Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

Cedr

Stylový film ve kterém je spojena opravdu tuhá hororová atmosféra a solidní humor se vidí jen málokdy a téměř nikdy tato symbióza dvou takřka neslučitelných žánrů nefungovala (ok tak tedy možná v Evil Dead). Dead End je ale dokonalý snímek, kterému se povedlo diváka k smrti vyděsit těsně po tom co ho dostal do kolen neuvěřitelnou hláškou. Film vás i přes svou poměrně krátkou stopáž díky své intezitě nadobro pohltí a ukáže vám jak má vypadat správný, lehce nekonveční, stylový horor. ()

TomStall

Všichni tu hovoří o pointě, která je jasná po deseti minutách a já jsem to nepochopil ani po kompletních 85 minutách filmu. Prostě mi to nedává smysl, nezapadá mi to do sebe. Spíš mi to připadá, jako by si tvůrci jednoduše řekli: "A nakonec to prostě uplně otočíme o 180, shrneme ze stolu 90% děje a ono to bude tak šokující, že to diváci sežerou." Mě tyhle twisty vždycky spíš jen naserou. Jinak ale atmosféra celého filmu byla příjemná (rozuměj kurevsky nepříjemná) a i humor tam solidně zapadl. ()

Doudis19

Ani né krvavý, ani né brutální, žádné speciální efekty, natož nějaké herecké hvězdy, ale opravdu tak nervydrásající, napívavý a děsivý horor jsem ještě neviděl. Parádní jízda od začátku do konce, který už mě tolik nenadchl, celkový dojem mi zvláštní konec ale zkazit nemůže, strachy jsem si ani nemohl dojít na záchod.. ()

Copacabana

Kratučký horor mind – fuck, so slušnou hudbou, relatívne originálny, ale nemainstreamový (asi vďaka spolupráci s FR). Báť som sa nebála, ale je tam veľa vtipných dialógov aj znechucujúcich momentov. Nesedeli mi tie konštantne zahmlené okná, pretože to vyzeralo dosť umelo, no dokázali navodiť atmosféru. ()

Khumbac

První nadšení přišlo hned jakmile jsem film pustil, neboť se zjevil "Ray Wise". A pak přišla absolutně nečekaná porce humoru a hororu. Hláška za hláškou gradovaly:..."nemám rád tvého bratra"...." onanuje nad časopisem o zbraních"...(rozbalí brokovnici)..."Díky za toho magora" :):) Kdyby ten konec zvládli trošku lépe tak to má u mne bezkonkurečně 5*. ()

Motinski

Je to priemer ale jeden z tých znesitelnejších ktoré keď dávajú v telke nemáte potrebu prepnúť. Celý film pôsobí lacno, logiku nehľadajte a na finálnu pointu by polovica divákov podľa mňa vsadila už v prvej tretine. Občas som ale cítil nepríjemné pocity a to dosť intenzívne. ()

baruss

Začnem od konca. Posledných 15 minút je neuveriteľný nářez kvalitného hororového materiálu, film neuveriteľne graduje a za tých posledných 15 minút sa stane viac aj ako v 3 náhodne vybraných hororoch dokopy. Ale tá úvodná sedemdesiatminutovka... Človek čaká kedy sa film začne, klipkajú mu viečka a z času na čas sa pousmeje nad ľudským správaním hercov a prirodzene príjemným, nenásilným a napriek tomu drsným humorom vo filme. //Veľmi sa mi zapáčilo zaradenie scény s masturbovaním v lese s plagátom zaveseným na strome// ()

Sfinkter

Vedle Malé Miss Sunshine nejoriginálnější road movie :) Tolik srandy a zároveň hrůzy jsem ještě pohromadě neviděl v žádnym snímku. A to obojí staví vysokou laťku. Nebýt pár nelogičností tak to u mě má plnej počet. ()

Kikania

fuuuh...miestami nechutné, zdrcujúce a šialené...tak to má byť aj ked to veľmi nemusím:D... no a záver a celá pointa film zachránila takže tak na 70% ()

Gothar

Dalsi film, od ktoreho som nic necakal a dostal som toho velmi vela :) Film ma skvelu atmosferu(bez nadbytocneho nasilia), ktora sa v novych hororoch tak casto nevidi (snad iba v Haute tension). Mam radsej prave tento styl ako nejake lakacie momenty. Tiez povazujem za narocnejsie natocit skutocne napinavy horor ako horor kde sa clovek laka kazdych 5 minut, pripadne sa musi pozerat na detailne zabery roznych znetvorenych koncatin. V Dead End bol navyse este aj cierny humor, ktory rovnako oblubujem, cize celkovo som velmi spokojny. Davam silne 4 hviezdicky, nieco tomu chybalo, len neviem co presne. ()

GrooveJump

Horror ? Thriler? - Kdeže - komedie, krátká, svižná a nápaditá. Připouštim že mám trochu zvrácený humor, ale tohle mi během úterní osamělé půlnoci zvedlo tak náladu, že jsem se skrz "uchylácký" kukuč Leelanda Palmera (Ray Wise) a jeho hlášek (Lauro Lauro :) alá twin Peaks) kolikrát hodně rozhýbal své bránice. Hledáte občas nenápadný, kvalitní, vtipný nenáročný a originální film s tou nejkratší možnou metráží? Jestli ano, tak tady je... ()

danoo

Dvojitý twist na konci? Čo ja viem, i keď zase... Najdôležitejšou vecou je, že Dead End vie navodiť absurdnú atmosféru strachu, akú si pamätám snáď len z The Blair Witch Project (1999). ()

Redi

Jak nemám rád horor-komedie, protože nejsou ani strašidelné ani vtipné (byť jsem toho spoustu neviděl), tak tohle mě napnulo (divné slovo) a i dost pobavilo ať už chtěně nebo někdy i nechtěně stupiditou béčkového scénáře. ()

Pavlínka9

Mám raději "horory", kde nejsou všude cákance krve a motorové pily a všechny věci potřebné k naporcování člověka :-D :-D A tenhle film je přesně pro mě! Doporučuji ho rozhodně ke shlédnutí!! Je báječný tou dusnou a nezvyklou atmosférou, kdy si myslíte, že se něco stane, ale ono je to opravdu úplně jinak. Depresivní a mrazivá atmosféra je umocněna ještě pohledem zvrchu na projíždějící auto ve velkém lesnatém prostoru bez jakéhokoliv světla v okolí. Pointa je neskutečně skvělá a Marcott je cíl, ke kterému jsem doufala, že všichni - nebo aspoň někdo dojede. Příběh je fakt výborný, hlavně ve chvíli, kdy film skončí a uvědomíte si všechny souvislosti a vše Vám do sebe zapadne ;) Postava syna byla výborná a hlavně se mi nejvíce líbily psychické proměny postav vlivem na prostředí a události, které se ve filmu uskutečňovaly. Černé stylové auto a posádka v něm? Mráz po zádech až k palci na nohy :D ()

biglion

Spíš než horor mi toto dílko přišlo jako zdařilá černá komedie, když pominu pasáže, kde se hlavní hrdinové soustavně hádají, přechází vše v celkem povedené dialogy. Jak vše dopadne jsem sice začal tušit už ve chvíli, kdy se hodinky zastavili na půl osmé, nicméně zábavu to nijak nepokazilo. Jen nechápu ten přihlouplý český název, který tento jinak velmi povedený "horor", trochu degraduje. ()