ví, třeba se (i jako v tomto případě) obvykle jen schovávají za retardované béčkové slashery. ()

Padme_Anakin

Bála jsem se, atmosféra nočního lesa a potemnělé silnice na mě zapůsobila, velice nerada řídím za tmy.. Běžná rodinka (taťka, mamka, syn, dcera s přítelem) se mi zamlouvala, jejich slovní přestřelky mě bavily, směsice černého humoru a jízlivosti též.. Jízda na vánoční večeři k babičce se zkomplikuje v okamžiku, kdy hlava rodiny odbočí z dálnice a zacyklí se.. Úsměvné momenty střídají chvíle napětí, strachu a děsu, tady na 100% platí, co nevidím, toho se bojím nejvíc.. Nad logikou se nepozastavuji, dobře vím, že bych se chovala stejně imbecilně, před kočárkem bych dupla na brzdu.. ()

corpsy

Ono, keď človek vie pred začatím sledovania, že ho čaká béčko, ktoré ho pravdepodobne buď uspí, alebo naserie, je naozaj milé, keď sa dočká pravého opaku. Veľmi kvalitné. ()

liquido26

Nízkorozpočtový horor, který i když se v něm objevují některá otřepaná žánrová klišé a uhodnutelný konec, měl příjemně překvapil hodně mrazivou a temnou atmosférou, která držela napětí až do konce. ()

Pishin

Jako neni to marny ale nejak me castecne ta pointa dosla...takze se u me nejakej wow effekt nekonal, kazdopadne na nizkorozpoctovy snimek to bylo urcite kvalitne udelano ale jak nekdo psal ke konci jsem se trosku nudil. 60% ()

PauloZ

Není to špatná žánrovka. Celou stopáž je výborná stupňující atmosféra a velmi dobře podané výjevy v chování jednotlivých členů rodiny, pokud tedy pominu několik velmi myslpostrádajích rozhodnutí (výstup z auta do lesa? Nikdy bych z auta nevylezl!). Odlehčující nenápadné humorné situace taky dobré. Každopádně to celé působí jako lehké béčko s pro mě nejasným koncem, ale napjatý sem byl velmi solidně a pár lekaček zafungovalo:). Konec jsme si pouštěli pro řádné pochopení dvakrát. Slabší 4*. ()

Tryskomyš

Krutopřísežně dobrý horror se skvělými herci. Děj mě celou dobu udržoval v napětí, co že se stane dál. Donutil mě i trochu přemýšlet. Musím se přiznat, že jsem celou situaci hodnotila z pohledu matky. ()

schizmo

Ještě dlouho si budu klepat na čelo nad nesmyslným a zatím nejvíce zavádějícím hodnocením uživatelů CSFD, protože tohle je ten nejdementnější film, co jsem za poslední dobu viděl. Debilní scénář s nevídaně nesympatickým obsazením i nesympaticky napsanými rolemi, které se točí v naprosto nedostižné olympiádě wtf momentů, kdy nevíte, jestli se máte mlátit rukou do stehna nebo rychle vypnout tenhle nesmysl. Pokud tohle autor zamýšlel jako horor, tak se kurevsky utnul, pokud to zamýšlel jako hororovou komedii (což jsem teda nezaznamenal, ale asi by to částečně vysvětlovalo tu všudypřítomnou demenci), tak se utnul ještě víc. Pro mě zatím velkoplošná debilita roku!!! ()

LV.Helter

Zo začiatku ničím-neprekvapujúca podprimená jazda s pár dobrými scenaristickými chvíľkami, ale po prvom zmordovaní sa všetko obráti, atmosféra začne tuhnuť a ľakačky s časti fungovať. Takže pre mňa je to fakt dobrý horor, ktorý svojím humorom (intro+) fakt trafuje do sekvencii a vykupuje to s mnoho iných podobných veci. Pointa nečakaná a filmovo ešte málo používaná, takže s hodnotením neváham, ale nabudúce na podobnú látku by som dal ambicioznejších filmárov. ()

kareen

Jako horor to na mně nefungovalo ani trochu, hlavně proto, že jsem se vůbec, ale vůbec nebála. Samotná žena v bílém mi strašidelná taky nepřipadala, jen jsem si říkala, že je to kočka. Bylo by tedy snadné film odepsat, kdyby to ovšem na druhou stranu nebyla docela slušná černá komedie u které jsem se párkrát i zasmála, zvlášť hlášky klackovitého pubertálního synka a jeho bláznivé matinky stály za to. Raye Wise budu mít nejspíš už na věky zafixovaného jako démonického otce Laury Palmerové, ale tady si toho podrážděného cholerika docela dává a já se jeho postavě vlastně vůbec nedivím, bloudit takto dlouho v lese, v paranoidní atmosféře a ještě s tak vypečenou rodinkou za zády je vážně haluz. Konec byl asi v celku dobře překvapivý, ale jelikož jsem už něco podobného viděla v jiném filmu, nijak to se mnou nezacloumalo. Takže za trojku, ale takovou vážně dobrou. ()