poster

Nero, císař římský (TV film)

 • Itálie

  Imperium: Nerone

 • Španělsko

  Nerón

 • Velká Británie

  Imperium: Nero

 • Slovensko

  Nero

Drama / Válečný

Itálie / Španělsko / Velká Británie, 2004, 90+94 min

 • Faidra
  *

  Při křesťanské krvi vpité do písku arény, co to mělo znamenat? Na tomhle masakru vlastních dějin že se podíleli Italové? Když si tak vzpomenu na kdysi zahlédnutý díl seriálu Okouzlení, evidentně ano - srovnatelné (tj. strašlivé) herecké výkony, vlezlou hudbu a migrénu způsobující dialogy mají oba počiny společné. Historické nesmysly už zde vyjmenoval kolega Karlos, tudíž se zmíním jen o přehrávajícím Mathesonovi, který se historickému Neronovi podobá asi jako já Dolphu Lundgrenovi, a scénáři, předkládajícím nám psychopata v císařském purpuru coby chudáka kluka, kterému všichni ubližují. Z nekonečných snah udělat snad ze všech zrůd světa sympaťáky, kteří to všechno mysleli dobře a zlá doba a okolí jim nedovolily projevit svou jemnější stránku, se mi už obrací žaludek naruby. A palec pro změnu dolů, Veličenstvo.(16.7.2008)

 • valdstein0
  *

  Tak tohle se nepovedlo.(24.8.2010)

 • sallyann
  **

  Hans Matheson je dobrý herec, ale tohle mu vyloženě nesedlo.(19.8.2010)

 • - Herec Hans Matheson se až do doby, než dostal nabídku k vytvoření hlavní role císaře Nera, příliš o římské dějiny nezajímal. Nebyl si jistý, zda je pro tuto roli vhodný, ale roli přijmul. Před začátkem natáčení si přečetl několik knih o římských dějinách, např. od spisovatele Richarda Hollanda. (Lynette)

 • - Filmový štáb bojoval po celou dobu s technickým omezením, poněvadž telefony nefungovaly správně. Jednou také zažili v tuniské poušti písečnou bouři, která jim poškodila několik kulis. Místní obyvatelstvo obětovalo po této události několik kusů dobytka, aby se toto neštěstí už neopakovalo. (Lynette)

 • - Natáčelo se od října 2003 v Tunisku (velká část natáčení probíhala v poušti), konkrétně v Maria Penedo (Hammamet) - zde se natáčelo v místech o rozloze 10 hektarů, kde byly například postaveny nákladné kulisy baziliky Emilia a Julia, stejně jako chrámy Julia Ceasara a bohyně Vesty a Senátu (Chrám Senátu byl oproti jeho skutečné velikosti pouze třetinový, i tak měl až 7 metrů vysoké sloupy); dále císařský palác, předměstí a římská vila. Na natáčení dohlíželo sedm historiků a jeden archeolog v roli poradců. (Lynette)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace