Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

Crocuta

Ani ne tak dobrý horor, jako komedie. Už dlouho jsem se u filmu podobného ražení tolik nenasmál, hlavně ta matka neměla chybu. ()

korbitch22

Tak nejsme geniální jako drtivá většina uživatelů,kteří pointu prokoukli prý po deseti minutách,mno my na hororové noční jízdě na chatě,kolem půlnoci,řádně intoxikovaní a ožralý sledovali tohle atmosferické WTFáčko s otevřenou držkou a chvílema se báli,hodně se smáli a taky hodně diskutovali. Pěknou dobu jsem u filmu tak nedrtil palici a hltal doslova každý políčko a čekal na odpovědi,které k mému úžasu prostě nepřišli :D tak sme po filmu 5 minut debatovali o možných pointách až se bratr vytasil asi s tou nejlepší...s radostí sme se poplácali pozádech a běželi to oslavit venkovní cigaretou,že sme zase na něco přišli :D 75%. ()

Hellblazer

Skutočne skvelý malý hororík a takým skvelým ho robí predovšetkým vynikajúca atmosféra ktorá vás dokáže neuveriteľne pohltiť. K ďalším kladom rozhodne patrí humor, áno, nádherný čierny humor, ktorý ma dokáže vždy pobaviť a tu som si ho rozhodne vychutnával, lenže všetko dobré má aj svoje slabé stránky a tu je ňou možno až príliš dlhá cesta, ktorá sa po čase začne pôsobiť až príliš monotónne, ale našťastie scenáristi na to mysleli a tak si na nás po čase vždy niečo prichystali. Pointa je ľahko odhaliteľná ďaleko, ďaleko dopredu a aj keď to dáva aký taký zmysel, posledný záber to pochoval nadobro...vlastne zničil film (chvalabohu len čo sa týka logiky)... ()

heyda

Ano, tak tohle mělo šťávu. Nedá se říct, že je to krvák, ani se u toho nepotentujete strachy. Ale párkrát se leknete, párkrát zasmějete a závěrečná pointa vám vyrazí dech. A to mi stačí, krom toho soundtrack nemá chybu :-) 8/10 ()

jojinecko

Konečne kvalitný mystery horor ťažiaci predovšetkých z maximálne temnej a dusnej atmosféry, na ktorú stačí tma (celý film až na pár záverečných minút sa odohráva v noci), temná cesta a jedna "poblúdená" rodina. Páčilo sa mi, že v určitých momentoch sa našiel aj priestor na humor, no celkovo mi do smiechu isto nebolo a tepová frekvencia sa pravidelne hlásila. Odhaliť pointu nie je tak ťažké, no Dead End je v rámci žánru určite parádne odvedená práca, ktorá za vzliadnutie isto stojí..zvlášť keď pozeráte v noci a o samote:) ()

honajz

Asi se to mělo spíše jmenovat Mrtvá smyčka než Slepá silnice, pak by to dávalo větší smysl. Jinak film je sice skvěle zahraný, ale po jisté době začne být extrémně nudný a ani ten les v noci nemá nějakou větší atmosféru stísněnosti. Na začátku jsem se bál, aby nešlo o vyvražďovačku o pěti lidech, což dělá jednoho mrtvého na dvacet minut, a ejhle, ono ano. Závěrečný zvrat je sice efektní a tak nějak vysvětluje, co se stalo a proč (holt taková pomsta na druhou se zpětným efektem, abych moc nespoileroval), ale než se k tomu dopracujeme, uteče spousta vaty a nudy. Navíc to nedává až tak smysl, pokud byli už mrtví, a jestliže nebyli, tak asi k žádné nehodě nedošlo, ale to už bych po autorech chtěl, aby ten svůj rádoby efektní zvrat na konci domysleli do konce, a ne jen ráno u snídaně. Btw, proč zrovna Vánoce? Proč ne třeba 4. červenec? Vůbec to v tom nehraje roli. ()

jonyyy

Chvílema bych řekl skoro až komedie. Trochu to na mě působilo jako typická povídka Stephena Kinga. Další důkaz, že kvalitní film není o rozpočtu ale o nápadu. Konkrétně tady bylo herců, které by šlo spočítat na prstech, dvě auta, pár rekvizit a o zbytek se postarali tvůrci vystihnutou atmosférou a kvalitní pointou. Dokonce nebylo třeba ani žádných speciálních efektů. 80% ()

Pítrs85

I přes ten stupidní název (český distributor se zase jednou vytáhl) je tento horor špičkou ve svém oboru. A jestli ne špičkou, tak alespoň velkým (a příjemným) překvapením. Pořád tvrdím, že daleko děsivější je tušené zlo než potoky krve a levné lekačky. A tady si toho tušeného, skrytého zla ve všudypřítomné tmě užijete dosytosti. Hlavní hrdinové, středostavovská americká rodina, jsou vesměs sympaťáci, vlastně jsem v celém snímku nenašel žádný rušivý element, který by onu mrazivou atmosféru ničil. Společně s The Blair Witch Project nejpodivnější horor, jaký jsem měl to štěstí vidět. Víc takových "divno-hororů". ()

Scrytcher

Vánoční cesta k příbuzným. Máme tu nízkorozpočtový horůrek, který vás zvedne ze židle(doporučeno sledovat v noci za tmy). Pět postav: Richard, Frank, Lora, Brade a Marion si vyrazili na cestu k babičce, znáte to, trošku krocana poklábosit s příbuznýma. V autě je nuda a tak si dlouhé chvíle krátí zpíváním koled a v případě Richarda popichování své sestry. Zdá se to být normální jízda na jehož konci čeká babička, jenže to by Franka nesměl postihnout mikrospánek a nesjet z dálnice. V zápětí se ocitají na jedné silnici, jedna dlouhá silnice bez konce. Panika začíná po setkání s podivnou ženou v bílých šatech a to se máte na co těšit.... Paranoidní, schizofrenický, dechberoucí horror nám servíruje pořádnou dávku napětí a strachu při kterém si budete trhat vlasy a okusovat nehty. Strašidelné scény kombinované s tajuplnou hudbou a zvuky (dětský pláč, zvuky z lesa, vítr...) to vše vám nedovolí odtrhnout od filmu oči. Herecké obsazení mi přijde nadmíru kvalitní a i přes některé scény, kdy mě jejich chování v dané situaci udivovalo a přišlo mi celkem chladné splnili mé očekávání. Horror u kterého jsem se bavil, ale nepodstoupil bych jeho sledování znovu, protože můžu říct, že v tomhle autě bych vážně sedět nechtěl. Můžu vám říct, že i 30 minut po skončení filmu(kdy píšu tento komentář) mi stále drkotají zuby a běhá mráz po zádech.... ()

eraserhead666

Jestli to není dobrý horor, je to určitě dobrá komedie, tak skvěle a trefně hláškující rodinku jsem ve filmu už dlouho neviděl. Ale ono to je naštěstí i poměrně dobrý horor, člověk čeká, co z toho vyleze, začíná být napnutý, postupně se ho začíná zmocňovat ta bezmoc a šílenost aktérů... a pak přijde konec. Konec, kterej mi přijde trochu jako "rychle to nějak ukončeme, pokud možno v duchu celého filmu a nezapomeňme, že točíme horor", ale zase tak na škodu to není, do toho závěru je to slušně rozjeté, řádně hororové, i bez litrů krve, usekávaných částí těla apod. ()

SOLOM.

Solidní černá komedie u které jsem se občas i zasmál. Film staví hlavně na hláškách a průměrných hereckých výkonech, protože zas až tak strašidelný není. Za celý film jsem toho moc hororového neviděl jen se o tom pořád mluvilo, ale kromě ukousnutého rtu nebylo nic vidět. ()

ARI50

Každý horor má svoje mouchy a každý začíná dobře a nebo špatně pak je vše na divákovy jestli se líbí ale dvoječky jsou prostě ještě ty lepší stránky filmu. ()

mm13

Pointa je síce jasná od začiatku, posledný fórik zbytočný, ale inak to bol veľmi príjemný horor, ktorý si príležitostne určite ešte aspoň raz pozriem. ()

JASON_X

Horrorová ikona Shaye a úchylný taťulda Wise z Twin Peaks coby manželský pár, plus tři svérázní týnejdžři v drsnohumorné automobilové vánoční horrorkomedii z noční americké okresky, to nemohlo dopadnout špatně. A když se vám bude chvílemi zdát, že děj už je švihlý přespříliš, tak vydržte do konce, rozuzlení vše vysvětlí (a přiznávám, že pro mě překvapivě). ()

Morholt

Spíše si dovedu představit hru na vážnější notu, ale bavila mě i ta komediální rovina dělající si srandu ze zažitých hororových klišé. Konec nebyl nijak nečekaný, ale působil neotřelým dojmem. Docela rád bych viděl tenhle film zremakovaný bez humoru, protože teprve pak by mohlo srdce hororového fandy zaplesat. 70% ()

Sprite

Si děláte srandu ne? 72% a taková sračka? Mizerné herecké výkony, nechutné, trapné, divné a nechápu proč se film jmenuje "Smrt přichází v bílém " když je originál "Dead End". Celý film jsem se nudil a jednu hvězdu dávám za pointu. ()

Mordenroth

Tak neviem, nápad to bol dobrý, atmosféra dokonalá a herci uspokojiví (najlepší jednoznačne Ray Wise). Len si nie som istý, či som správne pochopil koniec (resp. pointu), ale to už je môj problém. ()

Richie666

Exemplární příklad vítězství formy nad obsahem. Můžu říct, že jsem měl po přečtení zdejších komentářů skoro až strach si tento film v noci sám doma po tmě pustit, nakonec jsem se však nebál o nic víc než u jakéhokoli jiného povedenějšího hororu (třeba The Descent). Pravda, že tento patří k těm skutečně lepším, využívá působivých hororových prvků, které zde fungují opravdu velmi dobře. Škoda tedy toho závěru - ne že by mě vyloženě naštval (tedy až na tu vsuvku, která to kompletně staví na hlavu), ale přišel mně takový lehce odfláknutý. Jakoby se tvůrcům nechtělo vymýšlet nějaké zázraky a raději se drželi při zdi s tuctovou pointou. Ale nevadí. Jinak musím ještě dodat, že jsem se i docela zasmál, opravdu bych takhle dobře zakomponovaný humor v hororu nečekal. Takže rozhodně nadprůměrná záležitost. ()

Genero

Závidím členům místního Sdružení majitelů a vlastníků DVD přehrávačů jejich geniální dedukci, díky které odhalili pointu filmu dříve, než skončily úvodní titulky. Mě se to bohužel snad vzhledem k inteligenci pod hranicí životního minima nepodařilo, ale nakonec jsem tomu rád. Alespoň jsem si mohl tuhle hororovou anekdotu o středostavovské rodině pořád dokola překračující v pustém lese bludný kořen vychutnat a průběžně zvažovat různé alternativy rozuzlení její zapeklité situace. Kdyby měla Smrt vizáž té sexy slečny, která přicházela v bílém, pak už se nevýslovně těším, až budou mé pozemské dny sečteny a já svým astrálním tělem spočinu vedle ní v mechu a kapradí. ()